Клуб за инвестиции

  • 6 049
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Ню, не е нужно да се изживяваш като ментор във всяка тема.
Дразниш ме! Close

# 16
  • София
  • Мнения: 4 412
Тони и Лиска, не ви познавам много добре, но ще ви помоля да се въздържате от коментари за крака и други подобни, че времето е ценно.
Идеята не е революционна, че да ме е страх от кражба, а работата по реализирането е много и това винаги е бил проблем. Инвестицията също не е голяма, за да е нужно да търсим спонсори, най-вероятно ще стане със самоучастие. Така че моля ви да си ценим времето, има достъчно спамо-чат теми.
А разбира се, че след като видим кой проявява сериозен интерес, ще пренесем дискусията извън публичната част.
Може би трябва да изкажем благодарност на създателите на форума и да обещаем, че ще бъдем рекламодатели Hug

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 16:58 от tigonew

# 17
  • Мнения: 6 206
Никога не бих си огъзила идеите тука.
Бизнеспланът е за пред евентуални банкери.
На конкуренцията, ще разправям, че спя.
Имам един приятел, който все казва "много обичам да съм скритата лимонка".
Това с подценяването е голяма работа.

# 18
  • Мнения: 3 423
Тони и Лиска, не ви познавам много добре, но ще ви помоля да се въздържате от коментари за крака и други подобни, че времето е ценно.

Може би трябва да изкажем благодарност на създателите на форума и да обещаем, че ще бъдем рекламодатели Hug

Знаеш ли, тигонев, колко много хора
са нагрухтели от крака, а? Едни крака,
отворени на подходящо място могат
да бъдат златен гейзер. Тук правим все
пак брейнсторминг, а добрите идеи са
понякога точно спонтанните, а не тези
с вградените мая или набухватели. Ако
искаш добра идея, не ограничавай мисълта.
Четенето между редовете също е полезно.
Тони ще пише за крака, пък ти мисли за обувки.
Сещаш се какво искам да кажа, нали.

А това с обещанието за рекламодатели,
ми звучи леко сектантско. Но е красиво.

# 19
  • Мнения: 184
Може да листнете и акции на виртуалната борса, със снимките ви, все пак, някои ще се котират и инвестициите ще потекът към тях!
Не е нужно да се обаждаш във всяка тема с глупави коментари, само за спорта и да те има!

Мен ме кефи newsm68

# 20
  • София
  • Мнения: 4 412
Всъщност за мен е интересно, дали една бизнес идея може да се реализира по начина, който описах в началото. Почти непознати хора, да вложат заедно пари и време и да реализират бизнес.
По скоро си го представям 8-10 човека да инвестират солидарно, да работят средно по около 20-25 часа седмично в проекта, да носят отговорност. За мен е интересен брейнсторминг в тази посока - как и дали е възможно да се създаде инвестиционен екип. Конкретните идеи са за по-натам.

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 17:57 от tigonew

# 21
  • Мнения: 2 013
Сигурно е възможно. Но е много важно какви са хората... Не че знам какви трябва да са.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 407
Да, възможно е и разбира се, хората отдавна са открили, че могат да инвестират колективно, дори и да са непознати, дори и да разполагат с различен капитал.
Казват се взаимни фондове тези форми и ще оставя финансистите да ви разясняват за какво иде реч по-подробно.
Аз се занимавам предимно в сферата на инвестициите в недвижима собственост и - Divana, не е вярно, че цените са едни и същи на проект и в завършен вид, както и не е все едно да сложиш на масата 5000 или 50 000  или 5 000 000 евро и да ги плащаш на час по лъжичка, както и дали ще купуваш 5 или 500 или 50000, както и въпросът как ще управляваш после имота, или изобщо инвестицията си и дали изобщо да я управляваш лично или да дадеш на някой друг да я управлява, доколко си готова да рискуваш, или предпочиташ бавно и сигурно да богатееш. Останах с убеждението, че зададе въпроса не на шега и затова отговарям.
Ако ви се занимава със детски занимални и се чудите за помещения- мога да осигуря. Мога даже и да го обзаведа и лицензирам. Така или иначе ще го правя, но не мога да го управлявам, а една такава дейност изисква много внимание, когато става дума за деца.

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 22:01 от Azzy

# 23
  • Мнения: 2 401
Взаимните  фондове са нещо различно, нямат общо с идеята на авторката. Иначе темата е интересна, утре ще се включа.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 407
Нима? Сега очаквам с интерес да разясниш на аудиторията какво точно са взаимните фондове.  Wink
Може и аз да науча нещо ново, тъкмо инвестирах дългосрочно малко парички на дъщеря си след едно леко проучване.

# 25
  • Мнения: 1 413

Ако ви се занимава със детски занимални и се чудите за помещения- мога да осигуря. Мога даже и да го обзаведа и лицензирам. Така или иначе ще го правя, но не мога да го управлявам, а една такава дейност изисква много внимание, когато става дума за деца.

Аз пък мисля, че силата ми е в организирането и управлението, че съм и с педагогическа квалификация и от известно време много ми се иска да имам нещо свое...

# 26
  • Мнения: 3 271
Темата ми е много интересна и ще я следя внимателно  Peace

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 4 412
Azzy, под взаимни фондове имаш предвид предполагам нещо подобно - http://www.ubb.bg/bg/asset-ad/funds.htm . При фондовете си даваш парите и чакаш, без да имаш глас в управлението. Идеята ми е съвсем различна - инвестиране, отговорност, участие с работа, подбор на специалисти, евентуално наслаждаване на резултатите.

# 29
  • Мнения: 3 423
Добре би било да се позасилите и към борсата.

Общи условия

Активация на акаунт