Отговори
# 270
  • Мнения: 449
Сиска, много съжалявам, че се налага така да стане отбиването на Дени Sad Аз самата въпреки много приказки така и не намерих сили да пристъпя към отбиване-Ники си е типичното пристрастено дете. Мисля, че щом се налага обаче, ще трябва да помислиш малко и за себе си. Мартеа е човекът, който най-добре ще ти помогне за техническата част. Каквтото е дошло, трябва да се преминава, горе главата, момиче, ти ще се справиш  bouquet Heart Eyes Hug

# 271
  • Мнения: 995
Здравейте!

Камий, мерси за кафето и закуската Hug
Буба, много се радвам, че татко ти се възстановява.
Дианче, да си починеш на вилата. Приятно изкарване!
Криси, мерси за споделената информация,и аз малко се поуспокоих.

Сиска, звучиш много притеснена за Дени. Мисля, че в случая е време да помислиш преди всичко за себе си и да си обърнеш внимание. Дано всичко при вас се оправи възможно най-бързо   bouquet
На същото мнение съм Peace. Дени е голямо момче и се надявам, че ще се отбие без проблем. По скоро е тревожен твоят проблем. Дано го решиш бързо Hug

# 272
  • Мнения: 796
Здравейте, помните ли ни Wink Simple Smile

Редовно ви чета, но наистина не намирам много време да пиша. Напоследък поработвам повече от вкъщи и сядам да готвя един изпит лека-полека. Но ви чета и съм съпричастна към всички радости и тревоги около дечицата ни.
Диана звучиш много свежарски и много ти се радвам Grinning
Малейна, Дидка[/b], последни дни на бременеене, а? Прекрасни емоции има около вас, пожелавам ви леко раждане! Hug
Борели не пише нещо Thinking
Гуш, съжалявам, че Ема е трябвало да преживее такава болка и стрес. Sad Целуни я от мен Heart Eyes
Катка, Ава е изключително чаровно момиченце:love: Heart Eyes, радвам се, че Жоро е по-добре Praynig Hug Очертава се да идваме към Бургас към 21-ви, ще ти се обадя, ако ти е удобно да се видим.
Мартеа, поздравления за новата работа, фирмата изглежда супер, дано и в действителност атмосферата е толкова зареждаща и приятелска!
Според мен Драганов е добър специалист, но те докторята  обичат да подхвърлят туй-онуй зад гърбовете си. За мен е важно подметката на обувката да е гъвкава, а отзад петата все още да е здраво хваната. Пламен понякога ходи ужасно, все едно куца с единия крак, чак баща му се замисли дали да не го водим при Драганов, но мисля, че когато е развълнуван или се лигави ходи така.
Бяхме на море за 6 дни и се разнообразихме и починахме добре. Миналата година Пламен го даваше много смел с морето, но тази не. Още първия ден баща му реши, че той е голям мъж вече и трябва сам да си влиза в морето. Една вълна го захлупи през глава и после само гушнат с мен влизаше вътре. Най-голямата му страст в момента е скачането на батут (такъв от надуваемите), как бучи, как се включва и започва да работи, как се изключва и въобще целия процес - та от дюшеците на шезлонгите си правеше батут и така прекарвахме по-голямата част от плажуването Grinning. Там имаше батут-пързалка от най-високите и Пламен се уреди с един батко да се пусне отгоре Simple Smile
Сиска, горе-долу съм поела същата офанзива - отучвам Пламен от заспиването на гърда и е кошмар, много плаче, много се разстройва, един път така ми е ревал час и половина, петдесет пъти изреди целия си речник, дудне, нарежда, вика всичките си познати, триста пъти ставахме за ако и пиш, накрая чак каза , че иска да яде, злоядкото, ревееееееее, ужас. Лежахме си така на тъмно и чак на другия ден видях, че долната му устничка от рев се беше нацепила на две места Cry На следващата вечер заспа с приказка дето една мишка му я разказва Wink, на следващя ден пък пак рев, после пак, снощи помрънка по-малко и почти без рев заспа, но сега трябва да почвам да чета приказки Laughing, защото много малко знам и му омръзнаха. Никак не е лесно и се травмираме и двамата, но смятам, че трябва да намаля кърменията, а понякога на заспиване суче и по 40мин. Crazy  Един трик за заспиването помага малко - давам му да суче преди да си легнем да е поне малко по-доволен.
Хубав ден от нас! Grinning

