Обрив и сърбеж от солариум

  • 8 516
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
20 минути са адски много.  ooooh!

абсолютно подкрепям  Peace
на мен миналата година ми излезнаха подобни на врата и ги мазах с Фенистил (защото ми обясниха, че вероятно е някаква алергия, подобна на слънчевата), за 4 дни минаха, но от тогава съм много предпазлива със солариума Sunglasses

# 16
  • Мнения: 7 186
А нормално ли е солариума да се почиства с препарат за чистене на про-зорци и тоал.хартия?
Тук гледат да ти вземат парите, ако може на максимума-за 20 мин. и никой не го интересува с каква кожа си.
Аз затова реших да се консултирам с вас.
Не е от млякото, защото и двата пъти, когато се покрих с пъпки, се мазах след това.

Не съм обърнала внимание с какво го почистват. Пръскат с някакъв препарат, но хич не съм се сетила да обърна внимание. Предполагам, че трябва да е някакъв дезинфектант. И с големи салфетки за еднократна употреба.
Сега като каза, възможно е да реагираш нещо към този препарат, с който чистят. Особено ако е от магазин 1 лев...
Но след това, което си написала- сменяй студиото! Ако ти се вижда мърляво, а момичетата- некомпетентни и комерсиални, няма защо да им пълниш гушите. Солариуми има под път и над път.
Пробвай вертикален, там поне няма да се допираш.

# 17
  • Мнения: 1 817
Да, това е алергия от препаратите за дезинфекция или от соларните лъчи! Прекрати ги!
 Peace

# 18
  • Мнения: 274
Имах същите ситни пъпки със сърбеж от солариум. Ходих на дерматолог, оказа се че съм получила алергия към слънцето - истинското слънце и изкуственото - т.е. солариума. И най вероятно  е завинаги. Проведох лечение както за мазане, така и през устата лекарства. След което имам един куп мазила, без които не мога да излизам вече на слънце.

# 19
  • Мнения: 1 733
Мила, 20 минути са прекалено много! Аз съм с тен и вчера за 10 минути на солариума изгорях като пиле на грил. А щом кожата ти реагира така, значи солариумът просто не е за теб.

# 20
  • Мнения: 56
20 минути са много, особено за първи път!Явно си изгоряла.Намали времето следващия път.Аз също,получих обрив веднъж,когато прекалих, но следващия път стоях доста по-малко и нямах проблем.А ако се съмняваш за хигиената там можеш да посещаваш вертикален солариум.Аз от тази гледна точка ги предпочитам пред хоризонталните. Peace

# 21
  • Мнения: 3 830
Слънчева алергия си е това за мен. Да стоиш цели 20 минути...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт