Как понасят бебетата ви жегата?

  • 1 921
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
У нас е ад. Целия апартамент е южен, няма къде да се скриеш.  Бебето по цял ден реве (а иначе е спокойно бебче), не може да заспи. От време на време я пръскам с хладка вода. И аз едва дишам...уф
Същото е и при нас!!! #Cussing out Много е жега.Аз го поливам от време на време с по-хладка водичка.И е само по боди.Излизаме чак след 17 ч.

# 16
  • Мнения: 983
Уф, и аз пускам вече климатика, но не за постоянно, а за по няколко минути...изключвам, после пак включвам  Crazy

# 17
  • Мнения: 1 925
Ами горе-долу добре я поняся, пускам климатиците в къщи, иначе е яд, ние също сме южно изложение.  Peace

# 18
  • Мнения: 865
по цял ден сме навън и хич не ни пука

# 19
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз извеждам детето си сутрин от 8-8,30ч до 12 и след 16-16,30ч. Разхождаме се по градинки на шарена сянка.

и ние така... наобяд, като се приберем  от разходка, предварително съм й сложила на терасата басейнче с вода, я изкъпвам и си спинка поне 3 часа  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 677
Засега не му пречат, но и у нас е по-хладно. Живеем в къща и жегите са далеч по-поносими, отколкото в панелките. Иначе топлото, колкото и странно да звучи, го успива.

# 21
  • Мнения: 2 849
Климатик,няма друго спасение .

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ние сме със западно изложение - след 2 следобед не се диша.
За сега малкия го понася добре, къпя го на обед и спи само по потник и памперс на отворен прозорец и духалка която върти въздуха ( не е насочено към него )
Като се приберем от разходка в 8ч е дори по горещо, но някак си се свиква. Добре, че живяхме в Ямайка и имаме тренинг  Wink
В апартамента е 30 - 27 градуса.

# 23
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Понася ги с много потене, пробуждане, мокри възглавници. Вечно е лепнеща, потна и стедуна. Купихме днес климатик, но ще го монтират чак другата събота  Tired

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 919
И у нас е ад. Нашият бебешок от два дена се скъсва от рев.  Cry   Едва сега, като прочетох темата ми хрумна, че може от жегата да е...  Thinking  У нас е 30 С. Колко би трябвало да е нормалната температура според вас? Ние сме едва на 13 дена...
30 определено е много то 25 се препоръчва зимата за къпане.Мисля, че около 20-22 е добре.
То ясно, че се препоръчва температура за отглеждане на бебета 20-22 градуса, но кагато става въпрос колко да затопляш през студено време. Но сега просто е топло, а мисля че при толкова малко бебче е абсурд да се пусне климатик. Вариант е стая леко да се охлади, но не с голяма разлика, да се спре килматика и да се преметси бебето там. Аз обаче не бих го наперавила и  едва днес си позволих да пусна климатика при моето дете, миналото лято беше на 6-7 мес. в жегите, но не смеех.
Та относно бебенцето на 13 дни, най-добре се консултирай с педиатъра, може да плаче и от колики.

# 25
  • Мнения: 2 159
не ревем, но от претоплянето ни избиват пъпчици Sad

# 26
  • Мнения: 22 963
Пусках си климатиците.За да не става много студено,ги настройвах на 24-25 градуса ,да духат слабо или авоматична програма,с регулиране-температурата ставаше идеална.Така спяхме и нощем.В момента също процедираме така.

# 27
  • Мнения: 348
Като изключим, че големият проблем е потенето, което в тия жеги му причинява голям дискомфорт, а и чат пат по някое изприщване около вратлето, караме на ранни разходки, климатик и къпане с хладка водичка и така.

# 28
  • София
  • Мнения: 928
Трудно се понася  #Cussing out Иначе е спокойно бебе, но апартамента е с юго-източно изложение. ЧЕСТИТО! Най-голямият ад е между 15.00 и 18.30. Не се диша направо.

# 29
  • Мнения: 352
Много благодаря за отговорите. Ами аз спускам щорите, отварям вратите, ама гледам да не е на течение, но просто няма какво друго да направя. Климатик нямаме, ще трябва да издържи, докато се преместим (вероятно в началото на другия месец).
Приятен ден на всички!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт