ДобрИчки ДОБРИЧки деца и мами търсете вече край морето!(31)

  • 15 100
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 810
ние го махнахме зимата, знаете- по желание на Дима. Сега имаме други проблеми, но както и да е... Ще се повторя някои неща на габриел, но:
Мое мнение е, че е безумно в тия жеги дете на 2 и повече години да се мъчи с памперс. Лятото е много хубав сезон за отказване- едни гащи в чантата и ако направи нещо- смяна Grinning

Темата за приучване на гърне след 6м., съм я пускала тук и друг път:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158110.0

Има много хубави съвети как детето да бъде поощрявано, как околните да реагират...
лек ден!

# 226
  • Мнения: 2 821
Това с ЕБХ ми се струва пресилен родителски ентусиазъм Thinking, без да се засягаш Миме Wink. Детето поне до 1 година, че и повече няма рефлекс за задържане на урината, а и покрай памперсите свикват да пишкват по малко и на често. Аз съм ЗА слагането на гърне когато вече може да седи, но от този момент до махането на памперса много вода изтича Laughing. Аз вече слагам на Радена памперс само докато спи. Навън излиза без памперс от месец може би. В началото се напикаваше, след това неискаше да пишка нито навън, нито в заведение - стискаше се, постепенно свикна и сега казва и се изпишква. Неможе без фалове. Обикновено като се заиграе и аз забравям да я попитам се изпуска, но дрехи винаги нося и така...Така че, Сисе ще свикне Рая, не се тревожи Wink...Навън още не ми се е нааквала, това свикна в гърнето.
Столчето на детето се слага така, че да е удобно за шофьора да наблюдава в огледалото.
Намерих сайта на този хотел - Царско село. Бреейй много готино изглежда Wink

# 227
  • Мнения: 167
Онзи ден взехме гърне...Лудост от моя страна да го свиквам ThinkingДупето му влезе в дупката и се заклещи,последва див рев и втори опит да седне като хората.Пак същия резултат Simple SmileКато чета ,май скривам гърнето до другото лято.

# 228
  • Мнения: 79
Ох, ние сме болнички с Т е от вчера без никакви други симптоми. Цяла нощ не е спала, Т стигна до 39,6, но е овладяхме. Сега няма Т но постоянно лежи,отказва да яде само на сокове кара Sad. Оказа се,  че е летен грип Close.
За памперса: ние също сме без него вече, само когато спи и слагам, защото се напишва вечер.
На яслата също е без него и въобще не се е напишвала там, а вкъщи отвреме на време се изтърва ConfusedА за голямата работа си казва много отдавна.  Аз също започнах да слагам Вики на гърне, когато вече си стоеше стабилно на дупенцето. Къде вършеше работа къде не ,но си свикна да стои на него Grinning
А столчето го слагаме по средата.
Лек ден Peace

# 229
  • Добрич
  • Мнения: 207
Здравейте.
Тази тема за гърнето ми е болна, нас по здравословни причини ни накараха да го махнем на 1 година( миналото лято) е вече сме на две и не можем. Тя не иска даже да седне на гърнето (имаме 4 различни). Нарочно пикае и ака пред мен в гащите, и си ходим с памперс. Лекаря ни каза, да не я насилвам повече, а да изчакам сама да иска да го махнем. Защото тя вече се стресира от гърнето. Така, че опитай, но не я насилвай ако не иска.
За столчетата по-добре в средата. Защото в колата на тати успява да стигне дръжката и отваря вратата #Crazy. При мен е по-средата и я виждам в огледалото и ми е по-близко. И най-важното далече от вратите, защото при евентуален страничен удар ще е в безопасност.  Peace

# 230
  • Мнения: 3 810
Това с ЕБХ ми се струва пресилен родителски ентусиазъм Thinking, без да се засягаш Миме Wink. Детето поне до 1 година, че и повече няма рефлекс за задържане на урината.......
Аз съм ЗА слагането на гърне когато вече може да седи, но от този момент до махането на памперса много вода изтича Laughing.

Мама блу, не се засягам, защото не съм казала нещо различно от теб Peace
А и не съм го пробвала, за да го твърдя.
Мое мнение е, че е безумно в тия жеги дете на 2 и повече години да се мъчи с памперс. Лятото е много хубав сезон за отказване- едни гащи в чантата и ако направи нещо- смяна Grinning

Прочети внимателно какво съм писала- пуснах линка заради хубавите съвети, които важат за над 6 м., което значи и за 2-3 год. вкл.
Пак повтарям, че махането на памперса на Дима стана по нейно желание. Липсва ми "пресилен родителски ентусиазъм " Mr. Green
Не'ам нерви Laughing

А "рефлекс за задържане на урината" е нещо което се придобива, възпитава или знам ли как се появява newsm78- рано или късно и мисля че е строго индивидуално. При едни по- късно, при други по- рано. Hug ккато е и с другите неща- говор, прохождане, хранене...
Няма универсални методи при гледане и възпитание на деца! Mr. Green
Не съм съгласна, че "от този момент до махането на памперса много вода изтича ". От личен опит установих че памперса или се маха или не, защото детето се обърква- как единия път да пуска в гащите, пък друг път не newsm78

Но всеки сам си решава как да постъпи. А и най- важното- вслушвайте се в децата си и не ги насилвайте. Peace

Уф, отплеснах се...за което извинете Embarassed
отивамда си разглеждам другите теми Wink

# 231
  • Мнения: 2 821
А "рефлекс за задържане на урината" е нещо което се придобива, възпитава или знам ли как се появява newsm78- рано или късно и мисля че е строго индивидуално.
Не се възпитава, въпрос на човешка физиология е. Може би около две годишна възраст усещат и успяват да регулират процеса.
Реших, че щом цитираш темата за ЕБХ практикуваш Wink...сори за неразбирането.
Сложих Радена на гърне след 8мия месец, където се научи постепенно да ака, за пикаенето не съм настоявала - ставаше случайно. Махнах памперса едва сега. Това имах предвид под "от приучване на гърне до махане на памперс".

# 232
# 233
# 234
  • Мнения: 1 114
Брей, тез моми... Моят синковец още е с пампи. Три гърнета имаме, знае къде трябва да ходи, но не .... Последното гърне е пате с дръжки, уж да си върти там една топка , да се държи за дръжките, но даже не иска да седне на него. На другото седи за 15 секунди макс. и става. Казва,че има пиш, но не иска да сяда на гърнето го прави в гащите. Майка ми се беше амбицирала да махат памперса, но след няколко фала и нито един успех се отказа. Вечер го оставяме по гащички, но мисля да изчакаме още малко. Явно не е готов. Жалко, защото лятото е най-подходящо за това.
Ходихме на море, в Шкорпиловци- времето първите два дни беше лошо, после водата беше много студена, много диво място със селски заведения и още по-селско обслужване. Иначе апартамента в хотелчето беше супер, с  ТВ, климатик...

# 235
  • Мнения: 3 810
хехе, Теа, мамиш ни нещо с този аватар Wink

# 236
  • Мнения: 1 114
Що пък?
Аз бях на плаж, даже и тен имам  smile3534   
Пък и лятото не се е свършило, пак ще ходим smile3533 Но първо малко на планина.   

Хайде и от мен едно  Mr. Green

# 237
  • Мнения: 3 810
опит за летене Hug

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 09:36 от мимиту с кирилизация

# 238
  • Добрич
  • Мнения: 958
Лятото е много хубав сезон за отказване- едни гащи в чантата и ако направи нещо- смяна Grinning

На мен в неделя едни не ми стигнаха - трябваше да имам минимум 2 чифта. Оставих го мокър. След това и количката си изпрах. Навън е по-трудно свикването, особено за пишкането. Ще свикнат, полека-лека.

# 239
  • Мнения: 1 114
Мислех си дали имаш точно такава шапка Thinking

Днес пак ми е мръднал кортака

Миме, щях да ти го напиша на ЛС, но ти е пълна кутията...

Хайде като се усетиш с "мръднал кортак" да се опиташ да се въздържиш от заяждания  във форума. 
Не виждам какво те дразни в аватара ми, честно....
Насочи вниманието си към по-съществени неща. 

Общи условия

Активация на акаунт