за несъобразителноста на хората

  • 9 422
  • 149
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 600
Сега, ако се вдига шум във времето в което е позволено не би трябвало да има проблем. Все пак не е длъжен целия блок да се съобразява с моето бебе. Като искам всичко да ми е ок - къща и това е. Затова съществува правилник за вътрешния ред. Сигурна съм, че тези, които сега се сърдят преди години със сигурност са се сърдили и на някой пенсионер от блока, който им е правил забележка за шума. И аз имам малко дете, вярно не е приятно да се шуми, но така е когато много хора живеят на едно място.....
Виж, не се заяждам, но не всеки има възможност да си позволи да си вземе къща. Понякога обстоятелствата са такива, че си принуден да живееш в блок. Под обстоятелства разбирай - финансови. Ние например сме така.

# 16
  • Мнения: 2 401
Мен най-много ме вбесяват майките  захапали цигара и крещящи на по-големите си деца през количката ми.  Те са най-нагли.

# 17
  • Мнения: 1 745
Какво да ви кажа...Ние живеем в къщата на мъжа ми,тя е на 3 етажа,ние сме на втория.Точно в момента брат му,който е на първия, си прави парно и пробива някакви дупки,от които цялата къща се тресе.Бабата на мъжа ми всяка сутрин в 7:30 сече някакви треви и не знам и аз какво още друго на прасето,което пък е точно под прозореца на спалнята ни.Отделно,над спалнята ни е кухнята ( и всекидневна) на родителите на мъжа ми,която от топлоизолацията е станала отличен проводник на шума.А също така през повечето време там е и първото дете на брата на мъжа ми,което е на почти 3 години и никак не го интересува кой спи и какво прави... #Crazy Дори преди малко си мислехме с мъжа ми,че ако сме в блок може би съседите ще се съобразяват доста повече,от колкото собсвените ти роднини.Извън двора също е ад-срещу нас живеят хора,които по цял ден са в градината и надуват Сигнал + ,все някой не си е нарязал дърва за зимата...Мога да напиша още доста по тази тема,но смятам,че главния проблем си ни е в българския гаден манталитет! Naughty

# 18
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Това не е несъобразителност, а направо не знам какво. #2gunfire И на мен ми е писнало от викащи, от лаещи кучетата и т.н. В момента изключително много се дразня от деца, които се яхват върху количката и започват да пипат Рали или играчките й. Последния път дори се скарах с една баба. Внучето й пипаше две котки и след малко изтича да количката, аз му казах да не я пипа, защото е малка и не трябва. Идва бабката и казва: "Я гални, бабо, бебчето!". Е побеснях. Детето с ръцете от котките и пясъка посяга към моето, акто преди това се е качило отпред върху степенката на количката. То детето не е виновно, то не разбира, но бабката го отнесе яко.

# 19
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
На всички им е неприятно в такъв момент. За съжаление в България нещата няма да се оправят докато не почнат да се налагат глоби за нарушаване на обществения ред, изхвърляне на отпадъци на земята, куче без наморник или повод серящо навсякъде и т.н. Ние живеем на кръстовище и на три от четирите ъгъла има по едно заведение едното от който е под нас. Няма да се впускам в подробности. Можете да си го представите и сами. Това е реалноста в България.

# 20
  • Мнения: 493
И аз те разбирам напълно.....и тук при нас има такива хора колкото си щеш,които въобще не се съобразяват дори да знаят че имаш бебе! #2gunfireАз скоро ще имам и в момента си сменяме жилището поради факта че в момента е доста шумно около нас ooooh!За съжаление с някои неща маи ще трябва да се примирим... ooooh!

# 21
  • Мнения: 941
имам колежка,която живее в къща,да ви кажа и това не е спасение,идиотите са навсякъде Mr. Green а по темата-няма да изброявам на какво са способни нашите съседи,защото само се нервирам #Cussing out понякога си мисля,абе аз ли не съм наред,глупава и смотана,та се съобразявам с всичко и всички???И това е плод на липсващите първи 7 години,ако вкъщи са те научили от малък на елементарните неща в поведението,то и като порастнеш,ще ги спазваш

# 22
  • Мнения: 11 607
Живеем в къща, но пред нас една вечер миналата година бе невероятен шум в 22,30 от съсед,който бе решил по това време да си реже дървата с банцинг(май така се казваше)..Та обадих се аз на полицията,защото не издържах на шума - от 21 бяха започнали...,но ми отговориха,че нищо не могат да направят,защото лятото вечерният час за шум бил 23ч.....

# 23
  • Мнения: 3 219
Сега, ако се вдига шум във времето в което е позволено не би трябвало да има проблем. Все пак не е длъжен целия блок да се съобразява с моето бебе. Като искам всичко да ми е ок - къща и това е. Затова съществува правилник за вътрешния ред. Сигурна съм, че тези, които сега се сърдят преди години със сигурност са се сърдили и на някой пенсионер от блока, който им е правил забележка за шума. И аз имам малко дете, вярно не е приятно да се шуми, но така е когато много хора живеят на едно място.....
Не съм много съгласна с теб. Поради  тези причини си купихме  къща, самостоятелна е , но  искам да ти кажа  ,че шумовете, идващи от улицата, не могат да се заглушат. То не бе коли без ауспуси, деца с топки, внучето на  съседите / срещу нас през улицата /, което идва сутрин  в 7 , пеейки и крещейки.... #Cussing out Шумовете са много , но ....уви.
Естествено, освен  ако не живееш на края на града или на село.

