Каква кола? До 3000 лв.

  • 14 649
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Предполагам че всеки мъж който прочете тази анкета ще ме обяви за луда да се допитвам до жени за кола, но аз искам да разбера какъв е вашия опит.
Трябва да купя кола, най вече за да возя себе си и едногодишно бебе. Предимно за пътувания за събота и неделя, на море и за пазар.
Досега карах малка с 2 врати и не ми беше много удобно да намествам бебока в столчето отзад. Ама пък като порасне ще е добре да няма врати отзад да не пипори много с малки пръстчета... Комби звучи супер, ама живея в центъра...  newsm78
Не искам да стане като с бебешката количка - смених две и вече знам какво да НЕ купувам  Mr. Green
Споделете вашия опит, моля.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 10:09 от Мис Бу

# 1
  • Мнения: 68
Джип!  Peace Не си го сложила- за мен, когато съм с трите деца, това  е най-добър вариант- сигурен, удобен, голям  багажник, в същото време красив, луксозен, с много екстри.


 Комбитата са ми грозни.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Гласувах за средна. В краен случай малка с 4 врати ( ако имаш много голям проблем с паркирането).. Не бих си купила кола с 2 врати, особено ако ще возя и деца.  Проблема, че когато порасне ще отваря сам вратите си има разрешение - на повечето коли има палчета на вратите, които ако се натиснат, вратата може да се отваря само отвън. Незнам как са другите коли, но на нашата ако натиснеш палчето за затваряне на вратата до шофьора, с централното се затварят всички врати, но  да се отворят може да стане само от вратата на шофьора, колкото и да дърпаш палчето отзад, не става.

# 3
  • Мнения: 84
Сложила съм опциите които мога да си позвля  Simple Smile
Джип звучи добре, но не е сред тях за жалост. Говоря за кола на старо за около 3000 лв. Sick

# 4
  • Мнения: 3 423
Джип!  Peace Не си го сложила- за мен, когато съм с трите деца, това  е най-добър вариант- сигурен, удобен, голям  багажник, в същото време красив, луксозен, с много екстри.
Жената не живее в ЮАР все пак.
А в гъчканата София. Където няма
място за паркиране, улиците са бая
разбити, дребните джънкита и едрите
застрахователи дебнат. Да не говорим,
че й трябва, за да ходи веднъж седмично
на пазар, тоест да се изфука на паркинга
в мола, и веднъж годишно да бръмне до морето.
Един голф те устройва, другото е като да спиш с черен.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Сложила съм опциите които мога да си позвля  Simple Smile
Джип звучи добре, но не е сред тях за жалост. Говоря за кола на старо за около 3000 лв. Sick
Аз добавих джип и миниван Simple Smile защото ти питаш какви коли са за предпочитане според нас.
За тези пари - 3000 - малка кола с 2 врати, казвам аз Grinning

# 6
  • Мнения: 68
Ок  Laughing. Малка, но с 4 врати. С 2 врати ще ти е неудобно, пък и щом е ограничено пространството за  паркиране, за комби и средна ще ти е по-трудно. 

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Личи си познавача у Лиса Heart Eyes

Опелите имат едни зъбчета на задните врати, които не позволяват отварянето отвътре. Това дава възможност да си возиш детето, без да се страхуваш от палавите му ръце.

# 8
  • Мнения: 2 550
Личи си познавача у Лиса Heart Eyes

Опелите имат едни зъбчета на задните врати, които не позволяват отварянето отвътре. Това дава възможност да си возиш детето, без да се страхуваш от палавите му ръце.

само опелите ли  Laughing

# 9
  • Мнения: 84
Гласувах за средна. В краен случай малка с 4 врати ( ако имаш много голям проблем с паркирането).. Не бих си купила кола с 2 врати, особено ако ще возя и деца.  Проблема, че когато порасне ще отваря сам вратите си има разрешение - на повечето коли има палчета на вратите, които ако се натиснат, вратата може да се отваря само отвън. Незнам как са другите коли, но на нашата ако натиснеш палчето за затваряне на вратата до шофьора, с централното се затварят всички врати, но  да се отворят може да стане само от вратата на шофьора, колкото и да дърпаш палчето отзад, не става.

Знам, че повечето имат baby-lock, но тези с 4 врати са с отваряеми прозорци и отзад - не знам дали това няма да се окаже проблем.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нинам, Марче, не сме имали от всички марки. Ситроенът няма, например.

# 11
  • Мнения: 84

Жената не живее в ЮАР все пак.
А в гъчканата София. Където няма
място за паркиране, улиците са бая
разбити, дребните джънкита и едрите
застрахователи дебнат. Да не говорим,
че й трябва, за да ходи веднъж седмично
на пазар, тоест да се изфука на паркинга
в мола, и веднъж годишно да бръмне до морето.
Един голф те устройва, другото е като да спиш с черен.

оф: хехе, ВЕЧЕ не живея в ЮАР Simple Smile ама много време живях
не става въпрос да се фукам в мола, а до довлека пакети памперси, манджи и всякакви боклуци до вкъщи, че с количката и бебето трудно става - сама съм, без татко на бебока, а и през седмицата работя.

# 12
  • Мнения: 3 423
Абе вземи си германска кола.
И да е карана в Германия.
Здраво добиче ти трябва.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 443
Среден клас, но компактна, за да ти е удобна за централно-градски условия.
Голф 5, Пежо 307 и т.н.

# 14
  • Мнения: 3 423
оф: хехе, ВЕЧЕ не живея в ЮАР Simple Smile ама много време живях
не става въпрос да се фукам в мола, а до довлека пакети памперси, манджи и всякакви боклуци до вкъщи, че с количката и бебето трудно става - сама съм, без татко на бебока, а и през седмицата работя.
Ми значи се разбрахме.
Пежо 206 също става.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за 3 хилки нищо читаво няма да вземеш. Да не говорим, че ще е на n+1 години и с 2-3 пъти превъртян километраж Wink
Продължавай да си караш твоята количка и да спестяваш още доста за другата, "нова".

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Среден клас, но компактна, за да ти е удобна за централно-градски условия.
Голф 5, Пежо 307 и т.н.
За три хиляди силно се съмнявам да може да вземе което и да е от изброените Grinning
Игуана, спокойно Simple Smile И малка с две врати има пространство. Аз се сдобих с немско добиче (притежавано и карано у Немско), както подчертава кака Лиска, иначе - Нисан Микра, 94-та, здравичка. Учудващо просторна за размера си. Даже багажникът - карам триколка и кукленска количка + тротинетка и още някои дребни неща вътре. Тоест - събира със сигурност детска лятна количка.

# 17
  • Мнения: 68
До 3 бона Голф 5, Пежо 307 или 206 е малко вероятно да се намери. Но Голф 3, Фиат Брава/Браво или Рено Меган, може и да намериш за 3-4 хиляди. То, верно, немска да е, ама  са по-скъпички.
А,  също Опел Астра, среден клас се водят май, но не от тези полицейските (те са по около 7, 8 бона),  а по-стария модел.
Има и Корси с  4 врати, както и Фиат Пунто- ако предпочиташ малките все пак. За 3 хиляди можеш да си вземеш без проблем някоя от тези.  Peace

# 18
  • Мнения: 5 228
Комби. Не е задължително да е огромен кораб, за да е комби - моята кола е комби, но е среден клас - нямам проблеми с паркирането, изглежда добре и най-важното - комфортна е и побира всичко необходимо.
За тези пари можеш да си купиш приличен Ситроен ZX комби примерно.
Колкото до т.нар. "джипове", само в България съм виждала да се ползват като градски автомобили. Наистина са много удобни за паркиране на високи тротоари, но не това е предназначението им.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Що, Фукле? У Щатско сума ти народ кара SUV на общо основание.

# 20
  • Мнения: 5 228
У Щатско имат съвсем различни разбирания за това що е то малка и голяма кола, за какво се ползва и колко й струва бензинът.  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 299
И в друга тема хвалех, и в тази ще го направя - миниван Peace И не, не е голяма колата. Като си я паркирам до "нормалните" не е по-голяма.
Ето поста ми от друга тема

Ето го и нашият избор (Nissan Serena), само че нашата е във винено червено. 6 местна е. Средните седалки могат да се завъртят назад и с последните две да се "гледат". Ако сте с деца, какво по-добро от това - на дълъг път сте, а те отзад си играят. Онзи ден паркирахме пред Теномаркета в Бизнес парка и чак тогава установих, че всъщност на дължина е доста компактна и не е по дълга от обикновен автомобил. Има всички екстри, които ми трябват...просто е чудесна  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Мисля, че сумата те ограничава доста...

Аз карам миниван в момента и винаги съм карала големи коли, които според мен освен, че са по-удобни, са и по-сигурни.
......обаче живея и работя в центъра на София и да се паркира е ужасно трудно, да не кажа невъзможно... за това само и единствено за града бих си купила малка кола, но наистина малка - Смарт да речем или Ситроен С2, иначе не  Naughty

# 23
  • София
  • Мнения: 3 443
Извинявайте, нещо пропуснах сумата  Embarassed
Разбира се, че няма да може да се вземе от изброените, но за тази цифра най-добре наистина нещо малко, немско и здраво.
Форд фиеста е добър, здрав и евтин вариант- задължително с 5 врати.

# 24
  • Мнения: 3 576
Колебая се между джип и комби.
Комбито е по-удобно да товариш колички, но пък с джипа си е рай градкото каране.

Сега като поотрасна детето, с джипа ми е екстра и не си го давам за нищо.
Освен за още по-голям джип   Mr. Green

# 25
  • Мнения: 84
Благодаря ви! Проучването повтори моите колебания до голяма степен  Simple Smile
Колебая се между Опел Астра комби 1994 и Фиат Браво или Пунто - 1995/6, внесени току що от Германия.
Май на към Астрата отиват нещата Simple Smile Виждам, че повечето са гласували за по-големи коли.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 443
Забравих да ти кажа, че можеш да помислиш и за лизинг- условията вече са много добри, а каза, че работиш, което значи, че ще можеш да си позволиш да поддържаш една прилична вноска. Другия вариант е да вземеш един малък потребителски кредит и да допълниш сумата до около 6000-7000 лв, което ще ти позволи да намериш нещо доста новичко, за да не висиш по сервизите през час, а и все пак децата возиш, важно е колата да е надеждна, което значи здрава.
От тези двете- опела с две ръце!

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Колебая се между Опел Астра комби 1994 и Фиат Браво или Пунто - 1995/6, внесени току що от Германия.
Хм...аз пък на Фиат-а бих заложила.

# 28
  • Мнения: 84
Забравих да ти кажа, че можеш да помислиш и за лизинг- условията вече са много добри, а каза, че работиш, което значи, че ще можеш да си позволиш да поддържаш една прилична вноска. Другия вариант е да вземеш един малък потребителски кредит и да допълниш сумата до около 6000-7000 лв, което ще ти позволи да намериш нещо доста новичко, за да не висиш по сервизите през час, а и все пак децата возиш, важно е колата да е надеждна, което значи здрава.
От тези двете- опела с две ръце!

Страх ме е да взема кредит - предпочитам да не ми тежи и това на врата. За жилище, ако човек няма такова, ми изглежда по разбираемо, ама за таралясник... Вярно, че ще е по нов, ама и те се чупят, а колкото по-нови, толкова по скъпа е поддръжката. Като се счупи тая за 3000 купувам следващата и така  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 84
Аз питах най-вече за типа кола, не толкова за марката. Като така или иначе ще купувам (че старата замина заедно с мъжа ми  Simple Smile ), поне да е удобна и за малкото.
Всичките други неща за бебето първо ги купувах, после питах и добрите ми попадения са по-скоро изключение, та сега реших да подходя по обратния ред  Laughing

# 30
  • София
  • Мнения: 3 443
ОК, стискам палци да попаднеш да читав автомобил  Peace

# 31
# 32
  • Мнения: 4 753
Зависи от Fiat-а. Моят едвам го изхранвам Sad
Какви кубици е въпросния?

# 33
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Доскоро карах комби в София. Много е удобно за да отидеш до МОЛ-а, Метро или до Витоша. За почивка пък е направо незаменима. Обачееее като трябваше да отида до Славейков ми се разгонваше фамилията. Има улички дето направо не мога да взема завоя пък за паркиране хич и не си помислях. Добре си помисли какво искаш да правиш и колко човека сте. За теб и бебето из града един фиат или пежо 106 или 206 с 4 врати (или 5) е един перфектен вариант. Пежо 106 общо взето се вписва в 3000 лв. мисля че фиата също. За тези пари е добър вариант и опел корса или голф. Пежото има повече гъдели - ел. седалки, ел. стъкла (задните могат да се блокират да не пипа бебето, както и вратите). Корсата и голфа пък са здрави коли и можеш да се таралянкаш по дупките. Ако сте само двамата с бебето, багажа от метро можеш да събираш без проблем. Освен това харчат малко а в задръстванията в София а това е много важно. Но с такава кола ако тръгнеш към морето с бебето и мъжа ти, първо вятъра ще клати колата а теб ще те заболи крака на педала щото е зор да вдигнеш км. и второ ще се чудиш под какъв ъгъл да си сложиш джапанките та да събереш и плажната кърпа.
Най-удобното е да има човек две коли. Едната голяма и мощна за извън града и другата - листна въшка за центъра. Но понеже хората са казали че пълно щастие е само рядкото, ходи на Горубляне и каквото ти хареса на вид и цвят до 3000 лв взимай пък ще се нагаждаш към обстановката.

# 34
  • Мнения: 1 492
Fiat Brava 1.4 или 1.6

# 35
  • Мнения: 920
То и от човека зависи. Аз ходих на море на къмпинг - 2 мами, 3 деца и всичко се събра. Виж после като трябваше да карам 3 девойки до гарата - леле мале, че те саковете им по-големи от мойта кола.

# 36
  • Мнения: 677
За 3000 лева - Голф 3.
Заключете темата!

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да, бе, ще заключват.
За 2940 лв - Форд Ескорт с климатик. Е, верно, 1994, ама кола ли е? Кола е.

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838

...и четирсе, моля ви се Laughing

За 3000 лева - Голф 3.
Заключете темата!

Шегаджия. Ако е Голф тройка за тези пари, гаранция още едно 500-800 ще кихне за добър ден за ремонти на първо четене. Читава тройка, която да може да се кара поне малко без ремонти под 3,500 надали.

# 39
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
40 лева за достоверност, Бу. Много си падам по такива оферти Laughing

# 40
  • Мнения: 3 521
Подкрепям за Голфа. Имам Голф 4 комби в момента...като цяло съм фен на модела, всичките ми коли са били такива 1,2,3...качваш се, наливаш бензин и масло и караш докато свършат, после пак, и пак. Имах Опел Корса като служебна кола, много подходяща за градско и е с доста евтина поддръжка, но пък е тясно, ръждясва бързо и като тръгнеш да му оправяш ламарината ти смъкват 7 кожи. Whistling

# 41
  • Мнения: 5 228
Внимавай с фиатите, че болшинството са големи боклуци. Преди години карах Брава, еййййй, това чудо гълташе бензин като ламя, частите - скъпи, все хлопаше нещо.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 477
За 3000 лв - Нисан Микра, доколкото знам са пъти по-здрави от Фиат( всички, карали Фиат го потвърждават!) . За голф не знам, но можеш и Ситроен саксо да си намериш за тези пари, около 96-7г, все пак е на 10г, не на 15, а това има значение.

# 43
  • Мнения: 5 622
 Комби, разбира се  Wink На автомобилното изложение в София видях такива комбита, че ум да ти зайде  Whistling

Семейната ни кола също е комби. Не само отгомен багажник отзад, но и пренатоварен таван е виждала, нещо което не с всяка кола върви да напрвиш

Внимавай с фиатите, че болшинството са големи боклуци. Преди години карах Брава, еййййй, това чудо гълташе бензин като ламя, частите - скъпи, все хлопаше нещо.

Не си случила нещо. А новият Фиат Крома комби(пак на изложението го видях), беше страшно красив, удобен и функционален,със страхотен дизайн, а цената му, за екстрите които предлагаше беше направо смешна( ако трябва да го сравнявам с подобен клас друга марка коли)

# 44
  • София
  • Мнения: 1 477
Бубе , лимита е 3000 лв все пак:)

# 45
  • Мнения: 3 576
Фиат ли е, не ми го хвали Wink

# 46
  • Мнения: 84
Доскоро карах комби в София. Много е удобно за да отидеш до МОЛ-а, Метро или до Витоша. За почивка пък е направо незаменима.

Мисля, че прочетох това което исках  Simple Smile

Точно за това ми трябва! Живея и работя съвсем в центъра, така че за ходене на работа не ми трябва - при всички положения е по-бавно и изнервящо отколкото пеш.

Благодаря ви!  bouquet

# 47
  • Мнения: 5 228
Не си случила нещо. А новият Фиат Крома комби(пак на изложението го видях), беше страшно красив, удобен и функционален,със страхотен дизайн, а цената му, за екстрите които предлагаше беше направо смешна( ако трябва да го сравнявам с подобен клас друга марка коли)

Италианците ако не от друго, от дизайн разбират. Смешната цена обаче е красноречива за качеството.

# 48
  • Мнения: 5 622
Не си случила нещо. А новият Фиат Крома комби(пак на изложението го видях), беше страшно красив, удобен и функционален,със страхотен дизайн, а цената му, за екстрите които предлагаше беше направо смешна( ако трябва да го сравнявам с подобен клас друга марка коли)

Италианците ако не от друго, от дизайн разбират. Смешната цена обаче е красноречива за качеството.

Абе не съм много съгласна, ама карай..Всеки има право на мнение..Пък и 60 000 (там някъде) не са толкова смешна цена. затова и доуточноих, че е смешна, като го сравня с Мерцедес например. АКо имах 60 хилки, веднага грабвам Кромата  Heart Eyes

Аз и за мойта кола бях чула какви ли не щуротии и глупости, ама ето на, толкова време вече и не е мръднала, няма такава корава кола. Толкова си я харесвам и обичам, че не я заменям за никоя друга, пък кой каквото ще да казва, че били несполучливи и нам си кви.. Та, същото е и за Фиатите. Пък и от Фиат до Фиат има разлика, не само в цената...  Wink

# 49
  • Мнения: 3 576
Смешната цена обаче е красноречива за качеството.
Точно това имах предвид  Peace

# 50
  • Мнения: 27 524
Много е относително. При всички положения за дете/деца с 4 врати. Не е необходимо да бъде голяма, освен ако не пътувате много. Джипът е адски скъпо удоволствие и според мен - ненужно. Миниван чак за едно дете, че дори за две... няма нужда. С 4 врати, нормален размер, комби също е ок. Ние бяхме с 2 врати и сменихме с 4 + да е комби. Доволни сме  Peace

# 51
  • Мнения: 7 837
Който веднъж се качи на вен, трудно сменя после колата, слушайте кака си.
SUV- та са тесни поне за моите критерии  Laughing

# 52
  • Мнения: 677
По нашенски е ван, Кейси, заменям го за двуврата веднага  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 7 837
Ох, добре, ван  Mr. Green
Обаче, вярно че е мини, съдейки по тукашните размери и европейските  Simple Smile

# 54
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Моето скромно мнение е, че някой по-стар Пасат би ти свършил чудесна работа.

# 55
  • Мнения: 1 520
За тая цел - малка с четири врати.
Идеално е.

# 56
  • Мнения: 2 407
Джип.удобно, голямо и практично.Има паркинги.

# 57
  • Мнения: 10 758
Колебая се между джип и комби.
Комбито е по-удобно да товариш колички, но пък с джипа си е рай градкото каране.

Сега като поотрасна детето, с джипа ми е екстра и не си го давам за нищо.
Освен за още по-голям джип   Mr. Green
Взе ми думите от устата.
Преди бях с комби.Сега с джип.Е не го сменям за кола.Само за по-голям джип.

# 58
  • Мнения: 7 837
3-4 са големите SUV-та на пазара. Всичко останало е теснотия. И малкото Инфити съм карала, прекрасен дизайн, трепач, нооооо тясно. Същото се отнася и за другите марки.
К'во ми ги хвалите  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 216
Ние си взехме мини миниван не е по-дълга от комби ама е за 6 седалките се свалят по единично, спокойно товариш или превозваш хора, и е доста икономична.А обикновените миниванове са много удобни за майки с деца защото са единствени с опция да минеш в жадната част без да излизаш от колата.

# 60
  • Мнения: 1 449
За семейна кола вана е незаменим! Имаме Форд Галакси, турбодизел, ускорява страшно бързо, икономичен е, мощен, удобен, събира 7 души, превозва какво ли не  Joy Иначе пред двата варианта - комби или джип - джипа е за предпочитане според мен.

# 61
  • Мнения: 7 091
След като минахме през такава с 2 врати, нормален седан с 4 врати, SUV и миниван, за мен за СЕМЕЙНА кола определено най-доброто е минивана. Вярно, че е като маршрутка  Laughing, но като се помъкнеш с децата нанякъде просто цена няма! Аз като сложа двете седалки отзад в SUV-то и място има колкото за един много хилав да седне, а отзад багажника го пълня по шевовете, та пушек се вдига.

# 62
  • Мнения: 184
уфффффффффффф, никакъв отговор не и дадохте на жената smile3506

# 63
# 64
  • Мнения: 3 423
Големи сте смешници!
Да ви пита човек, дали 15 сантима
са ок, пък вие да покажете и топките
на мъжете си, че й задниците. Женоря!

# 65
  • Мнения: 7 091
Ние си взехме мини миниван не е по-дълга от комби ама е за 6 седалките се свалят по единично, спокойно товариш или превозваш хора, и е доста икономична.А обикновените миниванове са много удобни за майки с деца защото са единствени с опция да минеш в жадната част без да излизаш от колата.


Това не е вярно. Honda CR-V има опция падащ панел между двете предни седалки и се минава към задните без проблем.  Peace Съгласна съм обаче, че за децата определено минивана е по-добре.

# 66
  • Мнения: 216
Защото само това ще те побере ли бе чопи

# 67
за семейна кола аз харесвам VW POLO евтина . не харчи много - най-много 4 5 на 100 градско , малък двигател-ниски данъци и евтини части.немска кола няма грешка

# 68
  • Мнения: 10 758
за семейна кола аз харесвам VW POLO евтина . не харчи много - най-много 4 5 на 100 градско , малък двигател-ниски данъци и евтини части.немска кола няма грешка
ДА бе.И как ще натовариш 4-членно семейство в това поло? И как ще тръгнете на море, примерно?

# 69
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Защото само това ще те побере ли бе чопи

Без обиди, моля. Това е най-големия пич у форума  Sunglasses

Барб, драго ми е  Heart Eyes. Поздрави на Валката  Hug и малкия шушон  Hug

# 70
  • Мнения: 216
Защото само това ще те побере ли бе чопи

Без обиди, моля. Това е най-големия пич у форума  Sunglasses

Барб, драго ми е  Heart Eyes. Поздрави на Валката  Hug и малкия шушон  Hug

За какви обиди говориш, Този пи4 от форума(4опи) го познавам от както бях на 12 сигурно,
Сори за спама, ама трябваше да се защитя Cry

# 71
  • Мнения: 27 524
Все пак гласувах с комби. Тъпченето е едно на ръка, но и окачването е доста по-различно, а това не е маловажно.  Peace

# 72
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
за семейна кола аз харесвам VW POLO евтина . не харчи много - най-много 4 5 на 100 градско , малък двигател-ниски данъци и евтини части.немска кола няма грешка
ДА бе.И как ще натовариш 4-членно семейство в това поло? И как ще тръгнете на море, примерно?
Е хайде, чак пък толкоз! На море за две седмици с Лада Нива сме ходили - ми ник'ви грижи. Хайде по-реалистично, някак.

# 73
  • Мнения: 24 467
Ако колата не е семейна, а само за мама и бебе мисля, че най- удобно е малка с 4 врати. Двете врати за мен са безкрайно неудобен вариянт, винаги съм се питала за кого ги произвеждат. Защо малка- ясно защо за всички, на които редовно им се налага да се прокрадват в ежедневната градска тъпканица и движение и търсещи с часове къде да паркират. Има място и за седалка и за количката в багажника.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 477
Ама защо никой не чете, какво търси жената? Нещо около 3 000 лв - какви джипове, какви хамъри какви 5 лв? Вземи си това, което е по-ново, годинките имат значение.

# 75
  • Мнения: 24 467
Та затуй предлагам малка кола с 4 врати. Аз бях много доволна от Ситроен АХ- за целта е супер и се побира в цената. За такава цена върши работа и Рено и WV и малко Пежо. Поне аз разбрах, че жената не търси семейна кола, а такава, дето да се возят тя и хлапето през деня. Извинявам се, ако бъркам.
То всеки може да се изфраска тук с възможности и да дава идеи за лукс. За средния българин и по-  точно майка с едно бебе това е оптимален вариянт. Двете врати просто са супер неудобни за поставяне и изваждане на бебето от задната седалка, където ще бъде и бебешката му такава.

# 76
  • Мнения: 1 533
Ама защо никой не чете, какво търси жената? Нещо около 3 000 лв - какви джипове, какви хамъри какви 5 лв?

 hahaha Прочете ми мислите жено! След първа страница кой ти чете цялото заглавие! Laughing

# 77
  • Мнения: 2 550
Ама защо никой не чете, какво търси жената? Нещо около 3 000 лв - какви джипове, какви хамъри какви 5 лв?

 hahaha Прочете ми мислите жено! След първа страница кой ти чете цялото заглавие! Laughing

важното е да се поизхвърлим  Wink

иначе по темата, за 3000лв може съвсем спокойно да си вземе форд ескорт/фиеста с 4 врати и сравнително просторен багажник

# 78
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Ама защо никой не чете, какво търси жената? Нещо около 3 000 лв - какви джипове, какви хамъри какви 5 лв?

 hahaha Прочете ми мислите жено! След първа страница кой ти чете цялото заглавие! Laughing
Хубу, смених заглавието Grinning Да видим ще има ли ефект или все така ще се замеряме с хамъри.
Щото и джипове на тая цена се намиргат - още въздишам по една Витара Сайдкик, която излетя далеч от мен срещу 2,500 лв - но имаше и доста за ремонт по нея, та пак щеше да й мине крайната цена тритохиляди. Сузуки Самурай, да не споменавам, тоже се намира - за по-малко от 2,000 даже. Може да тръска, може да е грозно като смъртта, но джип ли е - джип е.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 477
Форд ексорт, VW Polo, Форд Фиеста, Ситроен Саксо ( 97г може да се намери за тия цени), за комбитата нямам инфо. Не я хвърляйте в някакви коли, за които ще даде още толкова за ремонт, бебче има жената , пожалете я!
А пък хич не мисля , че мама и бебе няма как да отидат на море, ако не са с миниван и джип, айде море капризи. Ние едно време 5 човека ходехме с фиат 125, и си ни беше екстра:)

# 80
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Форд ексорт, VW Polo, Форд Фиеста, Ситроен Саксо
Нисан Микра тоже, даже и под три хилки.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 477
Да, бях го писала по-назад ( между джиповете:), и сега се чудех какво пропускам.

# 82
  • Мнения: 1 533
Да видим ще има ли ефект или все така ще се замеряме с хамъри.

Ха си ме замерила с хамър, ха съм ти метнала обратно в сурата някой кадилак ескалейд

# 83
  • София
  • Мнения: 1 477
Моля, замери мен, пари за зъби ще намеря Mr. Green

# 84
  • Мнения: 3 423
В анкетата за кола до 3000 ЛЕВА
водят предложенията за ДЖИП!
Неадекватни кърмачки все пак.

Но пък разбрах, че Буба е била на
автомобилно изложение. WOW!

# 85
  • Мнения: 1 533
Моля, замери мен, пари за зъби ще намеря Mr. Green

Няма проблем, онлайн кадилаци и онлайн пари за виртуални зъби - бол!

# 86
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
В анкетата за кола до 3000 ЛЕВА
водят предложенията за ДЖИП!
Неадекватни кърмачки все пак.
Мисля, че добре аргументирах, че и джипове до 3000 лв има бол. Само че това надали са джиповете от автомобилното изложение на БУБА Mr. Green

# 87
  • Мнения: 1 299
Аз оттеглям предложението си за миниван - не съм виждала дори и на старо на цена до 3000 лв Thinking А и коли на стара не одобрявам, но все тая Peace

# 88
  • Мнения: 1 492
В http://mobile.gbg.bg/ има доста коли до тази сума, около 95-96 година обаче.
Сега ги разгледах. Има алфи,шкоди, опели, форд, ланчия, ситроен...Спокойно може да си купиш кола за тази цена.

# 89
  • Мнения: 84
Въйййй, каква дискусия се е развихрила по мойто скромно въпросче.
Благодаря на всички, които отговориха, особено на тези, които и прочетоха какво точно питам.
Пак казвам, не питах за марка, а за ТИП кола. И не за семейство а за майка с едногодишно бебе, при това кола, която ще карам предимно на извънградско.
Обобщението на отговорите, поне според мен, води до:

кола с 4 врати, по възможност голяма
здрава, немска и карана в Германия, с евтина поддръжка
аз ще добавя и "ненабиваща се на очи", че ми е писнало да ми дерат колите и да ги разбиват.


И победителят е..... Опел Астра Комби!

Благодаря!   bouquet

# 90
  • Мнения: 216
4удесен избор Hug

# 91
  • Мнения: 3
iquanna, питаше за някой на кафе в темата "на Варненския бряг....", е там не те забръснаха много, та..... като стане август - кликни! - баш до Евксиноград незнам дали ще се замъкна, но във Варна (някъде) можем да се видим и да си побубрим (да ти мине почивката по-интересно...) Laughing
...иначе аз съм още в онази тема за "среща на брега", можеш да ме "видиш" там!
Приятен ден на всички четящи!

# 92
  • Мнения: 274
Да се запиша и аз тук  Laughing
Първо по типа - комбито е най-удобно когато става въпрос за път с дете  Heart Eyes Ние сме с комби и даже понякога ни излиза тясно  Laughing , другият вариант е миниван, те също са изключително удобни. Един Опел Зафира ще ти пасне перфектно, но нито е компактен за паркиране, нито е до 3 000 лв. Така че Опел Астра комби ти е идеален вариант. Търси мотор 1.6 моноинжекцион. Става и 1.4, но ще е малко по-тромава колата, защото купето е по-голямо и тежко. И двата мотора са изключително икономични и здрави. Правят само два приблема, които срещу няма и 50 лв се оправят ако изобщо се наложи. Другото предимство е че частите са евтини и леснодостъпни. Марката е позната на пазара и в сервизите са наясно каква машина им караш. Пък и ако пропуснеш да смениш ангренажа и да скъса не удря клапани  Peace Мисля че си направила идеален избор при дадените условия. Само огледай купето да не е прекалено изгнило, че това им е слабото място!

# 93
  • Мнения: 6 167
ами извинявам се, ама къде ги тия джипове за 3 000? Shocked
за 3000 лева едва купих Рено Туинго през 2004та.
за тази сума е важно колата да върви и да я види добър техник, преди да я купиш.
аз имах късмет. Peace

# 94
  • Мнения: 2 386
Аз тъпо и упорито предлагам Голф Двойка ( не с пернишка регистрация  Mr. Green).
Здраво, немско, качествено, евтино.
Какво повече?

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 1 437
Аз гласувах за джип, но какъв ще е той до 3000лв newsm78 По принцип съм за Нисан Микра  Peace

# 96
  • Мнения: 1 371
....кола с 4 врати, по възможност голяма
здрава, немска и карана в Германия, с евтина поддръжка
аз ще добавя и "ненабиваща се на очи", че ми е писнало да ми дерат колите и да ги разбиват.


И победителят е..... Опел Астра Комби!...
Щом се е стигнало до Опел, по-добре Опел Зафира, но нямам представа от цената...
 Peace

# 97
  • Мнения: 3 098
Предполагам че всеки мъж който прочете тази анкета ще ме обяви за луда да се допитвам до жени за кола, но аз искам да разбера какъв е вашия опит.
Трябва да купя кола, най вече за да возя себе си и едногодишно бебе. Предимно за пътувания за събота и неделя, на море и за пазар.
Досега карах малка с 2 врати и не ми беше много удобно да намествам бебока в столчето отзад. Ама пък като порасне ще е добре да няма врати отзад да не пипори много с малки пръстчета... Комби звучи супер, ама живея в центъра...  newsm78
Не искам да стане като с бебешката количка - смених две и вече знам какво да НЕ купувам  Mr. Green
Споделете вашия опит, моля.
След като ще я ползваш само в края на седмицата,за пазаруване и един два пъти годишно ходене на по4ивка,се ориентирай към среден клас автомобил.
Тази гама автомобили имат доста удобни багажници,побиращи изклю4ително много багаж+коли4ка.
Няма да ти е трудно да я паркираш,въобще ще имаш удобен автомобил.

Джипове,миниванове за тази цена не се намират.А и те горят пове4е,паркирането изисква пове4е умения и време да намериш място.

# 98
  • Мнения: 84
Да се запиша и аз тук  Laughing
Първо по типа - комбито е най-удобно когато става въпрос за път с дете  Heart Eyes Ние сме с комби и даже понякога ни излиза тясно  Laughing , другият вариант е миниван, те също са изключително удобни. Един Опел Зафира ще ти пасне перфектно, но нито е компактен за паркиране, нито е до 3 000 лв. Така че Опел Астра комби ти е идеален вариант. Търси мотор 1.6 моноинжекцион. Става и 1.4, но ще е малко по-тромава колата, защото купето е по-голямо и тежко. И двата мотора са изключително икономични и здрави. Правят само два приблема, които срещу няма и 50 лв се оправят ако изобщо се наложи. Другото предимство е че частите са евтини и леснодостъпни. Марката е позната на пазара и в сервизите са наясно каква машина им караш. Пък и ако пропуснеш да смениш ангренажа и да скъса не удря клапани  Peace Мисля че си направила идеален избор при дадените условия. Само огледай купето да не е прекалено изгнило, че това им е слабото място!

Те на това му викам професионална консултация!  Simple Smile  Peace
Мерси!!!

# 99
  • Мнения: 5 228
ДА бе.И как ще натовариш 4-членно семейство в това поло? И как ще тръгнете на море, примерно?
Е хайде, чак пък толкоз! На море за две седмици с Лада Нива сме ходили - ми ник'ви грижи. Хайде по-реалистично, някак.
[/quote]

Ние пък едно време сме ходили с Москвич 408 две семейства на море. Баща ми още помни как леля Вили е стискала парти грил между краката си от София до Варна.   

# 100
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
ами извинявам се, ама къде ги тия джипове за 3 000? Shocked
Веднага ти продавам един Самурай с мек таван за 2,700.

# 101
  • Мнения: 2 550
ами извинявам се, ама къде ги тия джипове за 3 000? Shocked
Веднага ти продавам един Самурай с мек таван за 2,700.

то това не е джип  Wink
и гори колкото две коли  Laughing

# 102
  • Мнения: 84
И още нещо да споделя, с риск да бъда оплюта...
Някои ще кажат: "Тая хем нова, хем неблагодарна, направи си проучването и сега зяе..."
Към дамите с предложенията за нови коли, автосалони, изказвания от типа "за 3 бона нищо читаво няма"....
Все пак сме във форум за майки с деца, не за милионери. Моля, отнасяйте се с уважение към тези от нас с по-скромни възможности и/или желания  Simple Smile Или просто пропуснете темата. И в други теми ми е направило впечатление...
Че малко тъпо ми се струва виртуално да си ги мерим...  Mr. Green

# 103
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
то това не е джип  Wink
и гори колкото две коли  Laughing
Бе я! Джип е. Ходи на оф-роуд през седмица. Лесно се кара, впрочем - таман се бях насадила като квачка в полог да го карам вовеки и изникна микрата, та умря хавата... Не харчи като за две, де. И е на бензин - може винаги газова бутилка да се окачи.

# 104
  • Мнения: 184
Сякаш никъде не видях Рено-КЛИО също е добър вариант за тея пари + това е икономичена,много яка,само сипваш бензин и караш. Карам такава кола от извесно време и съм страшно доволна ,никви ремонти ,никви проблеми а я карам като луда ,никво пазене. Колежки имат Нисани ,разниМазди постоянно са в сервиза.Това е моето манение.  car003

# 105
  • Мнения: 184
И още нещо да споделя, с риск да бъда оплюта...
Някои ще кажат: "Тая хем нова, хем неблагодарна, направи си проучването и сега зяе..."
Към дамите с предложенията за нови коли, автосалони, изказвания от типа "за 3 бона нищо читаво няма"....
Все пак сме във форум за майки с деца, не за милионери. Моля, отнасяйте се с уважение към тези от нас с по-скромни възможности и/или желания  Simple Smile Или просто пропуснете темата. И в други теми ми е направило впечатление...
Че малко тъпо ми се струва виртуално да си ги мерим...  Mr. Green
абсолютно те подкрепям

# 106
  • Мнения: 920
И още нещо да споделя, с риск да бъда оплюта...
Някои ще кажат: "Тая хем нова, хем неблагодарна, направи си проучването и сега зяе..."
Към дамите с предложенията за нови коли, автосалони, изказвания от типа "за 3 бона нищо читаво няма"....
Все пак сме във форум за майки с деца, не за милионери. Моля, отнасяйте се с уважение към тези от нас с по-скромни възможности и/или желания  Simple Smile Или просто пропуснете темата. И в други теми ми е направило впечатление...
Че малко тъпо ми се струва виртуално да си ги мерим...  Mr. Green
абсолютно те подкрепям

Хубаво е да има ТВ с плейър, естествено. Да пускаш филмчета на детето, да не те разсейва. И хладилник - да му пазиш млякото.
Типа кола го уточни, намери някой разбирач. Например майстора, който ти оправя колата и го вземи на оглед. Има си много тънкости, дето само те си ги знаят.

# 107
  • Мнения: 5 468
Аз си купих Ситроен ZX за 3000 лв. http://www.ad-bg.net/photos/thumb/59485.jpg, не е този моя, но ей такъв намерих в нета. Ами какво да ти кажа... много си е хубава колата. Кара, та дрънка Peace.

# 108
  • Мнения: 84
[
Типа кола го уточни, намери някой разбирач. Например майстора, който ти оправя колата и го вземи на оглед. Има си много тънкости, дето само те си ги знаят.

 Simple Smile
Точно такава е уговорката. Имам си едни които ми поправят колите от 10 години насам и без тях нищо не купувам. Вече съм дала поръчка да намерят едно читаво опелче  Mr. Green

# 109
  • Мнения: 46 557
А с 5 врати? Имахме Пежо 306, много е удобно за семейна кола, малко е, но събира всичко, а като свалиш седалките можеш всичко да пренасяш  Simple Smile

Нашето беше 1993 г. и го продадохме за 3 100 лева Peace

# 110
  • Мнения: 7 837
Е, браво. Безаварийно каране.
Аз си признавам, прочетох 30 000 лв. на първа страница  Laughing

Но пък и винаги ми е било странно, желанието да караш SUV и да си мислиш че караш голяма кола с цеееели 4 цилиндъра...

# 111
  • София
  • Мнения: 3 328
Аз също гласувам за Ситроен - защото карам такъв - AX, и защото бих исала да карам пак кола от тази марка. Ситроен ZX комби е отличен вариант - компактна кола, която побира и много, и малко. Ако имах достатъчно акъл за кола преди две години, на това щях да се спра, като настояваше мъжа ми, ама нейсе. Много си я харесвам колицата - икономична оса ми е тя  Heart Eyes

# 112
  • Мнения: 46 557
 ooooh! Не бях прочела, че вече си купила  Embarassed

Леко и безаварийно шофиране  Peace

# 113
  • Мнения: 5 228
Аз си купих Ситроен ZX за 3000 лв. http://www.ad-bg.net/photos/thumb/59485.jpg, не е този моя, но ей такъв намерих в нета. Ами какво да ти кажа... много си е хубава колата. Кара, та дрънка Peace.

ZX-а е страшна кола, особено за тази цена. Аз преди имах такава, още страдам, че я продадохме, но нямаше климатик. Карах я няколко години и не е имала дори минимални проблеми (освен една градушка, ама това е друга тема). Да не говорим, че е супер икономична.

# 114
  • Мнения: 1 533
Баща ми още помни как леля Вили е стискала парти грил между краката си от София до Варна.   

 hahaha Извинете, не се стърпях, представих си как леля Вили му е загряла реотаните между кълките си.

# 115
  • Мнения: 5 468
ZX-а е страшна кола, особено за тази цена. Аз преди имах такава, още страдам, че я продадохме, но нямаше климатик. Карах я няколко години и не е имала дори минимални проблеми (освен една градушка, ама това е друга тема). Да не говорим, че е супер икономична.
Наистина е икономична. Дано и нашата няма проблеми, че ни е още нова Crazy Laughing... от 3 месеца. Мъжът ми малко мърмори, че "нямала дУша", защото като натиснеш докрай газта, няма да вдигне кой знае колко, но пък аз съм доволна. Така и така не вдигам могъщи скорости и не съм им почитател. То и той не вдига кой знае, какви скорости, но просто обича да мрънка Peace.

# 116
  • Мнения: 1 449
Оп! Аз чета до 30 000  ooooh! ...

Иначе ако е само за майка и бебе, размера няма значение  Mr. Green

# 117
  • София
  • Мнения: 178
Не е лошо като решение Опелчето, което казваш, че вече си поръчала.
Аз от 5 год насам съм фен на японските автомобили, така че бих избрала за тези пари Хонда Сивик 1.5 примерно - имаш вариант хетчбек и с 5 врати. Икономични и след пробег от над 150000 км, комфортни и надеждни. Няма всяка година да сменяш 90 % от ходовата част, като осичка е и лесна за употреба от жена Grinning

# 118
  • Мнения: 1 715
Макар,че гласувах за миниван и съм хвърлила око на тази http://img129.imageshack.us/img129/5563/111808043714428941zw3.jpg за сега карам такава http://img129.imageshack.us/img129/9306/111804571155951603sb5.jpg

Общи условия

Активация на акаунт