Отговори
# 210
  • Мнения: 3 880

Бтв, днес бил денят на 7 Schläfer- каквото е времето днес, такова щяло да е 7 седмици още  Cry а тук пак е студ и дъжд  Cry Cry
Ааа, няма страшно, сутринта интервюираха един метеоролог по радиото на тази тема и той се засмя и каза, че би било прекалено лесно за него, ако това правило важеше и че можеше да си вземе отпуска през следващите 7 седмици, да ама не Wink Плюс това по стария календар Зиебеншлефер се е падало някъде между 5. и 7. юли, а повечето бауернрегел са доста стари, така че може изобщо да не е ставало дума за днешния ден. Дай боже Simple Smile
Аз пък като чета какво става из България и съседките й, какви жеги ги морят, изобщо не се оплаквам от сегашното време, по-добре такова отколкото 40+ градуса...

# 211
  • Мнения: 3 880
Какво стана сега.... типично по немски започнахме да водим дълги разговори за времето Laughing Wink

# 212
  • Мнения: 3 521
Вивита, зависи колко време ще прекарате там - Виена и околностите, за да поразгледате хубаво ви трябват поне 5 дни - там всичките им бургове и градини, голямото виенско колело, Залцбург - Бурга, Мирабел гартен, Бароковият музей, къщите на Моцарт, за 20 мин. сте на Кьонигзее - там обиколка с корабчето, качване до Йена - киндерфройндлих е районът, съседния град Berchtesgaden е много красив /имат кафе, което прави пралини с формата на Ватцман/, ако детето ви търпи културни мероприятия почти всяка вечер в Залцбург има класически концерти на открито /с хубаво бяло вино/.

Добавям и Зоото на Залцбург - не е голямо, но всички животни са много близо, а и доста са свободноразхождащи се и децата се насират от кеф.

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 11:02 от surfline

# 213
  • Мнения: 1 584
Berchtesgaden и околностите препоръчвам и аз много. Имаме приятели там и миналата година им гостувахме - страхотно откъсване от лудницата беше Peace На Кьонигзее с корабчето до края - оттам малко пеша се стига до 1 като ферма - детето може да пипа малки теленца, а ние ядохме страхотнии филии с домашно прясно сирене и пихме домашно Бутермилх Simple Smile Пътечката е малко камениста обаче и с изкачване като на каменни стълби, не знам за дете дали няма да е много трудно? Аз с корем в 7ми месец се справих де Crazy

От тази ферма пък на 1ч път някъде имало и страхотен водопад - но ние нямаше да успеем с времето да хванем последното корабче наобратно и не го видяхме  Sad

# 214
  • Мнения: 1 636
Едно малко вклÜчване и от мен.
Аz се раzболявам.Томас в събота и вчера с 40.02 тем.Днес са само 37.6.Не смея да мръдна навън zаради него.Сега пратих приятелка да ми напаzарува.
В БГ последните дни в Плевен 42 на сянка.Няма жив човек по улиzите денем.А тук в момента са 16.9 на zавет.Слънzе_какво бе6е това  newsm78

# 215
  • Мнения: 2 292
ще си правя списък веЧе  Hug
Чико, много паzим природата, zатова е така, ако продължаваме няма много да иzтраем, освен , ако не се приспособяваме бърzо. Но нали zнаеш всиЧко пукна ние не. Хора сме все пак, да не сме някакви си нежни животинки. Те ще иzпопукат, дума да няма.

# 216
  • Мнения: 1 636
Виви,какъв списък?
Абе да ти кажа не zнам как се приспособяват там при теzи темп.Сестра ми каzа,че всички са оzлобени и иzнервени.Пак катастрофи...

# 217
  • Мнения: 2 292
списък zа Австрия

# 218
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте,здравейте!

Радвам се,че след вчерашните урагани няма издухани,или поне се надявам Laughing
И при нас след като в много ранни зори(около 6ч) пече слънце,
рукна един дъжд като из ведро,сега май Сънчо пак опитва да се покаже  Hug
И дано,че в това скапано време нямам луст за нищо.

Да ви разправям вчера съм паднала от смях с моя мъж  Joy
Има той точно 5 косъма на кръст от пред на гърдите.Но не можел той
ризка да си тури,като му се показвали   Rolling Eyes
Та грабна ,вчера епилатора и ги премахна.то не беше охкане,то не беше чудо  ooooh!
И накрая завърши с репликата:Ох,на какво се подлагаме само,ние мъжете,заради вас! Joy Joy Joy

Пожелавам ви един поооо-слънчев ден Hug

# 219
  • Германия
  • Мнения: 8 106
.......
И накрая завърши с репликата:Ох,на какво се подлагаме само,ние мъжете,заради вас! Joy Joy Joy

Пожелавам ви един поооо-слънчев ден Hug
Хехе, да бе, горките мъже. Моят протестира всеки път, като го напъдя да си бръсне 3-дневната брада. И за отмъщение блокира банята за поне час, за да се накиснел хубаво във ваната  Twisted Evil.

# 220
  • Мнения: 3 521
Имам един въпрос някой чувал ли е за Аутан подходящ за деца под 2 год.?

Та грабна ,вчера епилатора и ги премахна.то не беше охкане,то не беше чудо  ooooh!
И накрая завърши с репликата:Ох,на какво се подлагаме само,ние мъжете,заради вас! Joy Joy Joy

Муахахахах, е не, сериозно ли го направи? hahaha Joy hahaha Joy Моят си се бръсне доброволно, но пък е такава пудра, че понякога се шегувам, че в къщи жените сме 3.

# 221
  • северно море
  • Мнения: 321
Здравейте моми4ета Hug,извинявам се за нахлуването в темата ви.Предстои ми пътуване до Германия и искам да ми дадете информация за детските магазини.Решила сам да купувам на малката стол за харанене и детска коли4ка.Прдварително благодаря  bouquet

# 222
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Имам един въпрос някой чувал ли е за Аутан подходящ за деца под 2 год.?
Нц, но в яслата на Мартин вчера видях някакъв друг препарат на едно дете от средната група, т.е. под 2-годишните. Дано не забравя да погледна пак как се казва, като прибирам Малчо днес.
Или ти държиш на Аутан?

# 223
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Здравейте моми4ета Hug,извинявам се за нахлуването в темата ви.Предстои ми пътуване до Германия и искам да ми дадете информация за детските магазини.Решила сам да купувам на малката стол за харанене и детска коли4ка.Прдварително благодаря  bouquet
Зависи къде ще ходиш, но във всеки магазин има. Дори в наше село в единственият детски магазин има всичко за бебето. Аз си намерих количката по обява в супермаркета.

# 224
  • Мнения: 3 521
Не не, Пепе няма нужда - благодаря ти, аз ползвам Чико за малката, но сме завели един разговор за Аутан в дира и се оказа, че май на някои пратки в БГ етикетите са преведени погрешно и за това...иначе аз гледах на страницата им и в гугъл и не открих такова нещо, но викам да не съм пропуснала някоя новост...явно пак има Лост ин транслейшън, а маса народ го ползва за бебета Confused. Тъпанарска работа.


Мари-7, в кой град ще ходиш?

Общи условия

Активация на акаунт