Кърмене и раждане в Майчин дом

  • 1 945
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
За ВИП-а на 7-ия етаж - със сигурност не позволяват бебетата да са при майките, защото самият етаж не е пригоден за това. Аз го казвам от личен опит, защото отидох с нагласата, че няма как да ми откажат да ми дадат бебето, но имало... Мен лично това много ме разстрои, но всеки знае за себе си (има майки, родили със секцио, на които се налага да почиват повече).

А м/у обикновените стаи на 7-ия и 12-ия просто няма място за сравнение... 7-ия е тотална мизерия, стаите са тройки, обща тоалетна и баня на етажа, които са под всякаква критика и всякакви други екстри. Докато условията на 12-ия етаж са меко казано прилични!

# 16
  • Мнения: 4 915
....А м/у обикновените стаи на 7-ия и 12-ия просто няма място за сравнение... 7-ия е тотална мизерия, стаите са тройки, обща тоалетна и баня на етажа, които са под всякаква критика и всякакви други екстри. Докато условията на 12-ия етаж са меко казано прилични!

Така е. На 7-ми етаж не позволяват бебетата да са при майките, дават ги през три часа денем, нощем са в детското отделение. Много неудобно, когато ти слезе кърмата да ставаш посред нощите да се цедиш (особено ако си в обща стая с други спящи момичета), или през деня да се мъчиш с помпата, защото гърдите ти са препълнени, а бебето не е при теб...Или после да ти дадат бебето, а то омаломощено от ревове през нощта от глад (не ги хранят след 1 часа до 7 сутринта), да спи на гърдата и в ръцете ти... Tired И ти да се стараеш да го събудиш и накърмиш за 20 минути, защото на 30-40 минута трябва да го връщаш в детското отделение отново...Повечето майки са толкова изплашени и изнервени, че слагат бебоците за 5 минутки на гърдата, и после изливат шишето с АМ в гърлото на бебето, за да не остане гладно...Акушерките и те минават да препират, че много сме се бавили с бебетата...

Първият път, като раждах в МД, това ми бе голям стрес...Вторият път вече имах опит, и 30-35 минути разбуждах и държах бебето на гърда, а последните 5 давах добавка, която пък не беше желана...Така бе първият ден от престоя в отделението. На втория ден добавка почти не давах, на третия  минахме само на кърма.

Това е другият минус да си на 7-ми етаж, било то ВИП или обикновена стая.
Някои майки се плашат, че като са секцио, няма да могат да си обслужват бебето по цял ден, но на 12-тия етаж си има общо помещение между всеки две стаи, с прозрачни прегради, и бебетата се избутват там с креватчетата - акушерките ги обслужват. После можеш пак да си го придърпаш в стаята. Само недостатък е, че на 12-ти етаж се предполага, че повече ще се залежиш, защото бебето ще е до леглото ти, а е хубаво да се движиш много след операцията. Така че, имай го предвид, разходките по коридора ще спомогнат за по-бързото ти възстановяване.

На 12-тия етаж също дават заедно с добавката и шише с вода - игнорирай ги напълно, особено водата. При положение, че ще си с бебето, не ти трябва АМ, вода пък - изобщо.

Когато лежах втория път именно пациентка на проф. Димитров бе настанена от него на 12-ти етаж в обикновена стая, беше секцио.
Стаите са доста прилични, със собствена баня и тоалетна. Цялият етаж е ремонтиран.
На 7-мия етаж само ВИП-ът си струва, но както писахме, и там бебето не е при теб, а това има недостатъци.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 724
Стана ми напълно ясно, благодаря.
Да имате име на акушерка, която могга да викам след излизането от болница при проблеми с кърменето? Hug

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако не държиш на акушерка, а конкретно на хората, които работят към Кабинета по кърмене в МД- тук има инфо по въпроса и имена Laughing:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200999.20

# 19
  • Мнения: 405
Здравей! Аз съм акушерка и с радост бих ти помогнала!Ако решиш-0897981966 ще се запознаем!Чао и успех.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравей! Аз съм акушерка и с радост бих ти помогнала!Ако решиш-0897981966 ще се запознаем!Чао и успех.
Благодаря ти за готовността за помощ, разликата ни е само 5 седмици, мисля,че няма да ти е до мен, но поне по телефона може да се възползвам,.Лека бременност и сладко бебе!

Общи условия

Активация на акаунт