към имащите влагоуловител/обезвлажнител

  • 208 835
  • 293
  •   1
Отговори
# 105
  • Враца
  • Мнения: 2 314
не  се отоплява, готвя и простирам там, но толкова. по принцип вратата сме я оправяли няколко пъти но пак се разваля.. и се отказахме. като цяло не ни пречи защото дограмата на терасата ни е хубава, само кондензът е кофти...
а влагоеловителя мисля че ще ни трябва още доста, понеже след година ще се нанесем в нов апартамент, и като знам тук като се нанесохме на ново строителство колко беше влажно, предполагам че и там няма да е по-различно...
та ще го ползваме и там, живот и здраве... и на мен не ми се дават пари, но какво ли не съм пробвалаза да се отърва от мухъла... влагата иначе не ми пречи чак толкова, но явно това е начина да противодействам на гадните гъби  у дома.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ами вземай го тогава, явно не ти се правят ремонти по жилище в което няма да живеете дълго. Аз лично съм доволна. Включвам го в спалнята през деня, когато е много студено и влажно навън и наистина върши работа. За ново строителство пък е направо задължителен.
За цената си е перфектен  Peace

# 107
  • Враца
  • Мнения: 2 314
ами... то жилището си е наше- на родителите ми- ама с брат ми ни е студентска квартира  Embarassed
/ на мен беше де, вече не съм студЕнка  Laughing/
но ако си жевеехме само с мъжа щяхме да хвърлим малко пари и да пооправим, засега не виждаме смисъл... а и за няколко години от -само- себе- си всички стаи станаха за ремонт- къде мухъл изби, под прозорците във всички стаи е така, къде се напука мазилка от съхненето на блока... сериозно трябва до се захване някой с ремонта, не така отгоре-отгоре.
та ще взема машинка.
а да ми кажете, пак конкретно за аляска ми е ?-а
те 1 вид ли са в метро или има разновидности, и ако е второто- какво да търся? тази цена на промоция ли е била или е редовна- да няма изненади като отида...

# 108
  • Мнения: 1 047
... влагата иначе не ми пречи чак толкова, но явно това е начина да противодействам на гадните гъби  у дома.
E, щом това ти е проблема, завъди си култивирани печурки.
Така хем пари ще изкараш, хем пресни гъбки ще хапваш. Peace

# 109
  • Мнения: 1 883
Нашият е You Long-2005,купих го от офиса на фирмата вносител,даже не помня какъв е по народност,важното е,че ми е полезна машинката.

И ние си купихме такъв.Мнооого съм доволна. Peace

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 445
Хем да подбутна темата хем да отчета. Снощи ходихме до Технополис има около 6 модела влагоабсорбатори..два на Фагор и останалите са тази фирма , която galii показва в линка си. Не съм решила какво да вземем още. Моля ако може да изкажете съвети и мнения ще бъда благодарна.  bouquet
Преди седмица си купих от Технополис "FAGOR DH-10" и съм много доволна. Тих е

Може ли цена?Някой друг да се похвали с тих и ефективен обезвлажнител?

# 111
  • Мнения: 1 152
Може ли да се спи с пуснат влагоуловител и с кой?

# 112
  • Мнения: 1 883
Може ли да се спи с пуснат влагоуловител и с кой?

Може, стига да не те дразни шума. WinkАз в спалнята и детската го пускам през деня, а в хола през ноща.

# 113
  • Мнения: 1 883
Хем да подбутна темата хем да отчета. Снощи ходихме до Технополис има около 6 модела влагоабсорбатори..два на Фагор и останалите са тази фирма , която galii показва в линка си. Не съм решила какво да вземем още. Моля ако може да изкажете съвети и мнения ще бъда благодарна.  bouquet
Преди седмица си купих от Технополис "FAGOR DH-10" и съм много доволна. Тих е

Може ли цена?Някой друг да се похвали с тих и ефективен обезвлажнител?
И нашия е от Технополис. А на Фагор май бяха към 400 лв. и нагоре. ooooh!И много големи. Whistling

# 114
  • София
  • Мнения: 1 524
Момичета, може ли да има влага без течове по стени и прозорци?

Ние сме в ново строителство, уж много долбро изпълнение, изолирано както трябва, но сутрин като влезна в детската и има един странен мирис. Не мога да определя от къде е. Сега ще сменя матрака на детето, но не съм убедена, че е от него, първо е само на година, второ никога не е бил напишкван или намокрян. Добавям - на първи етаж сме, няма мазета под нас.
Но, (голямото но  Grinning ) съпругът ми при слагането на ламината, взел че го оставил за две денонощия отвън във входа. Възможно е и там да се е вмирисал и овлажнил.

Има ли уреди измерващи влагата, но по-евтинки, не от тези три в едно по 70лв и нагоре?

# 115
  • Мнения: 43
а да ми кажете, пак конкретно за аляска ми е ?-а
те 1 вид ли са в метро или има разновидности, и ако е второто- какво да търся? тази цена на промоция ли е била или е редовна- да няма изненади като отида...
На Аляска влагоуловителите са два вида - по-малкия, който струва 178 лв е за 65 куб. м., 10 л за 24 часа, съответно и консумацията на електроенергия беше по-малка. Другия е 214 лв. (не съм на 100% сигурна за цената, защото взехме малкия, , но е +/- 5лв. от тази цена), подходящ е за 125 куб. м. и капацитета му е 20 л. на денонощие. Когато го купувахме това бяха цените в каталога, след като е изтекъл не знам какви са цените, но се съмнявам да са повече от 10 лв. отгоре. Ако ходя тези дни в Метро ще проверя и ще ти кажа.

# 116
  • Мнения: 1 152
tedi0203 много ли е шумен? За мен това е основен фактор, защото може би ще са налага да го пускаме точно през нощта? Върши ли изобщо работа тази Аляска?

# 117
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Сасано, върши работа но за мен е шумен, особено ако се спи в стаята. Включвам го в спалнята през деня.

# 118
  • Мнения: 1 152
mentolka и на мен ми се струва, че няма да може да спим на 49 децибела. Но при нас проблема не е през деня, а точно през нощта докато спим. Доста часове се събират да не се проветрява и от дишането прозорците сутрин до горе са мокри, дори се стичат локви по пода и перваза.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 571
И при нас е така, ама не го изтърпявам да бръмчи. Аз друго правя, сега когато не е много студено все още - оставям прозореца леко открехнат. Ама съвсем леко, просто от напълно затворено положение, премествам дръжката на 45 градуса. Така уплътнението се разхлабва и се получава някакво проветрение а стаята не изстива, има някакъв ефект.

Общи условия

Активация на акаунт