Проблем с желатин ( преди съм правила)

  • 3 868
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
Имам един въпрос, към всички, които работят с желатин. Правила съм много пъти неща с желатин и винаги са ставали. Отскоро обаче нещо не се получава и исках да питам дали някой се е сблъсквал с този проблем и как го е решил.
Накисвам си желатина в малко вода, после разтопявам на водна баня. Преди си ставаше прозрачен, отскоро обаче само докато се затопли леко и става на бяла пяна. Почвам да се чудя дали нещо не е наред самият желатин, защото сигурно 5-6 пъти вече разбивам и не става.
На някой получавало ли му се е така?? Не правя нищо по-различно, отколкото преди съм го правила и затова ми е толкова странно.  Rolling Eyes

Тук съм описала по-подробно за желатина:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=gotv&Number=194128979 … amp;sb=5&vc=1
Най-вероятно желатина е стар, ако пред това не се е "стегнал на бучици", когато се накисва в студената вода.
Опитай и да прецедиш... Или просто използвай руско производство или на Йоткер - те нямат грешка. За българските производители - гаранция няма.

# 16
  • Мнения: 7 091
Тук съм описала по-подробно за желатина:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=gotv&Number=194128979 … amp;sb=5&vc=1
Най-вероятно желатина е стар, ако пред това не се е "стегнал на бучици", когато се накисва в студената вода.
Опитай и да прецедиш... Или просто използвай руско производство или на Йоткер - те нямат грешка. За българските производители - гаранция няма.


Благодаря ти за предложението, но ако погледнеш от къде пиша ще видиш, че аз нито руски, нито български желатин мога да си купя, освен ако не ми пратят Simple Smile. Тук и на Йоткер трудно съм намирала за съжаление, от него бях доволна, ама много отдавна не съм виждала по магазините.  Изглежда наистина е стар желатина.  Peace

# 17
  • Мнения: 1 116
Аз също ползвам този на KNOX и то купувам големите кутии, май с по 30 пакетчета бяха, дълго време изкарвам с тях и до сега не съм имала проблем. Може би не е била читава партидата, така че им се обади да се оплачеш, може пък да ти пратят една голяма кутия, заради проблемите дето ти е създал желатина Wink
АЗ вече го разтварям само в микровълновата, като го полееш със студена вода и оставиш да набъбне се слага в микровълновата, на всеки 10 секунди се ръзбърква, на 30-тата секунда вече е готов.

# 18
  • Мнения: 4 380
Аз също ползвам този на KNOX и то купувам големите кутии, май с по 30 пакетчета бяха, дълго време изкарвам с тях и до сега не съм имала проблем. Може би не е била читава партидата, така че им се обади да се оплачеш, може пък да ти пратят една голяма кутия, заради проблемите дето ти е създал желатина Wink
АЗ вече го разтварям само в микровълновата, като го полееш със студена вода и оставиш да набъбне се слага в микровълновата, на всеки 10 секунди се ръзбърква, на 30-тата секунда вече е готов.

И аз купувам от големите кутии и съм изкарвала много време с такава. Нищо не ми се е разваляло.
Едно време и аз разтварях в микрото. После още повече си улесних живота пък и е по-малко вероятността от прегряване. Никога не съм накисвала обаче.

# 19
  • Мнения: 7 091
Мдам, ще ми пратят от големите кутии Simple Smile Точно на KNOX ползвам и аз, явно нещо не са го съхранявали правилно.

# 20
  • Мнения: 4 380
Мдам, ще ми пратят от големите кутии Simple Smile Точно на KNOX ползвам и аз, явно нещо не са го съхранявали правилно.

 Shocked KNOX  и листен ли произвежда? Не съм виждала.
Странно, никога не съм имала каквито и да е проблеми с този желатин. До сега буквално боготворях тази марка, т.к. това е един от най-лесните за работа и най-безпроблемните желатини които съм ползвала. newsm78

# 21
  • Мнения: 7 091
Мдам, ще ми пратят от големите кутии Simple Smile Точно на KNOX ползвам и аз, явно нещо не са го съхранявали правилно.

 Shocked KNOX  и листен ли произвежда? Не съм виждала.
Странно, никога не съм имала каквито и да е проблеми с този желатин. До сега буквално боготворях тази марка, т.к. това е един от най-лесните за работа и най-безпроблемните желатини които съм ползвала. newsm78

АМи и аз затова се учудих, че последните пъти не ставаше, защото досега никога не съм имала проблем и винаги е ставал.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт