Как се научихте да готвите?

  • 5 512
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 393
В началото и на мен не ми се получаваше всичко, но с годините практика... даже и не опитвам понякога как е на вкус, толкова съм свикнала с пропорциите Laughing
Чета готварски книги и опитвам, като не стане -пак  Hug

# 76
  • Мнения: 1 877
Доста късно се научих да готвя,но вече се справям с повечето манджи и никога не готвя с точни пропорции,ами "на око"....то пък и едно готвене у нас.Много-много не сме по манджите и я караме на сухоежбина

# 77
  • Мнения: 6 164
В момента се уча, но дотук каквото и да направя, наистина успявам. Мисля, че е защото се старая наистина много и го правя с огромно желание. Това е най-важното.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 642
Ами мен неволята ме научи да готвя, пък после взе, че ми хареса и сега това ми е любимото домашно занимание. Първоначално питах майка ми по телефона как се готви това или онова, после четях списания и експериментирах. Накрая направих пожар в кухнята и оттогава преодолях всички страхове и започнах да се забавлявам около печката.

# 79
  • Мнения: 1 426
По метода на пробите и грешките се научих... Все пак от 20 години почти всеки ден готвя... това са горе-долу 7000 пъти досега, че и повече!  Laughing
Имам една леля-стара мома, често ми идва на гости на вечеря. И все казва: ау, колко вкусно готвиш! Ами ще готвя, я! За 7000 пъти ако не съм се научила...

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 1 273
Научих се да готвя по телефона.Живеехме заедно с нашите и майка ми работеше от 8 до 17.30.Беше ми съвестно-аз в къщи с бебето по цял ден и да я чакам тя да сготви.....Повечето неща ми ги обясняваше като на идиот-кога е завряла водата-като почне да пуска мехурчета,кога да посоля боба-като се изкачи на повърхността на тенджерата. И т н -мили спомени.Сега дъщерите ми са същите-ако искат се пробват, бяха сами 10 дни ито преди две години-всичко им напазарувахме,направи се график -кога и какво ще си готвят и се справиха децата. Не ги насилвам,ще им дойде времето, тогава аз ще съм на телефона.Само дано не ги отнесе живота много надалече, че и да пробвам отвреме навреме какво съм ги научила.

# 81
  • Мнения: 431
Когато бях някъде 6 -7 клас постоянно ходех след баба ми с една тетрадка и записвах всичко което слагаше в манджата. След това го пробвах у нас и така се научих много малка да готвя  Wink

# 82
  • Мнения: 1 299
Когато бях някъде 6 -7 клас постоянно ходех след баба ми с една тетрадка и записвах всичко което слагаше в манджата. След това го пробвах у нас и така се научих много малка да готвя  Wink

Аз така ходя сега след баба ми, майка ми, приятелят ми ...  и записвам ли записвам  Laughing

# 83
  • Мнения: 431
newsm62   бъди сигурна че ще се научиш  smile3521

# 84
  • Мнения: 3 268
Аз се научих да готвя от любов.Исках да радвам съпруга си и така лека полека,след като изчетох доста книги се научих.Обичам да приготвям интересни ястия,особено като имам гости,менюто е доста завъртяно.  chef

# 85
  • Мнения: 3 420
Много обичам да готвя,първата си манджа направих  на 7 год-картофени кюфтета,станаха супер PeaceНо както е писано по-нагоре,трябва да имаш желание за това и да искаш да зарадваш семейството си с нещо хубаво.
Към авторката на темата-опитай наистина с по-лесни манджички,после нещо по завъртяно и разбира се тука във форума има страшни рецепти стъпка по стъпка.Ето аз например с манджите и месенто на разни тестени неща нямам проблем,но например с тортите и сладкишите ми някой път все още стават изненади Grinning

# 86
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Не обичам да готвя ,но няма как.Днес това утре друго и хващаш тънкостите.Аз като ям нещо и горе-долу схващам как се прави.Като се сетя какви пържоли правех на мъжа ми преди 10 години-истинска подметка.Чудя се как нито веднъж не се оплака.А майка му е превъзходна готвачка.
За тортите- изцяло дължа на "Моите любими торти".Сега вече и други глезотии.

# 87
  • Мнения: 6 713
Винаги адски много съм харесвала домакинстването и най-вече готвенето. На 13-14 години си купувах вестник "За дома" (а моите съученички списания за музика  Laughing Laughing)

Като се преместихме с приятеля ми да живеем заедно (преди да се оженим) имах вече цяла купчина със тефтери, тетрадки, списания и какво ли още не за готвене.

После се оказа, че човек най-добре се учи с практиката!  Peace Peace

# 88
  • Мнения: 4 569
Уча се още.Оставят ми 5-10 лева и казват:Да сготвиш!Засега правя като хората само картофи на фурна-добре че беше моя та да ме научи.Днеска-супа и СТАВА ЗА ЯДЕНЕ LaughingУтре сигурно ще е спагети.
Обаче всичко се изяжда-все пак сме 6 човека.Който мрънка-да си готви.

А като се отделим с него как ще я караме-не ми се мисли  newsm78

# 89
  • Мнения: 2 804
Научих се на основно готвене от съпруга ми и най-голямата ми зълва !
А като цяло това изкуство -готварството е необятно и не мога да кажа , че е възможно някой да го е изучил цялото .
Справям се прилично в кухнята и щом се изяжда съдържанието по чиниите значи съм постигнала приличен резултат !

Общи условия

Активация на акаунт