какво столче за кола?

  • 6 255
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 229

Всеки решава сам колко струва безопастността на детето му
Не е въпросът да не мрадне за две години,а когато стане нужда да спаси живот.
надявам се никой никога да не разбира колко безопасно е столчето на детето му всъщност.


така си е, дано всички да разбираме само колко са удобни за децата ни, но не и колко са сигурни., наистина тези столчета. Аз мн се бях сдухала като четох тестовете - едно че те се правят при скорост ...мисля че 80 км в час (ако не беше и 60), а кажете ми кой кара с толкова междуградско например. И второ, че 2/3 от столчетата се провялят напълно дори и при тази скорост...гадно е и все пак както пишеше в една статия за тези краш тестове - по-добре е с някакво(каквото и да е) столче, отколкото без никакво....

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
То по - добре директно на седалката да седи бебчо, а не на такава ПЕЙКА. ooooh!)
това най- вероятно не го мислиш...

Щом съм го написала, значи НАЙ - ВЕРОЯТНО го мисля! Laughing

# 32
  • Мнения: 1 460
И ние ще си взимаме Чико  Hug

# 33
  • Мнения: 2 242
... Аз и друго не очаквам от столче за 70 лв (в момента има промоция в Метро на Пилот-толкова струва)

Не винаги. Кошницата ни за кола беше Чиполино за 64 лв., ползвахме я 1г. и 2м. и нямам никакви забележки.
  Peace и при нас така, даже беше при познати - ползваха я за тяхното бебе 7-8 месеца и скоро ще ми я връщат за нероден Петко  Mr. Green 
И познатите ми и аз нямаме забележки - столчето си е като ново.

Между другото отдавна съм се убедила че цената в БГ не е критерии за качество - Чикото което се внася си е с оригиналните цени но произведено в китай  Laughing

# 34
  • Мнения: 6 164
Едното ни е Чиполино, другото Мони.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 229
ами то чикото в китай си се произвежда...както и много други фирми там си правят нещата, но това съвсем не значи, че не са оригинални и не са с качеството на дадената марка...

# 36
  • Мнения: 8 769
Имаме Safety baby и Cam.
И от двете съм доволна.

# 37
  • Мнения: 4 406
То по - добре директно на седалката да седи бебчо, а не на такава ПЕЙКА. ooooh!)
това най- вероятно не го мислиш...

Щом съм го написала, значи НАЙ - ВЕРОЯТНО го мисля! Laughing
колко удобно ще му е на бебето! да не споменавам и колко ще е безопаснооооооо! помисли пак, моля те!

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Maxi-Cosi PrioriFix!  Peace  Най-смислената ми покупка за детето! Нямам нито една забележка от това столче! Никаква! Naughty

# 39
  • Мнения: 255
Инглезина Муви е нашето столче нямам забележки на всичкото отгоре е произведено не в Китай, както повечето други а в Италия.защо  да не си го позволя като не е по- скъпо от другите произведени от братският китайски народ.

# 40
  • Мнения: 254
На малкият столчето е Чико. Много съм недоволна. Запарва, освен това е много сгънат в него и според мен легналото му положение не е добро.
Най-добре е да си купиш столче.....без да се съобразяваш с никакви марки.  Просто взимаш детето и мериш. Трябва да гледаш:
1. Материята.
2. Широчината.
3. Да не е много сгънато като седне (тоест на самата седалка да не е много изпъкнало)
4. Легналото положение да е наистина поне наподобяващо такова.
Упсех!

# 41
  • Мнения: 1 172
За мен най-важните критерии при избора на стол са:
- ADAC рейтинга на съотвеотното столче
- цената

Т.е. определям колко пари мога да извадя и да дам за стол, и после вземам най-сигурното за тези пари.

От тези, които си изредила и Maxi Cosi и Chicco имат някои много сигурни модели. Само според марката и дизайна не бих купила столче. Дори и най-наложените марки имат по някой несполучлив модел.

# 42
аз харесвам много и Тоби на Макси Кози Peace

# 43
  • Мнения: 1 172
аз харесвам много и Тоби на Макси Кози Peace
Сегашният ни е точно такъв Simple Smile Много съм доволна от него, добре си се ориентирала Wink

# 44
  • Мнения: 70
Без да изпадаме в подробности искаме да споделим следната информация:
1. Ако Ви се налага да купувате столче само за "отбиване на номера" пред
    КАТ изборите са много.
2. Ако искате да закупите обезопасителна седалка, в която да сте максимално
    сигурни при нейното използване Ви съветваме, да се запознаете с резултатите
    от краш тестовете на различните марки, които се предлагат в Европа.
3. Успех в избора.

Общи условия

Активация на акаунт