ужасена съм

  • 7 978
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Liorena
аз не разбирам какъв е проблемът? Shocked

за какви усложения се притесняваш Thinking

нищо не разбирам, честно.


И аз съм притеснена от усложненията, до които води ДТК ваксината. В Неврологията на Детска Университетска Болница е пълно с деца с гърчове след поставяне на тази ваксина. Ето наредбата за ваксините:
http://www.paragraf22.com/pravo/naredbi/23966.html

И по-точно неврологичните увреждания, до които води:
"III. Специфични противопоказания при имунизация с ДТК (за коклюшната компонента)
1. Необичайни реакции след предшестваща доза ДТК ваксина:
а) необичайни реакции в първите 48 часа:
- повишаване на температурата над 39,5 °С (аксиларна), без да е установена друга причина за повишена телесна температура;
- колапс или шоково състояние (хипотония и хипореактивност);
- непрекъснат, неповлияващ се плач за повече от три часа;
б) енцефалопатия в първите 7 дни (гърчови състояния, промени в съзнанието, огнищни неврологични прояви), без да има друга причина.
Предвид честотата на фебрилни реакции след имунизация с ДТК се препоръчва профилактично приложение на подходящ антипиретик в момента на имунизацията, на 4-ия и на 8-ия час от имунизацията.
2. Неврологични увреждания:
а) епилепсия;
б) детска церебрална парализа.
"




сега се сетих,че ти беше писала нещо по въпроса

мисля,че темата ще е полезна и за другите като мен,а и за бъдещите мами.
няма нищо лошо в това човек да знае малко повече по тези въпроси и да не се шашка като му дойде времето

# 16
  • Мнения: 2 529
Инфанрикса е няколко вида в зависимост от броя съставки - този за който говори аса не съдържа полиомиелит, нашият е пента (Diphtheria, Tetanus, acellular Pertussis, Haemophilus influenzae type b, inactivated Poliomyelitis vaccine), има и хекса (Combined Diphtheria, Tetanus, acellular Pertussis, Hepatitis B, inactivated Poliovirus and Haemophilus influenzae type b vaccine ). Последните два не се намират в България. На сайта на Глаксо на български, който съм ти дала ще се ориентираш кои видове имаме на нашия пазар. Можеш да си вземеш и на Авентис Пастьор. И двете фирми - ГлаксоСмитКлайн и Авентис Пастьор - са водещи в световен мащаб в производството на ваксини и други лекарствени средства.

# 17
  • Мнения: 3 200
Цитат на: GAL_Bs
сега се сетих,че ти беше писала нещо по въпроса


Аз бях пускала тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18556 по въпроса

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
Цитат на: mumi
Цитат на: GAL_Bs
кажете все пак едно име -досега чух Имовакс полио това ли е ваксината  и коя е тази френска комбинирана ваксина ДТК+Haemophilus Influenzae


Казва се ТetraHiB, но нямам никави подробности. Предстои ми да я купувам.



току що се обадих на завеждащата неонатология в Бургас и тя ми прпоръча Актхиб като комбинирана  ДТК,полиомиелит,менингит

# 19
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Цитат на: GAL_Bs


току що се обадих на завеждащата неонатология в Бургас и тя ми прпоръча Актхиб като комбинирана  ДТК,полиомиелит,менингит

Сега пък аз да не те объркам, обаче Актхиб според мен е само противоменингитовата ваксина- тя не е комбинирана. Преди месец я купувах, за да може да ни я сложат

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
Цитат на: mecho_puh
Цитат на: GAL_Bs


току що се обадих на завеждащата неонатология в Бургас и тя ми прпоръча Актхиб като комбинирана  ДТК,полиомиелит,менингит

Сега пък аз да не те объркам, обаче Актхиб според мен е само противоменингитовата ваксина- тя не е комбинирана. Преди месец я купувах, за да може да ни я сложат


и аз мисля че така-съдя по името Тетрахиб ,какво да кажа много сме зле в тоя Бургас почти като в с.Мугла Grinning

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хей,ти ако от сега се впрягаш и тюхкаш за такива неща по-натам какво ще правиш????????????Ваксини-ваксини-на всички деца са бити-ей на,живи и здрави са! И милиони да дадеш да вземеш най-добрата,ако има да става нещо-ще става!
Гледай си детето и му се наслаждавай,не си слагай излишни грижи на главата.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 666
Е, не е съвсем така. Щом има избор и може да си го позволи. Всяка майка иска най-доброто за нейното дете.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
Цитат на: asa
Е, не е съвсем така. Щом има избор и може да си го позволи. Всяка майка иска най-доброто за нейното дете.


именно  202uu

# 24
  • Мнения: 554
Привет мила!
Ние също се застраховахме от живите ваксини,като купихме умъртвена.Педиатърката ни изписа ПЕНТАВАК(ДТК,полиомелит и хемофилус инфлуенце)Но тъй като не можахме да я намерим купихме ТЕТРАВАК(ДТК,полиомелит)Ние я купихме от чужбина,но от нова година се внася и в България от Търговска Лига.
Успех!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: GAL_Bs
Цитат на: mecho_puh
Цитат на: GAL_Bs


току що се обадих на завеждащата неонатология в Бургас и тя ми прпоръча Актхиб като комбинирана  ДТК,полиомиелит,менингит

Сега пък аз да не те объркам, обаче Актхиб според мен е само противоменингитовата ваксина- тя не е комбинирана. Преди месец я купувах, за да може да ни я сложат


и аз мисля че така-съдя по името Тетрахиб ,какво да кажа много сме зле в тоя Бургас почти като в с.Мугла Grinning


Хайде сега, чак толкова зле не сме! Не знам коя е завеждащата неонатология, но АктХиб си е само противоменингитна ваксина - това дори нашата лична лекарка го знаеше. Иначе ние си ходим платено при Калудова - точно тя ни предписа тази ваксина и сега, след като Мони навърши годинка, ще я сложим. Ако не знаеш кой да ти сложи ваксината, която си купила (или ще купиш) - иди при нея - води се за един от най-добрите педиатри в града! Аз лично съм много доволна!

# 26
  • Мнения: 503
Цитат на: chockolina
Цитат на: GAL_Bs
Цитат на: mecho_puh
Цитат на: GAL_Bs


току що се обадих на завеждащата неонатология в Бургас и тя ми прпоръча Актхиб като комбинирана  ДТК,полиомиелит,менингит

Сега пък аз да не те объркам, обаче Актхиб според мен е само противоменингитовата ваксина- тя не е комбинирана. Преди месец я купувах, за да може да ни я сложат


и аз мисля че така-съдя по името Тетрахиб ,какво да кажа много сме зле в тоя Бургас почти като в с.Мугла Grinning


Хайде сега, чак толкова зле не сме! Не знам коя е завеждащата неонатология, но АктХиб си е само противоменингитна ваксина - това дори нашата лична лекарка го знаеше. Иначе ние си ходим платено при Калудова - точно тя ни предписа тази ваксина и сега, след като Мони навърши годинка, ще я сложим. Ако не знаеш кой да ти сложи ваксината, която си купила (или ще купиш) - иди при нея - води се за един от най-добрите педиатри в града! Аз лично съм много доволна!


Eeeee,я стига приказки наизуст!

Завеждащата, за която говориш,съвсем не ти е препоръчала acthib за ДТК.

Тя си е противо минингитна,а също и против вирусна пневмония .
На мен лично и проспект ми е дала въпросната завеждаща,понеже е ЗА ваксинирането с АCTHIB....a ти в един момент я изкара по-невежа и от нас Shocked

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също съм си купила Инфанрикс за ДТК-ваксинациите заради опасения от страничните ефекти - при нея са редуцирани наистина в значителна степен.Инфанрикс е САМО срещу дифтерия,тетанус и коклюш,нищо друго.
Противоменингитна ваксина ActHibb (хемофилус инфлуенце) съм правила на сина ми,когато навърши 1г3м - защото след годинка се прави само един прием,а не три,както е ако бебето е малко.В България тази ваксина не е задължителна,а само препоръчителна по разумни причини - не сме ендемичен за менингити район (в ХЕИ има карти на света,в които са обелязани районите на епидемично разпространение на определени болести и спрямо тях се изготвят ваксинационните планове за всяка отделна страна) и затова не се прилага масово четворната ваксина ДТК плюс хемофилус инфлуенце,както е в много западни страни.И тъй като опасността не е много голяма,избрах да я поставим след годинка,когато организмът на детето не се претоварва толкова от комбинирани ваксини,приети през кратки срокове - такъв беше и съветът на лекарите в имунизационния кабинет на ХЕИ,където закупихме и ни поставиха въпросната противоменингитна ваксина.По същия начин ще процедирам и сега с бебката.Между другото,тази противоменингитна ваксина е само срещу един тип менингитни вируси,а има и друга - Менинго А плюс С,която покрива и останалите типове - но се отказах да я слагаме.
Съвет от педиатъра не съм търсила за Инфанрикса - аз съм родителят на детето,информирала съм се и съм взела решение - педиатърът ще постави каквато ваксина съм избрала.Съжалявам,ако звуча рязко по отношение на взимането на решения,но често педиатрите не са запознати с новостите и не могат да дадат адекватен съвет - а в ролята си на родител аз си нося отговорността.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
Към Нина
1,Напротив точно това ми каза  че Актхиб е комбинирана ваксина,предполагам ,че се е объркала или аз съм я объркала с нещо,наистина смятям д-р Димитрова за компетентна ,защото имам лични наблюдения от престоя си в болницата.Не съм от хората ,които говорят наизуст.

В последствие на точните отговори на някои от момичетата вече разбрах коя ваксина за какво е и как се казва,за което много им благодаря.


За това ,че в Бургас сме много назад се убеждавам за пореден път,за мое голямо съжаление.

Към Хедра  - и аз днес съм вече много по-информирана от вчера
и може да се каже ,че ще направя избора си,Но за мен лекарят е този,който трябва да ме осведоми първо и тогава да ми каже да правя каквото искам.

# 29
  • София
  • Мнения: 938
Само да вметна, че от ХЕИ създават проблеми като тръгне детето на детска градина ако не са сложени ваксини според имунизационния календар, а там полиото е жива. Това поне ми каза нашият педиатър, но аз въпреки всичко ще сложа комбинирана ДТК + неактивна полио. За противоменингитната, която не е задължителна, а само препоръчителна е наистина най-добре да се сложи след 1 годинка, тогава е само 1 имунизация. Ако ги почнете от сега, на беба в продължение на 4 месеца ще й се съберат 4 ваксини!!

Общи условия

Активация на акаунт