Бихте ли се возили на влак?

  • 22 402
  • 265
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 668
Абе ти не ми казвай какво съм схванала - ясна ми е работата  Joy
А и явно вече си решила , но да знаеш и кола под наем е вариант - даже и джипове предлагат  Laughing

# 181
  • Мнения: 3 423
Темата не е за германските влакове,
както и за колите под наем. БеДеЖе!!!
Стига спам!

# 182
  • Мнения: 4 392
Ускорения Горна Оряховица - София
Това ще да е нова категория влак.
Аз знам само пътнически, бърз, експрес.
Ускорен е нещо непознато и трябва да го пробвам.
Аз пък се зарадвах, че чуждицата е заменена с българска дума.  Grinning

# 183
  • Мнения: 3 423
Кво се радвате, бе, ускорен ми звучи
като шутиран пътнически. Скоростен
би трябвало да е по-близко до истината.

# 184
  • Мнения: 4 392
Не, ускорен е шутиран бърз.
Шутиран пътнически е бърз.
 Joy Joy

# 185
  • Мнения: 1 242
Кво се радвате, бе, ускорен ми звучи
като шутиран пътнически. Скоростен
би трябвало да е по-близко до истината.

Влакът-беглец му е майката!  Mr. Green

Че колко му е. Пътувам и с влак, стига да не трябва да го чакам петилетка. Откакто преди няколко години съкратиха доста разписанието на движещите се влакове, се придвижваме или с кола, или с автобус.
Зависи и от дестинацията. Ако е Варна-София - идеално, но я опитай Плевен-Благоевград, или Видин-Сливен? Тичайки по-бързо ще стигнеш.

# 186
  • Мнения: 804
Не разбрах точно за какво се чуди Лиска, но от начинът по който се чуди малко ми загорча. Лиске, не искам в никакъв случай да се заяждам или нещо подобно, не знам от колко време живееш в Германия, нито как живееш там, но нещо ме кара да си мисля, че си от хората които като си дойдат в България говорят родния си език с акцент. Моята баба имаше една хубава приказка, която съм цитирала и по други поводи: "От боб и армея не се ражда фея" Пояснявам армея или ярмея не знам точно как е правилно означава зелева чорба.
А за да не пропусна все пак темата ще кажа какво мисля по нея. Налагало ми се е да често да пътувам до Варна и Добрич. Нощните влакове са със спални вагони и там е чисто и удобно. Виждала съм майки с малки деца, които също използват този начин, защото децата понасят това пътуване най-лесно, особено в жегите.

# 187
  • Мнения: 3 205
Не само че бих, ами и се возя. Първа класа, удобно. Детето има простор да се разхожда. До морето ще ходим със спален вагон.
За мен лично пътуването с влак е много по-приятно, отколкото да се сгъвам на задната седалка на кола до малкия и да се чудя как да го убедя да не се опитва да си избяга от столчето за кола. А автобус лятно време на 35-40 градусова жега - не, благодаря, никога.

# 188
  • Мнения: 3 521
Не, ускорен е шутиран бърз.
Шутиран пътнически е бърз.
 Joy Joy

Муахахахахах hahaha

# 189
  • Мнения: 1 242
Не разбрах точно за какво се чуди Лиска, но от начинът по който се чуди малко ми загорча. ... Моята баба имаше една хубава приказка, която съм цитирала и по други поводи: "От боб и армея не се ражда фея" ...
Виждала съм майки с малки деца, които също използват този начин, защото децата понасят това пътуване най-лесно, особено в жегите.

Де го чукаш, де се пука пък казваше баба ми, бабче.

Задало е момичето конкретен въпрос. Десет пъти поясни защо пита. Много сте чувствителни, бре! Каква горчивина, какви пет лева? Както и да е, всеки намира това, което търси измежду редовете.

И леко пояснение. Лиска е последният човек, който говори с акцент на български. Казах. Wink

Та да добавя. И аз съм виждала майки с деца, които пътуват в препълнен влак в жегите. Отсреща им в купето седеше девойка и палеше цигара от цигара. Когато нямаше огънче, гаджето ú си даваше цигарата. Девойката с цигарата също беше бременна. Ама много бременна. Аз бях правостояща. В експресния, ускорения или влака-стрела Варна-София.
Няма да коментирам случката, но си спомням, че у мен се надигнаха много агресивни чувства. Всички в купето мълчаха. Обезумели или опиянени от цигарения дим, не попитах.

# 190
  • Мнения: 377
Бих. Последно съм пътувала няколко пъти по линията София - Пловдив, влаковете бяха в пъти по-удобни и чисти от самолет на България Еър.  Rolling Eyes
Преди 3-4 години обаче пътувах веднъж с пътнически от Пловдив за София и това определено беше приключение, 90% от пътниците си прекарваха стока за продаване на Женския пазар /включително и жива/, това не бих го повторила.  Stop

# 191
  • Мнения: 3 521
..Преди 3-4 години обаче пътувах веднъж с пътнически от Пловдив за София и това определено беше приключение, 90% от пътниците си прекарваха стока за продаване на Женския пазар /включително и жива/, това не бих го повторила.  Stop

И аз се нахендрих на един такъв от Димитровград през Пловдив за София, леле какво бохчи мъкнеше народа Shocked , живи гадинки имаше, но не бяха агресивни.

# 192
  • Мнения: 3 372
Бих, даже всеки ден го правя Peace Имам късмета да пътувам с новите мотриси Дезиро и вътре е хубаво и чисто, само дето много натъпкано Sick

# 193
  • Мнения: 3 423
Бабче, ти ли беше онази от влака, на
която мъжът ми каза да млъкне, а?
Та сега си решила да ми ядеш гъза.
Дъвчи здраво, пили си зъбите и пей.
Аз знам, че нито говоря, нито пиша с акцент.
Гадай, какво искам да ти кажа всъщност.
И стига с тая Германия, живея в Угърчин.
Кой ме е набедил, че живея в Германия?!

Не разбрах точно за какво се чуди Лиска, но от начинът по който се чуди малко ми загорча.
Нищо не се чудя, бе, жено, питам си неутрално.
Без да наричам крака бедро, камо ли баджак.
Да ти загорчи обаче явно има друга причина.
Ако обаче наистина ти кажа на какво се чудя,
наистина ще ти загорчи. Но ще си спестя кефа.

# 194
  • Мнения: 804
Мила Лиске, когато ти и мъжът ти сте се возили във влака, не сме се срещали. Аз пътувам само и единствено в първа класа. А колкото до яденето аз овнешко не мога да ям, получавам алергия. И не мога нищо да пиля, защото съм с ченета.

Общи условия

Активация на акаунт