Бабини деветини ли?

  • 2 139
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
И аз съм я чувала тази глупост. Детето щяло да има лоши очи и да урочасва другите. Joy
На 10-тият ден след секциото, полуих тежки усложнения и се наложи да лежа 1м. в болница, където лекарите се бореха за живота ми. Когато се върнах у дома, все още имах кърма, макар и много намаляла като количество. Въпреки това, се опитах да кърмя бебка отново, но за мое голямо съжаление не се получи. Тя вече беше свикнала с шишето и не знаеше какво да прави с гърдите. Tired

# 16
  • Мнения: 7 914
 Joy

ееееххххх а няма ли някакво поверие и за бебетата дето са  и на кърмене и на АМ или само на АМ? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 288
за първи път чувам подобно нещо.

# 18
# 19
  • Sofia
  • Мнения: 559
Не знам има ли друг народ с толкова много безмислени суеверия и измислици като нас. Признавам за първи път го чувам това, аз не бих се съобразила с подобна измислица.

# 20
  • България
  • Мнения: 3 621
Eйййй, ама за тая глупост бях забравила Joy

# 21
  • Мнения: 3 760
Щуротийка  Wink
Няма никакви медицински причини да се спира кърменето след прекъсване. Ако бебето е малко е много вероятно да се отбие (ако докато те няма бива хранено с шише, алтернативите са чашка, лъжичка, спринцовка, капкомер...).
Форумът е пълен с по-големи кърмачета, които ще урочасват  Twisted Evil

# 22
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ама че простотии!  #Cussing out И това ли го има???  doh
Ей с това съм напълно съгласна:
Не знам има ли друг народ с толкова много безмислени суеверия и измислици като нас. Признавам за първи път го чувам това, аз не бих се съобразила с подобна измислица.
Даже вчера прочетох статия за някакъв идиотски обичай да се осоляват новородените за здраве...  #Shocked Едно бебенце починало, друго - с опастност за живота и почти никаква надежда за възстановяване заради малоумието на бабата, която въпреки възпротивяването на майката (снаха!!!), натъркала яко бебето със сол.

# 23
  • Мнения: 3 886
Такива простотии ги ръсеше свеки . Не трябвало да суче повече ако не е сукало бебето 24 часа , защото след това урочасвало Mr. Green . Няма медицински причини за това. аз бях на антибиотици и спрях да и давам кърма , а след това като ги спрях пак и давах . Няма проблем , но ти трябва да се цадиш , за да не ти спира кърмата.
И аз бях така.Но поредните бабини глупости много ме дразнят #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out

# 24
  • Мнения: 1 919
бабешки глупости са това-още не съм кърмила, но приятелки питах - е било вярно

# 25
  • Мнения: 1 426
По нашия край изобщо няма такова нещо...
По-скоро за тия няколко дена бебето ще свикне с биберона и няма да иска да суче, а и ти, ако не се цедиш редовно, можеш да имаш проблеми с кърмата или гърдите.
Така че . ако ти се налага по медицински показания, на бебчо биберонка с много малка дупчица, а ти се цеди регулярно.

# 26
  • Мнения: 865
Хм,нов бисер към колекцията от бабешки глупости!

# 27
  • София
  • Мнения: 7 044
Точно бабини деветини.

# 28
  • Мнения: 5 362
За пръв път го чувам това.За мен са поредните суеверия.

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз това за първи път го чувам!

Общи условия

Активация на акаунт