# 273
  • Мнения: 449
Дони, Пламко, здрастиии Heart Eyes
Мами, вижте това тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206758.0
Никога не се бях замисляла защо Никито като го вземем от яслата още по пътя ме натиска да суче, много често си иска вода, а онази вечер дори изпи цяла чаша айран на един дъх и после съответно повърна. Като видях тая тема, останах с отворена уста. А уж се имам за много грижовна майка Thinking Не ми е хрумвало да ги питам колко често им предлагат вода. Предлагат, не дават, то е ясно, че всяко дете пие различно newsm78 Хайде, то моето е по-отворено, сигурно ще си поиска, ама ....Направо не ми се мисли Tired

# 274
  • Мнения: 4 323
Това е ужасен проблем, Августа, за съжаление е практика почти навсякъде. Хайде, в яслата не им дават, за да не се напишкват - малките без памперс са обикновено отскоро оп този начин, но това го има и в градините! Мой колега има дете на 3. Преди около месец им се обаждат, че детето му е припаднало. Няма да описвам какъв кошмар преживя. Започнаха изследвания, обикаляне по болници, скенери... тревогите да не ги описвам изобщо. Накрая се оказа, че детето е припаднало от обзвоняване - тогава бяха най-големите жеги. Не мога да повярвам, че може да има такива случаи, не сме в третия свят все пак, но ето, факт са.

Дона, радвам се, че си тук!
За Драганов - 100% е добър специалист, Алексиев обикновено споменава факта, че при проблеми, Драганов изписва гащички и обувки, чиито производител е негова фирма, ако не се лъжа. Това имах предвид под "индустрия".

# 275
  • Мнения: 480
Криси, радвам се, че нещата с крачета не са чак толкова страшни, колкото си помислихме в началото  Hug Благодаря за инфото!   bouquet
Сиска, за отбиването не знам какво да кажа  Confused Пожелавам ви да го направите безболезнено и за двамата! НО! за проблема ти казвам най-сериозно и отговорно, да се заемеш с лечението, без да отлагаш! Най-малкото е неправилно, в днешно време, млади жени и майки да страдат, да боледуват, а понякога да се стига и до възможно най-нежелания край! Казвам ти го с много загриженост и обич! Знам, че ще се справиш. Имаш нашата подкрепа!  Hug Ако можем да помогнем със съвет за лекар, лекарство, болница, изследвания или каквото и да е, казвай!  Heart Eyes Няма нерешими проблеми  Hug

# 276
  • Мнения: 120
здравейте момичета!
За малко съм в къщи да видя до къде е стигнал ремонта. Май наистина до края на месеца ще правя голямото преселение от майка към вкъщи. Набързо изчетох последните две страници. За яслите е вярно това . Направо съм изумена от нещата ,които ми разправят майките от квартала. Не стига че с триста зора , молби и връзки ги приемат дечицата ами изобщо не ги гледат. Все едно ,че сме ги намерили на  улицата децата ни.
Аз също ще водя Андрея на ортопед. Даже вчера взех направление. Тя също стъпва навътре ,особено с лявото кръче. Тази година и взех сандалки които обхващат глезена. За разлика от обувките,които не й обхващаха глезена. Така че може и ние да сме виновни ако има нещо. Ще ви докладвам другата седмица.
Вчера резервирахме  почивката ни.Та на 19юли сме в Поморие.
Гуш съжалявам за Ема. Целуни я от нас с пожелание да й минава бързо.
Сиска лошо. Ама си кажи всяко зло за добро. Знаеш ли пък може Дени да се откаже по-бързо от очакванията ти. Дано и при теб всичко да бъде ок.
Diana_T весело изкарване на вилата.
 Мами тръгвам че малката ме чака в майка. Като имам време пак ще пиша.

# 277
  • Мнения: 2 498
Това за яслите за огромно съжаление е факт....дамммм...вода дават 2 пъти-веднъж предиобяд и иведнъж следобяд.... #2gunfire
august, късмет с ортопеда-дано не е нещо сериозно...
Сиска, стискам палци проблемът ти да се разреши много бързо и да няма усложнения, какъвто и да е той......а Дени вече е голямо момче -ще свикне без твоето мяко...
Дона, как да не те помним...дай снимки от морето...
Дидке, що си траеш, а не афишираш датата и тук....няма да ме има, но на 27 ще стискам всички палци....специално ще поздравя хотелчето от теб....

# 278
  • София
  • Мнения: 2 896
Ей, голямо писане сте му ударили...браво!

Тази сутрин 2 пъти превързвах раната на Ема. Горкото дете си трае докато махнем старата превръзка, после поливането с кислородна вода, после пръскането с бивацин...па докато я превържа, не ме питайте как се слага стерилна марля /цтараейки се тя да остане такава/ върху малко пръстче. Дано да се е пооправила раната. В понеделник ще махаме конците.

Сиска, споко бе човек, недей толко го подценява твоя голям мъж Дени...юнак и без цица може  Laughing
Сега сериозно: най-вероятно ще те изненада колко вече е готов да се отделя! Стискам палци! Съветвам те да вземеш Достинекс, при мен това помогна.

Дона и на вас успех!

Стискам палци и на Диана за леко раждане и здраво бебче!

Нащраках Ема, ето нови снимки

# 279
  • Мнения: 2 498
Гуш, страхотна сладурка е Емичка Hug, даже и с превързана ръчичка....пиши махането на конците как е минало....

# 280
  • Мнения: 664
Сиска, не мога да ти пиша на лични, препълнена ти е кутията, а такъв ферман написах...Ще ти се обадя, че споменавам трети лица и не е редно да го правя тук...

# 281
  • Мнения: 2 407
Сиска щом трябва Hug
Гуш,Ема е прекрасна
Ние отиваме на сватба,лек ден married family  Nature Sunny  Nature Sun With Face

# 282
  • Мнения: 1 102
Момичета, благодаря ви, много сте ми мили! Аз вчера малко под въздействието на емоциите писах, веднага щом се върнах от лекар и бях съвсем сама. Сега съм малко по-спокойна, събрах информация. Предполагам, че е възможно и да не се наложи отбиване, но трябва да намеря гинеколог съгласен да действаме така. Но така или иначе имам още около 2-3 седмици, докато излязат едните резултати и кърменето ни продължава. Знам, че некърмачките не могат да го разберат, ама не можете да си представите колко много значи това за Дени ( а и за мен). Разбира се, че ще се справим и без Wink, ама толкова ни харесва, Дени все още си има нужда. Расте едно невероятно щастливо дете, усмихнат, обичлив, не искам да го травмирам по никакъв начин и да му отказвам нещо, което имам и не ми е проблем да получи. Ще се отбие когато му дойде времето, аз нарочно да го карам да плаче и да е нещастен не мога, дано нищо не наложи принудителното отбиване, защото не искам точно аз да го правя нещастен. А той ще бъде много объркан, защото няма да разбира миличкото защо го правя Blush Абе, каквото и да се наложи - ще се справим, естествено Peace Ама дано не се налага най-трудното и за двама ни Praynig

Сори, за излиянията, кво да правиш - дърта кърмачка, някои от вас могат да го разберат Wink

Иначе вчера на такива глупости относно кърменето се наслушах от гинеколога, че категорично няма той да ме лекува. А от личния лекар получих подкрепа и "потупване по рамото" Laughing Ще се справим, само да сме здрави Hug

Гуш, ще стискам палци да не я боли много малката!

Вале, пиши нещо и за вас, как сте.

Лек ден!

# 283
  • Мнения: 995
Дона, привет  bouquet, радвам се, че се включи. А като дойдете непременно се обади Peace


Охоо, Дидка на 27ми значи...Ще стискам всички палци Hug

Хич не ми се пише много съм уморена, днес цял ден допочиствах новото жилище. Малката е на бабин дом, и се зачудих дали да не заформим с дружките 4ка белот Whistling(за такива работи никига не съм уморена Mr. Green)

# 284
  • Мнения: 480
Здравейте!
Гуш, миличката Емичка, с тази превързана ръчичка прилича на една юначка!! И тя е такава, как смело се държи само, когато сменяте превръзките! БРАВО! Дано махането на конците е безболезнено, успех!  Hug

Сиска, браво на теб за ведрия "поглед"! Всичко ще е наред, не се притеснявай. Имам приятелка, чието детенце е на възрастта на нашите, също кърмаче. Покрай тръгването му на ясла обаче и покрай нейното завръщане на работа, се наложи да поразредят кърменето. Единственото, което тя му казваше беше, че мама е болничка, млякото й се е развалило и горчи. Детенцето веднага разбра. И някак горд, от това, че вече разбира, ми казваше "Рени, мама болничка, мякото на мама гочи." При вас може и да няма чудодеен ефект, а и явно и ти още не си готова за тази раздяла, но не се чувствай виновна и не приемай нещата трагично! Винаги има още по-лоши неща, които не се случват на нас (май не прозвуча много успокоително, но понякога си го повтарям  Wink )  Hug  Heart Eyes
Дидка, ами то не останало  Simple Smile  Успех и много палци и от мен! С нетърпение ще чакам да пишеш за всичко около раждането, защото при втора бременност при мен, ще се наложи и второ секцио и ми е много притеснено какво и как точно се случва. А ти сега хубавко си почини на вилата!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт