Каква кола? До 3000 лв.

  • 14 633
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за 3 хилки нищо читаво няма да вземеш. Да не говорим, че ще е на n+1 години и с 2-3 пъти превъртян километраж Wink
Продължавай да си караш твоята количка и да спестяваш още доста за другата, "нова".

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Среден клас, но компактна, за да ти е удобна за централно-градски условия.
Голф 5, Пежо 307 и т.н.
За три хиляди силно се съмнявам да може да вземе което и да е от изброените Grinning
Игуана, спокойно Simple Smile И малка с две врати има пространство. Аз се сдобих с немско добиче (притежавано и карано у Немско), както подчертава кака Лиска, иначе - Нисан Микра, 94-та, здравичка. Учудващо просторна за размера си. Даже багажникът - карам триколка и кукленска количка + тротинетка и още някои дребни неща вътре. Тоест - събира със сигурност детска лятна количка.

# 17
  • Мнения: 68
До 3 бона Голф 5, Пежо 307 или 206 е малко вероятно да се намери. Но Голф 3, Фиат Брава/Браво или Рено Меган, може и да намериш за 3-4 хиляди. То, верно, немска да е, ама  са по-скъпички.
А,  също Опел Астра, среден клас се водят май, но не от тези полицейските (те са по около 7, 8 бона),  а по-стария модел.
Има и Корси с  4 врати, както и Фиат Пунто- ако предпочиташ малките все пак. За 3 хиляди можеш да си вземеш без проблем някоя от тези.  Peace

# 18
  • Мнения: 5 228
Комби. Не е задължително да е огромен кораб, за да е комби - моята кола е комби, но е среден клас - нямам проблеми с паркирането, изглежда добре и най-важното - комфортна е и побира всичко необходимо.
За тези пари можеш да си купиш приличен Ситроен ZX комби примерно.
Колкото до т.нар. "джипове", само в България съм виждала да се ползват като градски автомобили. Наистина са много удобни за паркиране на високи тротоари, но не това е предназначението им.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Що, Фукле? У Щатско сума ти народ кара SUV на общо основание.

# 20
  • Мнения: 5 228
У Щатско имат съвсем различни разбирания за това що е то малка и голяма кола, за какво се ползва и колко й струва бензинът.  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 299
И в друга тема хвалех, и в тази ще го направя - миниван Peace И не, не е голяма колата. Като си я паркирам до "нормалните" не е по-голяма.
Ето поста ми от друга тема

Ето го и нашият избор (Nissan Serena), само че нашата е във винено червено. 6 местна е. Средните седалки могат да се завъртят назад и с последните две да се "гледат". Ако сте с деца, какво по-добро от това - на дълъг път сте, а те отзад си играят. Онзи ден паркирахме пред Теномаркета в Бизнес парка и чак тогава установих, че всъщност на дължина е доста компактна и не е по дълга от обикновен автомобил. Има всички екстри, които ми трябват...просто е чудесна  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Мисля, че сумата те ограничава доста...

Аз карам миниван в момента и винаги съм карала големи коли, които според мен освен, че са по-удобни, са и по-сигурни.
......обаче живея и работя в центъра на София и да се паркира е ужасно трудно, да не кажа невъзможно... за това само и единствено за града бих си купила малка кола, но наистина малка - Смарт да речем или Ситроен С2, иначе не  Naughty

# 23
  • София
  • Мнения: 3 407
Извинявайте, нещо пропуснах сумата  Embarassed
Разбира се, че няма да може да се вземе от изброените, но за тази цифра най-добре наистина нещо малко, немско и здраво.
Форд фиеста е добър, здрав и евтин вариант- задължително с 5 врати.

# 24
  • Мнения: 3 576
Колебая се между джип и комби.
Комбито е по-удобно да товариш колички, но пък с джипа си е рай градкото каране.

Сега като поотрасна детето, с джипа ми е екстра и не си го давам за нищо.
Освен за още по-голям джип   Mr. Green

# 25
  • Мнения: 84
Благодаря ви! Проучването повтори моите колебания до голяма степен  Simple Smile
Колебая се между Опел Астра комби 1994 и Фиат Браво или Пунто - 1995/6, внесени току що от Германия.
Май на към Астрата отиват нещата Simple Smile Виждам, че повечето са гласували за по-големи коли.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 407
Забравих да ти кажа, че можеш да помислиш и за лизинг- условията вече са много добри, а каза, че работиш, което значи, че ще можеш да си позволиш да поддържаш една прилична вноска. Другия вариант е да вземеш един малък потребителски кредит и да допълниш сумата до около 6000-7000 лв, което ще ти позволи да намериш нещо доста новичко, за да не висиш по сервизите през час, а и все пак децата возиш, важно е колата да е надеждна, което значи здрава.
От тези двете- опела с две ръце!

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Колебая се между Опел Астра комби 1994 и Фиат Браво или Пунто - 1995/6, внесени току що от Германия.
Хм...аз пък на Фиат-а бих заложила.

# 28
  • Мнения: 84
Забравих да ти кажа, че можеш да помислиш и за лизинг- условията вече са много добри, а каза, че работиш, което значи, че ще можеш да си позволиш да поддържаш една прилична вноска. Другия вариант е да вземеш един малък потребителски кредит и да допълниш сумата до около 6000-7000 лв, което ще ти позволи да намериш нещо доста новичко, за да не висиш по сервизите през час, а и все пак децата возиш, важно е колата да е надеждна, което значи здрава.
От тези двете- опела с две ръце!

Страх ме е да взема кредит - предпочитам да не ми тежи и това на врата. За жилище, ако човек няма такова, ми изглежда по разбираемо, ама за таралясник... Вярно, че ще е по нов, ама и те се чупят, а колкото по-нови, толкова по скъпа е поддръжката. Като се счупи тая за 3000 купувам следващата и така  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 84
Аз питах най-вече за типа кола, не толкова за марката. Като така или иначе ще купувам (че старата замина заедно с мъжа ми  Simple Smile ), поне да е удобна и за малкото.
Всичките други неща за бебето първо ги купувах, после питах и добрите ми попадения са по-скоро изключение, та сега реших да подходя по обратния ред  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт