Нашите родители

  • 2 721
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 737
Мъчно ми е само като си помисля през какво минаха и продължават да изживяват заради мен. То не че можех да се справя без тях - абсурд, но ми се щеше поне на стари години да нямат притеснения за едно или друго. Просто  Hug и   bouquet и  Heart Eyes за тях
  Peace  bouquet

# 16
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Подкрепиха ме и съм им много благодарна.Но имаше период преди да се разделим ,в който упрекваха мен,беше много неприятно.Да страдаш с един човек да виждаш че няма бъдеще с него и да ти се изливат в главата куп думи ама детето, не помисли ли поне за него,сигурна ли си,ама колко жени са така но търпят.
И при мен беше така, не ме обвиниха директно , но се опитаха да ме убедят,че трябва да има още един шанс за него, а аз не исках да давам повече..
Сега малко като моралисти се опитват да го играят, когато се случи да излизам с мъж.. Надявам се и това да им мине.
Благодарна съм , много, че застанаха зад гърба ми, иначе пак бих се справила, но с цената на много повече лишения, нерви и напрежение.

# 17
  • София
  • Мнения: 397
три години след брака се усетих че не това искам,но като се прибрах при нашите започнаха едни опявания и притеснения,та не издържах и се върнах.живях още седем години ей така по инерция-заради детето,заради нашите,заради хората...но не и заради себе си !е не става!при второто ми окончателно завръщане аз им се размърморих,но се оказа че те също са "прогледнали" и ме подкрепят.ама винаги са си били малко "консерви",такова им е поколението и възпитанието.

# 18
  • Мнения: 297
не, не ме подкрепят по никакъв начин в решението ми да сложа край. нали не ме биел и изкарвал нормална заплата...какво повече да искам

# 19
  • Мнения: 2 327
Моите го изживяха доста тежко, но ми помогнаха и ми помагат и до сега. Гледат си внучето и си го обичат.

# 20
  • Мнения: 357
Моите родители преживяха по-тежко сватбата ми, отколкото развода! За сватбата се опитваха да ме разубедят, въпреки че аз вече бях бременна и категорична, че искам това дете и този мъж! ooooh! След като се разведох нещата сякаш се успокоиха, живота си влезе в нормални релси, мир и спокойствие, всеки си гледа работата и всички заедно гледаме Ивайло!
Подкрепят ме, много ми помагат и Ивайло умира за тях, мене не ме търси толкова колкото баба си и дядо си, а пък с вуйчо си каква са комбина... Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 2 858
при мен пък как беше-
майка ми се разстрои, защото съпруга ми беше единственото ми гадже някога, което е харесвала и заобичала в последствие
баща ми дойде в София лично да ни пита вярно ли се развеждаме /при все, че ние им казахме при почти излязло решение Simple Smile/
после:
майка ми няколко месеца след това като не знаеше как да говори за него го нарече "изод" и аз и казах, че следващия път като го нарече така ще помисли доста /казала съм, че лоша дума за бащата на детето ми няма да дам да се издума/
баща ми ме пита какво да му кажел като го види /не живеем в един град/ и аз му предложих да му каже "здрасти!"  Laughing
родителя /единствения жив/ от страна на бившия ми съпруг като разбра, че се развеждаме единствено попита дали пак ще живеем в квартала и като разбра, че сме на съседната улица остана щастлива Simple Smile
та така... сега честно казано ми е все едно   

# 22
  • Мнения: 354
Подкрепиха ме, приеха ме в къщи, където живеем и сега.Помагат ми,грижат се за детето.Много съм благодарна!Освен майка ми и баща ми, сестра ми също много ми помага.Сега аз ще връщам за нейното бебе.Получавам подкрепа и от повечето ми близки, никога не ни оставят сами с малката по празници и различни поводи.Да не забравя и приятелите - разбрах кой от тях за какво става точно в този момент.
При все, че открито не се е говорило на тази тема,не са ме питали какво точно се е случило.След една реплика на майка ми, че за всяка грешка има прошка, казана по повод на други снаха и свекърва, аз заявих, че на моята не мога да простя само това, че ми отне шанса да имам  семейство и възможността на дъщеря ми да има баща до себе си.Другото с времето ще го забравя.От тогава не се е говорило за това, но и лоши думи по адрес на таткото и на другата баба не е имало, нищо че дъщеря ми не ги познава.
Малко се отнесох, но като се замислих за тази тема....

# 23
  • София
  • Мнения: 4 493
За моите родители   bouquet
Естественно, че ме подкрепиха /те бяха против от самото начало/ - дума не ми казаха, не ми натякваха /ама ние те предупредихме, че тоя е такъв или онакъв/, майка ми ме прегърна и ми каза, че ние чакала, а баща ми се зае с преместването на багажа ни. Докато аз плаках и се тръшках и т.н. - те ни направиха ремонт на стаята, обзаведоха я, записаха детето на градина - водеха я и прибираха.
Нямаше да мога да се справя без тях, нито емоционално, нито никак.
Сега също не мога без тях , нито аз, нито дъщеря ми. Обръщам се към тях при важни решения - за детето или за мен /не че винаги се съобразявам с мнението им, но .../.

# 24
  • Мнения: X
Как реагираха? Подкрепиха ли ви?
а твоите
давай да се бориме щото тука от цялата тема само 2 сме дето сме си сам сами..  newsm78

# 25
  • Мнения: 552
Моите родители са разведени, та трябваше да информирам всеки поотделно. Майка ми, на която разчитах да ми помогне, ми каза, че няма да ме пусне в дома си, защото си имам мъж и дете и трябва да си стоя при тях. На опитите ми да обясня причината за решението си, тя ми отговори, че след като ме е бил, значи съм си го заслужила - много голяма ми била устата.  Confused
Баща ми по това време работеше на другия край на България и по телефона ми каза да си вдигам багажа и да отивам с детето в неговия апартамент без дори да се обръщам. Предложи ми и финансова помощ, но винаги съм се въздържала да я приема. Това, че осигури покрив над главите ни беше единственото, от което имах нужда тогава.
3-4 години по-късно се преместих да живея при майка си, защото беше останала безработна - ей така - взаимно да си помагаме - аз да издържам къщата, а тя да ми помага с детето. Някак си успя да ме убеди да пробвам отново с бащата на детето си, но още в края на първата ни съвместна седмица му изхвърлих багажа.
Вече 10 години минаха оттогава. Бяха години на борба за залъка, на преодоляването на най-различни кризи, безработица, проблеми и няколко несполучливи връзки.
Ей наскоро вече миряса - чак когато се омъжих повторно спря да ми натяква за бившия. Сега пък започна да търси кусури в новото ми семейство, ама аз хич и не се поддавам. В резултат на битките, водени през тези години съм достатъчно силна, за да се справя с всичко.
Въпреки това, което ми причини, аз не я мразя - опитвам се да оправдавам действията й с обяснението, че не би искала своята съдба на сама жена за дъщеря си.
А между другото, най-много ме болеше когато се обръщаше към сина ми с "ой горкичкото на баба"  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 26
  • Мнения: 660
Моята майка и брат ми също ме подкрепиха,аз имам собствен апартамент и имам къде да живея самосртоятелно,но сега не искам,трябва ми подлрепа от близките ми и живея в на брат ми апартамента,имам си стая тука,и си я подготвих за бебко,майка ми работи сега на морето,но като се роди бебенцвто ще се върне да ми помога 15 дни,после снаха ми надявам се  и мои приятелки,пък наесен пак мама като се прибере окнчателно,тя и финансово ми помага много,а баща ми са разделени,той не ние помагал особенно,ама сега като му казах,той е в Ирландия,ми изпрати там 600 лева,поне някой неща да си взема,че всичко сама съм си купила за бебкп,бивият една стотинка не е дал,а иначе до преди да се разделим много го искаше бебто и всичко щеше дфа си има,та така,хубаво е когато близките ти те подкрепят,имам  и мподкрепата на майка му и сестра му,поне морална засега:)

# 27
  • Мнения: 604
Чудесна тема Simple Smile
Майка ми отгледа сама мен и сестра ми /разведоха се с биологичния ми баща още когато бяхме невръстни и всеки ден й благодаря за това нейно решение, все още имам страхова невроза от насилие и пиянство/. Майка ми ме подкрепи след загубата на първото ми детенце, пак тя беше до мен когато разбрах, че второто детенце е със синдром на Даун, тя беше тази, която каза, че всичко би продала, ако имаше начин да го излекуваме и си изплака очите заедно с мен като взехме решение да го оставим в дом. Прие ме след първия развод, стисна зъби и не ме спря да се омъжа втори път, за човек, който не одобряваше. Без думи ме прегърна, когато се прибрах след втория развод /поне без натяквания, но все пак вметна, че е трябвало да се вслушам в сърцето си и да споделя, че не е спокойно още преди сватбта/. Направи ужасна криза, като разбра, че ще си взема момиченцето от първия брак от социалния дом, но пак заради мен и защото според нея това ще съсипе живота ми. Слава Богу този кошмарен период отмина, тя ми се извини и сега с много любов ми помага при гледането на слънчевата Маги!  Винаги е била зад гърба ми! Да е жива и здрава, много силен човек е тя. Постигнала е всичко сама, а то никак не е малко. Сестра ми също много ми помага! Написах всичко това, за не забравя, когато нея няма да я има, светлия й пример!   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 732
Green dream, каква невероятна съдба имаш!   bouquet
Страхотен дух, енергия, позитивизъм...
Радвам се, че си взела Маги и се грижиш за нея.  Hug

# 29
  • Мнения: 515
И аз те поздравявам за Маги  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт