Окуражете ме за епидурална упойка:)

  • 1 870
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 276
Определено упойката си заслужава! Велика е!
Аз бях със спинална защото трябваше бързо да подейства и не можеше да се чака епидуралната, но при всички положения - не се колебай!

# 16
  • Мнения: 640
Упойката си е върха.С нейна помощ изкарах бебе 4,350кг по нормален начин.Поспивах си между контракциите......ООООбаче левият ми крак беше напълно обездвижен и един месец след раждането се започнаха адски болки от кръста надолу по нерва на левия крак(лекувах ги с физиотерапия и какво ли още не).Имах усложнения по време на самото раждане-кръвното ми падна до 35/60,припаднах.Чух различни мнения, че това са последствия от упойката,но и досега не знам кое е най-точно.Пък лекарите ми спестиха подробности.

# 17
  • Мнения: 348
Раждането с епидурална е удоволствие. Аз лично благодарение на нея бях спокойна, отпочинала и съсредоточена в най-важния момент и родих много лесно, въпреки че ми я сложиха чак на 8 сантиметра, но до тогава болките са съвсем търпими.   bouquet

# 18
  • Мнения: 4 784
Ето кураж и от мен. Няма нищо страшно, само хубави моменти! Всичко ще мине вълнуващо и прекрасно! Аз раждах с епидурална упойка. Анестезиологът, който ми я слагаше беше адски внимателен и ми обясняваше всяка стъпка на слагането, но много внимателно и успокояващо. В голяма степен според мен зависят нещата от лекарския екип и ако всичко е наред и всички са настроени благоприятно към теб, епидурала само ще помогне да изживееш момента още по-прекрасно! Успех!

# 19
  • Мнения: 20
Най-доброто решение Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 888
Аз раждах първия път нормално, втория с епидурална. Резултата - първия път не помня почти нищо от болка, втория - само се смеехме с мъжо, щото той присъстваше и гледахме телевизия докато докторката не каза, че вече съм била с пълно разкритие Mr. GreenНЕ се усеща болката. Да живее епидуралната!

# 21
  • Мнения: 374
И аз раждах с епидурална упойка и се молех да ми я сложат, но чакаха да имам 4 см разкритие и ритмични контракчии, а моите бяха ту силни, ту слаби. не съм от тези, дето издържат на болка, така че ако не ми бяха сложили епидурална, не знам как щях да издържа до пълно разкритие, след като едва издържах до 4 см. Но след това си говорех нормално и се шегувах с екипа, без да усещам контракциите. Лошото беше, че вече при пълно разкритие не можех да седя на крака, защото от кръста надолу се бях обездвижила, а и не усещах напъните, акушерката ме напътстваше. Слава богу всичко мина успешно. Моя позната ми беше казала преди да родя, че е раждала без упойка и че болките траят 2-3 часа и че са търпими. Тогава не й повярвах, а сега вече родила съм сигурна, че не е точно така! Изобщо не съжалявам за избора си!Стискам ти палци всичко да мине наред! Grinning

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 559
Не съм раждала без и съм благодарна че не се наложи да го изживея това чудо. Моя герой се роди 4400 без да има каквито и да било признаци за голямо бебе. Добре че си поисках упойка и то на етап когато болката още беше напълно поносима. Шевове имах, но не съм сигурна че без упойката положението щеше да е различно. Поставянето не го усетих, след това също не съм имала проблеми. С две думи - аз съм ЗА. Предстои ми второ раждане всеки момент, притеснено ми е, но за епидурална няма да се колебая изобщо. Успех и на теб.

# 23
  • Мнения: 2 388
и аз ще те окуража. упойката няма да я усетиш. първо ти слагат месна упойка с една много малка игличка. усещаш боц и край. После слагат епидуралната, но нищо не се усеща. след 10 мин. вече не те боли, само усещаш контракциите без болка и мажеш да дадеш всичко от себе си, за да родиш детенцето си.
Успех от мен, мила

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И аз имах нужда от това окуражаване.Не съм решила на 100% все още има съмнение но значително по малко.

# 25
  • Мнения: 84
Окуражав, окуражав! Peace

Докторът ми препоръча да ми поставят упойка и аз не протестирах. Поставиха ми я като болките започнаха да стават по-силнички (4-5 см разкритие), успях да си почина час - два, и ме пусна точно навреме за напъните, така че самото раждане си го усетих. Шевове имах, но мисля, че това е по-скоро свързано с дебелачето, което родих - 4200г.
В момента имам само прекрасни спомени от раждането! 

Поставяна ми е епидурална и заради операция на коляното - и тогава нямах никакъв проблем с упойката. Даже и глава не ме е боляла. 

# 26
  • Мнения: 86
И аз съм доволна.
Тя се поставя когато имаш вече 5-6 см. разкритие и отчетливи контракции.
При мен обаче не знам дали в следствие на упойката или не се наложи да извадят детето с форцепс и ме резнаха доста. Чувала съм, че при такава упойка може да се получи нещо като родилна слабост и да се стигне до епизиотомия като при мен. След поставянето й аз не усещах никакви контракции.
Иначе ни глово ни гръб са ме боляли.

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Не усетих никаква болка,нямам никакъв лош спомен от раждането и то до известна степен благодарение на епидуралната. Казвам до известна степен,защото според мен всичко е късмет. Аз имах 5 см. разкритие без болки и ми поставиха упойката. Раждането е едно от най щастливите събития в моя живот. Пожелавам ти от все сърце раждане като моето. Когато се обадих на най близките,те не можеха да повярват че съм родила. Говорех си както обикновенно с усмивка на лицето. Само мъжат ми знаеше ,че ще раждам.

# 28
  • София
  • Мнения: 978
Ако няма никакви противопоказания, горещо препоръчвам. Родих сина си с такава упойка и съм много доволна. Все пак живеем в 21-ви век и е редно да се възползваме от медицинските постижения. За мен това е един разумен и интелигентен избор

# 29
  • Мнения: 400
Много много благодаря на всички вас:)Аз вчера говорих и с доктор за епидурална и нещата които чух бяха само и единствено добри.
Той ми обясни, че с един добър анестезиолог, раждането е чудесно.

Още веднъж благодаря за куража и пожеланията!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт