Съпруг няма да може да иска развод, ако жена му е бременна...

  • 3 391
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 91
Ми то като е тръгнало да става какво ще ги спаси това не знам. Аз мисля, че така освен че ще  се изнервят допълнително, ще изнервят и детето. Ако бащата не желае да гледа детето, то тава няма да помогне на майката. Чудя се само що не се хванат за нещо по полезно?

# 16
  • Мнения: 565
Това така или иначе няма да спаси семейството, а и щом са го решили мисля че няма смисъл от такъв закон!

# 17
  • Мнения: 27 524
Според мен не е добра идея. Подписът е нищо. Съпругът е едно, човекът друго. Ако съпругът ми не е човек и сам не преценява отговорностите си и чувствата си, за какво ми е една година да се мъчим двамата про-форма? Искам човек до себе си, който да ме обича и уважава, а не да стои с неприязън и насила при мен, защото така го повелява някакво си социално правило  Stopю

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Моето мнение е, че насила хубост не става. Дори може да се злоупотребява от жената и да стане по-омразна... Незнам, хора различни...

абсолютно съм съгласна с това мнение  Peace

# 19
  • Мнения: 4 700
milepetrova, законът не е глупав! Още по-малко пък пореден!
Как си го представяш, че съд или друга институция ще задължи съпрузите, да продължават да живеят заедно, да се обичат и пр.
Обеснявах по-горе, но явно не се вниква!

 Rolling Eyes

Ами точно това не си представям. Но очевидно наШето zаконодателство го прави. А иначе zа глупави и нелогични zакони мога да ти дам много примери. Закони, които са ме zасягали и с които съм се zанимавала и проучвала. Но това не е по темата.

Както и да е, пак каzвам, че един подобен zакон няма да спре мъжа ми да ме напусне, ако реШи. Пък било то бременна или не. И дано на никой не се налага да се zанимава с тоzи zакон.   bouquet

# 20
  • Мнения: 9 050
Струва ми се тъпо. Ами ако съпругата не е бременна от него? Ами тя така може 10 години по ред да бременее.

Безсмислен е този текст, защото съпругът като поиска развод, съпругата не е длъжна да му го даде. И отиват на съд. И там едни дела, после едни зездревителни периоди ....и те минали 12 месеца. Не виждам смисъл от такъв текст. Аз да дам съгласие съпругът ми да поиска развод. Не става дума да дам съгласие за развод, а да дам съгласие да поиска такъв. Аз казвам, добре, можеш да ми поискаш развод. Той казва искам развод. Аз му казвам - няма пък. И толкова.

P.S. За сметка на това повечето бременни искат развод по 3 пъти на ден. Аз докато бях бременна поисках развод от мъжа ми преди да бяхме слючили брак  Joy Хормоните не прощават.

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 00:00 от ZinaSt

# 21
  • Мнения: 1 233
Моето мнение е, че насила хубост не става. Дори може да се злоупотребява от жената и да стане по-омразна... Незнам, хора различни...


 Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Той и без развод може да напусне жената.
Насила хубост не става...
newsm10

# 23
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И да, и не...
Някои мъже са объркани, когато чакат наследник. Подобен закон може да ги накара да се "отрезвят" и да си седнат на д.....то, разбирайки, че ТРЯБВА да се грижат за бебето. В последствие може и да се разберат двамата с жената и да не им е до развод.

# 24
  • Мнения: 2 631
Аз пък да си повторя упорито, че НАСИЛА ХУБОСТТА би се получила ЕДИНСТВЕНО, ако бременната жена не пожелае развод - съображенията за това са си нейни.

Законодателството ни /вкл. и трудовото напр./ трайно закриля майчинството и децата, независимо, дали му харесва на някого или не, независимо как е на практика, независимо дали майката и детето ще пожелаят, да се възползват от правата си.
Т.к. ако ги няма тези закрилящи текстове и има един само фрапантен случай, достатъчно раздухан по медиите, ще запеем дружно - ама как може държавата, да не защитава по-слабите - и ще спретнем едни петиции и подписки.
Разпоредбата, която дебатираме, всъщност дава допълнителни права на бъдещата майка, а дали тя ще се възползва от тях, си е лично неин въпрос.

Съжалявам, че се разгорещих! Дано някой се опита, да вникне в мисълта ми!

 Hug

# 25
  • Мнения: 24 467
Целта на законодателя /това далеч не е наше съчинение, има го от години и то не само у нас/ поне през времето на бременността и кърменето майката да не се занимава с бракоразводен процес в името на съхраняването на психическото й здраве. Никой не смята, че по този начин ще се съхрани бракът, не това е идеята. Просто един съдебен бракоразводен процес е нещо изключително натоварващо психиката на съпрузите и това натоварване се избягва по този начин, ако майката не желае. Ако и тя има желание, разбира се, ГПК не й пречи.

# 26
  • Мнения: 1 881
Няма смисъл от такива забрани, никого няма да спрат......

# 27
  • Мнения: 1 426
Разбира се, емоционално погледнато, мъж, който му е харесвало с тебе докато е можел безпрепятствено да си мисли само за оная работа, а сега, когато ти си бременна и и с обезформяща се фигура - да ти тегли шута и да ходи да си търси поредната мацка-манекенка... Та такъв мъж по-добре по-далече от тебе и от всички останали...
Ама какво? По-добре ли е законодателството съвсем спокойно да го остави да те дрънка по бракоразводни процеси, да ти води в съда свидетели, които доказват каква кучка си, докато на тебе ти става лошо, тежи ти коремът или току-що си родила и си с епизотомия и се чудиш как да седнеш, как да станеш... и така нататък.

# 28
  • Мнения: 393
  Стигнало ли се е до развод,рано или късно ще стане.А и не мисля,че майката ще е по-спокойна като знае,че така или иначе ще се случи.Дори по-лошо-може да започне да храни напразни надежди.

# 29
  • Мнения: 24 467
Именно поради такива причини, невада, законодателят е предвидил именно майката да реши, дали в този без друго нелек за нея период ще се разтакава по съдилища и ще мъкне свидетели. Решението е добро и не виждам нищо лошо в него. Въпросът е именно в този момент ако жената реши, да не се влачи по съдилищата и да не си къса нервите. Имала съм доста такива процеси зад гърба си /не като страна, слава Богу/, та знам за какво говоря.
Законодателното разрешение не възпрепятства нито разводите, нито фактическите раздели. Не това е целта.

Общи условия

Активация на акаунт