Обикновенни бисквити на 9 месечно бебе?

  • 3 867
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 117
За бисквитите май ще изчакам, но дайте идей какво да давам за следобедна закуска, че кашите и омръзват, кисела също.

# 16
  • Мнения: 1 440
Аз всъщност така въведох глутена с об.бисквити на Победа (видяха ми се с най-малко съставки и нямат мляко). Слагам ги в кашата от банан и кърма и Пламена само това яде с охота Flutter

# 17
  • Мнения: 4 242
Има си и ръжени обикновени бисквити. А и детето няма да изяде пакет, ще ближе половинка да речем. Аз също давах най- напред плазмонки, но един Бог знае какво точно съдържат и те. Излиза че нищо купешко не е добре да се дава, всичко направи си сам. За ценителите на съвсем безвредното има рецепти в библиотеката  Simple Smile
 korni6onko и моя син е гледан според времето и инфото, безразборно демек. На 3 месеца ядеше вече топла сиренена кашица (с брашно разбира се) приготвена с много любов от баба, и спеше дъъълго дълго, идилия... Слава на Бога, сега е на 16, няма алергии, надявам се и заболявания няма да изскочат, но не мога да кажа, сега, когато знам кое как е, че давайте, рискувайте, дано имате късмет! Малко е нелепо. И радвай се на късмета си, много майки, всъщност деца, го нямат и те си знаят как страдат.

# 18
  • Мнения: 257
Дадох бисквитка на сина си на 7 месеца (в рамките на педагогическото захранване). Давах направо цялата и гледах да не отхапе голямо парче, докато той не се научи сам да внимава. Иначе той не беше особено възхитен от тях, гризне 2-3 пъти и хвърля. И сега му давам бисквитка от време на време, но по-скоро като играчка, за да държи нещо в ръката, ако и изяжда нещо от нея - съвсем малко парче, 1-2 см2, макар че има 6 зъба и би могъл да хапне и цялата, но явно те не го кефят особено.

# 19
  • Мнения: 27
Детето ми е на 8 месеса. дадох бисквитка преди седмиса да гризе близа,  близа и след това отхапа малко парче, което веднага му го извадих от устата за да не  се задави, хареса му. след това му дадох вчера и яде малко около 1/3 размачкана в кърмата. мисля и занапред да му давам, но умерено.

# 20
  • Мнения: 3 760
Не давам и не бих дала заради маргарина  Sick

# 21
  • Мнения: 8 242
Не съм давала досеа бисквити никакви.. Нито хляб.

# 22
  • Мнения: 163
Сигурно ще скочите като ужилени като ви пиша, че аз дадох на моя син(той в момента е на 13 години)обикновени бисквити на 4 месеца. Естествено не много, и не цяла, а половин настъргана бисквита в разредено кисело мляко с вода от сварени овесени ядки. Бях изпробвала всички АМ и никое не го засищаше, и вместо да увеличава часовете за хранене той ги намаляваше,  като го нахраних с гореописаното детето си заспа и беше сито и спокойно,  така продължихме с това, но и давах и АМ. Не ми е направил алергия и си беше добре. Жив и здрав е и яде всичко. Голям мъж ще стане. Просто пиша и споделям, не налагам мнение и всеки си знае как да си гледа детето.
Аз съм на същия принцип - имам голям син на 9 год.гледан по същия начин,малкия ми е на 7 месеца и вече няколко пъти си е хапвал ягоди и не само,ами всичко що му душа иска.С единствената разлика,че и двамата съм ги кърмила и не знаят какво е АМ,а и мисля, че вече прекаляват с алергиите - някой си решил,че глутена примерно е алерген и айде няма да ядем хляб и бисквити и какво ли не,аз лично досега не съм чувала някой да има алергия към хляб!

# 23
  • Мнения: 1 896
аз лично досега не съм чувала някой да има алергия към хляб!
Ми то глутеновата ентеропатия не е точно алергия, ама си е много кофти работа. Аз пък познавам едно 5-6 души, че и повече, с такова чудо.
Явно е истина, че хората не могат да възприемат някаква опасност, ако не могат живо да си я представят. Това не значи че я няма обаче.

# 24
  • Мнения: 133
Аз давам едни на нестле за бебета...наричат се Киндеркекс...Предполагам че са по здравословни от обикновените. Давам само по 1, с чашка с вода (по лекарско предписание, имаме проблеми с акането) и тя размазва бисквитата и разлива водата...Но все пак нещо изяжда/изпива...Давам и, за да се научава да се храни сама и да експериментира...

Общи условия

Активация на акаунт