отекли крака за броени часове-възможно е!!!!!!!!!!!

  • 13 012
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз бях така особено с втората бременност, защото малката се роди август. Та в горещините така ми се подуваха краката, глезените ми ставаха двойни- тройни. С нищо не съм се мазала.
После след раждането всичко се оправи  Peace така че не се притеснявай ще отшуми този проблем когато му дойде времето.

# 16
  • Мнения: 2 891
От жегата е. Цяло лято бях придобила слонски копитца  Mr. Green , но се обади на лекаря ти, защото може да е признак на мед. проблем.

# 17
  • Мнения: 766
Дано си се упокоила, че не си само ти така  Hug
и при мен се получава така - минават само, ако съм легнала. Иначе са като слонски краци  - няма глезен, няма прасец Mr. Green
Както са казали преди мен - не яж солено, пий течности, поливай със студена вода и днес доки ми каза да ям повече белтъци.
Искрено се надявам като родим да ни мине и това неразположение  Peace

# 18
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
Абсолютно е възможно. И аз бях така миналата година - със слонски глезени. То боли, сърби............ Close Вдигай си нависоко краката, топни ги в студена вода /това при мен не помогна/. Яж извара, колкото ти се яде. При мен това имаше страхотен ефект - отоците спадаха за часове. Но аз не можех да свикна с вкуса на изварата, смърдеше ми и много трудно я хапвах. Пробвай - дано ти помогне.

# 19
  • Мнения: X
Писала съм и в други теми затова, аз правя следните неща при отоци:

- поливане със студена вода или потапяне в леген със студена вода
- намазване с охлаждащ крем за крака
- вдигане на краката за 10 минути или колкото ти е възможно да лежиш и да ги държиш на високо
- хранене само с варени картофи за следващите 24 часа

Иначе за изследванията са ти казали.

# 20
  • Мнения: 521
И аз допреди 10 тина дни нямах отоци но сега съм и аз в същото положение има кремчета за уморени крака и помагат действат охлаждащо

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Възможно е и още как. Моите отичаха от жегите, от натежаването, това е задържане на вода. Нищо не ми помагаше, освен нощният сън и пак ми бяха отекли краката. В края вече имах и белтък в урината. Иначе се мажех с крема за крака на Мама Дона на Чико.

# 22
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Здравейте мамчета,
мога да Ви предложа моята техника за справяне с отеклите от жегата крачета. Пълните една бутилка с вода студеничка за предпочитане, събувате се босички и си я търкалята по земята винаги когато имате възможност, помага и вдигането на крачетата нагоре. Успех в жегите  Party

# 23
  • Мнения: 1 347
По принцип, разбира се, че често се случва на бременните да им отичат каката, особено в жегите. Много е вероятно да е без особена причина или от албумин, обаче: възможно е, особено щом е съчетано с болка в прасците, да е тромбоза! Също нерядко усложнение при бременност. Затова е задължителна консултация с лекар, дори и със съдов специалист, за да се отхвърли този риск. Стискам палци всичко да е наред!   bouquet

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 332
Здравейте момичета,
Още не съм сигурна дали съм бременна,защото правим опити  Praynig Praynig Praynig ,
но дори да е така , е в първите седмици.Възможно ли е в такъв ранен стадий да ми отичат краката?  Confused Моля Ви пишете знаете ли за такива случаи... Още утре ще си направя тест и ще отида на лекар... Страхувам се,тъй като имам един спонтанен аборт преди 7 месеца.

# 25
  • Мнения: 42
здравей анетка искрено се надявам да си бъдеща мама и да имаш лека бременност. Grinning сега незнам дали е възможно да ти отичат краката.на мен досега ми нямаше нищо, но откакто вече съм в осмия месец е направо ужас, немога да си позная краката, много е неприятно.слагам ги в ледена вода, приятеля ми ги разтрива и след това нависоко.това е оправията.желая ти весел и усмихнат ден и успех. Party

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 332
здравей bobi_i  bouquet Много ти благодаря за пожеланията.Може би параноясвам излишно ,но се страхувам от всичко.Желая ти леко изкарване на бременността в тия адски жеги!Стискай зъби,не остана.  Simple Smile

# 27
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Включвам се само да кажа, че без да съм бременна, краката ми отичат от ужасната жега, в комбинация с работата на бюро Tired

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 332
здравей kalaza,
знам ,че в тия жеги не ти трябва бременност ,за да ти се изравнят глезените с прасците  Tired
ама въпросът е ,че на мен ми се иска да е така  Confused

# 29
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Желая ти го от сърце Hug

Общи условия

Активация на акаунт