Няколко въпроса в една тема!

  • 1 208
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
1. Пера с Течен Персил сензитив и омекотител ( в началото Силан сензитив, сега Силан ароматерапи )
2. Питах лекарката и тя каза да почна на 1 год и половина, защото той все още заспива с млякото си. Имам приятелка стамотолог и тя вече мие зъбките на дъщеря си с детска паста и накрайник за пръст ( дъщеря й е с 3 месеца по-голяма от моя син и има много зъбки )
3. Климатик нямаме, иначе бих пускала.
Когато Стиви беше на 5 месеца живяхме в Ямайка - пусках климатика на 26 градуса, а той беше само по боди и босичък, но тогава седеше по-завит. Сега спи в/у завивката си.

# 16
  • Мнения: 24 467
     Въпрос І - Какъв прах за пране използвате за дрешките на вашите деца? ...
Винаги съм прала с "Ариел" и то в пералнята. Слагам и омекотител "Семана" /най- често/ "сензитив"
    Въпрос ІІ - Кога започнахте да миете зъбите на вашите деца? ...
След втората година започнах с първия брой, с втория- след първата. Не видях смисъл от по- рано.
    Въпрос ІІІ - Пускате ли климатик в тия жеги и по кое  време на денонощието? ...
Само в хола и трапезарията. В спалнята не пускам.
   И последното въпросче е : Спят ли отвити вашите деца? ...
Спи нощем отвит и понеже не се буди вече и аз рядко се будя да го завивам /по 2-3 пъти на нощ ставам само за това/
    ...

Дано сме ти били полезни.

# 17
  • Мнения: 22 436
ОООО много ви благодаря за отговорите   bouquet   bouquet    bouquet
  А сега да питам още нещо. Цитат на Мирама : "След поява на първите зъбки със специална "четка" - представлява гумен накрайник, който отново се пъха на пръста. "
  Къде мога да намеря такава четка (в аптеките) ?


Такава "четка" има и в електронният магазин ДаНет, мисля че е в раздел зъбна хигиена. Виждала съм го и в аптеките - в някой от големите вериги - Санита и т.н. Може да провериш.

# 18
  • Мнения: 5 362
1.Използвах Тео-бебе или Роса-бебе
2.Мием зъби от около годинката.
3.Пускам климатик,но когато излизаме.Когато Кали е в стаята-не.
4.Почти винаги спи отвита-и зиме и лете.
 Grinning

# 19
  • Мнения: 3 804
1-Тео бебе-без омекотител
2-от сега ,много и харесва
3-климатика е пуснат ходи и къщи боса по тениска
4-много често се отвива отврема на време я завивам

# 20
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
     Въпрос І - Какъв прах за пране използвате за дрешките на вашите деца? За сега ползвам SANO MAXIMA. Взимала съм и Тео бебе, и Персил сензитив. Но досега още не съм слагала в пералнята омекотител ( по неясни причини Crazy )
    Въпрос ІІ - Кога започнахте да миете зъбите на вашите деца? С появата на първото зъбче (както препоръчват американските педиатри), след първата годинка или след втората. За този въпрос май трябваше да пусна анкета  Thinking  Аз мисля да почна да ги мия след като спра да кърмя. А кога ще е това един Господ знае  Laughing
    Въпрос ІІІ - Пускате ли климатик в тия жеги и по кое  време на денонощието? Мен много ме е страх да го пускам, понеже Марти още не може да ходи, за сега само лази и когато сме вкъщи е постоянно на земята (а там е най студено). Има разни програми обаче аз не го разбирам много този климатик. Пускам го само като излизаме. И така е лошо. След като навън 35 градуса а вътре - 25 #Crazy Май става опасно. А той хич не понася жегите
   И последното въпросче е : Спят ли отвити вашите деца? Защото моето така спи както през деня, така и през ноща ( горе-долу)
    Благодаря на всички вас мами, отделили от безценното си време за една мама, вечно търсеща отговори. Понякого чек ми става гадно, когато все пиша и отварям нови теми, а по-рядко се случва и аз да отговарям

1) Пера с Фрош и нашите и детските дрехи. Омекотител не слагам.

2) Започнах да ги мия когато синът ми беше на 6-7 месеца, но тогава имаше 8 зъба. Мисля си, че е хубаво да се започне от първото зъбче Peace

3) Нямаме климатих, но вкъщи е сравнително хладно, около 24 градуса. Малкият ходи бос с памперс и фанелка.

4) Спи с летен чувал на голо.

# 21
  • Мнения: 620
1. Тео бебе, и каквото друго ми паднеше с надпис "бебе". Не понасям омекотители - не ми трябва допълнителна химия, нито на мен, нито на детето ми, а и не вижзам никакъв смисъл от тях.

2. Тренировките за миене на зъбите започнаха чак когато можеше да стои сама да държи четка в ръка и при това докато тази дейност заприлича що годе на миене на зъби мина доооста време. Просто гледах да пие вода след ядене, че да си ги изплакне малко. Слюнката на хората има доста добри почистващи свойства, освен това, зъбите трябва да са разположени доста близо един до друг за да задържат храна помежду си. А това, че производителите на пасти, четки и всякакви приспособления за миене на зъби искат да си продават продукти и затова правят страшни рекламни компании - как ТРЯБВА на всяка цена да се мият зъби още от раждането една ли не (нищо че ги няма), мен това не ме засяга.
Дъщеря ми е на седем, почнала наистина да си чисти зъбите както трябва чаак към три години някъде и няма нито един кариес, макар че прекалява с шоколадите от малка (благодарение на сестра ми #Cussing out)
3. По ринцип съм против климатиците, но ако у вас е нетърпима жега и бебо се мъчи и не може да спи, мисля че не е страшно да го пускаш от време на време, гледай температурната разлика да не е фрапираща.

4. Дъщеря ми прекарваше летните нощи по памперс и на отворен прозорец в компание на комари понякога Simple Smile

Off: Apv, хареса ми това за флуора Simple Smile Между прочим силата на рекламни компании е страшна - това се отнася и до омекотителите, уреди за чистене на зъби за бебета, четки за чистене на език, специални таблетки за специален блясък на съдове в миялните машини и още куп безполезни неща,  които ни убеждават, че на всяка цена трябва да си купим  и не е ясно как сме оцеляли без тях до сега Simple Smile

# 22
  • Мнения: 28
1.пера със сано максима-много съм доволна
2.ние имаме 8зъба,но все още не мием с паста за зъби,педиатърката ни каза ,че може да ги почистваме с кислородна вода 1%
3.нямаме климатик,защото ме е страх за бебо
4.редовно се отвиваме,затова сме все в чувал,но при тая жега стоим отвити

# 23
  • Мнения: 2 908
С Тео Бебе,без омекотител;
С нищо не ги мия-нямаме още нито един Laughing;
Нямаме климатик,спи по боди завита с чаршаф и не се отвива..на отворена тераса.

Общи условия

Активация на акаунт