# 24
  • Мнения: 526
Много е кофти,особено ако си в панелка Sad
Съседите над мен доста ме изнервяха с тропане и други силни шумове посред нощ-знам ли ги какво правят Shocked-но откакто се качих една вечер и кротко ги помолих да се съобразяват с това,че съм бременна и не мога да спя спокойно,мирясаха(чакай да чукам на дърво...)
Не че около блоковете няма други дразнители,но аз съм на висок етаж,та това малко ме спасява от външните шумове.
Но общо взето положението е трагично.

# 25
  • Мнения: 1 251
Навсякъде има темерути и простаци! Не се съобразяват с никой и нищо. Дори и нормално да им направиш забележка, все теб ще изкарат виновен след това. Просто не разбират от дума. Комшийката отгоре нито веднъж като почне да тупа чергите и парцалите не е погледнала дали има пране отдолу на терасата, както и не се съобразява и чисти редовно между 14-16 часа. Пуска си и музика за компания доста силно по това време. Досега не съм и правила забележка, но смятам като се роди бебо, ако продължава така да има скандали. То се е видяло, че и е толкова възпитанието, но всяко нещо си има граници. Просто не можем да се отървем от такива хора, но не мисля, че трябва да ги търпим. С тяхните камъни по тяхната глава, иначе оправия няма!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 734
Да,нищо неможеш да кажеш за шумовете през позволеното време,така е.Почти непрекъснато има шумове,които ме дразнят заради детето-детски викове,мотори и коли,шума на камиона за боклука и т.н.Това си е част от живота в големия град,от който неможе да се избяга,неможе изведнъж всичко да утихне заради моето бебе.Темата пуснах за друго.Съгласете се,че е мнооооого необичайно да се пуска косачка след 9 вечерта,неприети са и ремонтните дейности по това време.Вярно,още не е дошъл официалният час за невдигане на шум,но според мен всеки етичен човек не би трябвало да върши такива неща,когато е заобиколен от други хора.Неможем да живеем всеки сам за себе си,всеки вършещ това,което му е щукнало,при положение,че сме толкова много и така нагъсто наблъскани.Става невъзможно просто.Уви,обаче повечето "граждани" не мислят като мен.Сигурно ей така да правиш каквото ти скимне е много важна част от доказването ти като мъж,като баси пича,дето "Ква е тая да ми казва кво ше правя аз бе,батенце!"Докато повечето хора разсъждават по този начин,оправия няма да има.

# 27
При мен пък кошмара е пълен-имам съседка,която става в 6 сутринта и надува музиката,към 7 вече я спира защото тръгва на работа,но детето вече се е събудило-опитвах и с добро и с лошо но ефектът е никакъв.После съседите от 3-тия етаж(някъде към 8 започват с ремонта до 22.)Отгоре на всичко под прозореца ми има магазин и клюкарките денонощно говорят,а пияниците нареждат пиенето на някоя кола и надуват музиката от нея та да си имат и озвучаване.Никой не се съобразява с почивката от 14-16часа.Когато си направих устата на една съседка детето и да не блъска топката сивърху входната ми врата тя най-нагло ми отговори-"като искаш спокойствие си иди на село,когато искаш да живееш с хора,в блок ще търпиш".Лошото е че по закон от 8до22 всеки има право да прави каквото си иска и нищо неможеш да направиш.

# 28
  • Мнения: 2 622
Всеки ден си късам нервите заради съседката ни #Cussing outЖивее сама,пенсионерка е ,и непрекъснато има "спявка"под прозореца с други бабишкери.На 2-рия етаж сме,всичко се чува все едно е дошла у нас да говори...Одеве сме легнали с голямата щерка и оная ми ти бабка излезнала на балкона(долепен до нашата спалня)с друга себеподобна и като се разприказвали сладко,сладко....сякаш не е 14,00ч.следобяд.Съответно детето се въртя близо 40 минути докато заспи,защото клявкането на съседката се чуваше съвсем отчетливо.
Сутрин същата работа-става бабката в дъмни доби и бам-право на терасата на хладно.И само дебне да мине някой отдолу да го хване на лафче...Всяка сутрин малката щерка се буди именно от този шум #2gunfireА много добре знае,че имаме малки деца и че мъжа ми работи на смени и често спи през деня.Обаче това си е наглост,недосетливост,непукизъм,квото щете!

# 29
  • Мнения: 2 978
Nassi74
Не е точно така.

Има си решение на общото събрание. Виж дали в него са приети някакви часове за почивка и пазене на тишина. От 14-16 всички знаят, че се пази тишина. Отделен е въпроса кой иска да го спазва.
Точно това, че живеете заедно ги задължава да се съобразяват с вас. Всички по равно си плащате сметките за общите нужди.

Ако пък ти се правят на толкова интересни  и ако не само ти, ами и други сте недоволни, се свиква общо събрание и в него дори ако има мнозинство може да се изкара даден човек от собственият му апартамент. Разбира се говорим за многократни нарушения.

Не мога да разбера хора, които вместо да се съобразят, дават идеи кой къде да си ходи и тем подобни. Ами утре на нея може да и се наложи (не дай си боже) да лежи и да почива...дали ще и е приятно ако твоето дете почне да пищи и да тича, а на нея да и се реве...Еххх мъкаа ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт