Въпрос за първия цикъл след раждането

  • 2 242
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 258
Момичета,доста съм озадачена и реших отново да се допитам до вас.След като родих на 23-ти минаха около две седмици и лохиите спряха.Дотук добре....Преди 5 дни започна да изтича нещо с цвят подобен на ръждиво....Реших,че са Кандида и веднага записах час при лекарката си.Да ама не.При прегледа се установи,че това е кървене и докторката каза,че е менструацията Rolling EyesИ понеже първия път всичко ми беше като по дебелите книги-лохии до 40 ден и менструация след месец,та реших да попитам при вас как е било и възможно ли е това?Притеснявам се много...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 452
На мен ми дойде менструацията точно два месеца след раждането.
Но защо да не подрани малко?

# 2
  • Мнения: 1 273
Честито бебче! Да ви е живо и здраво   bouquet

Седмица след спирането на лоххите вече имах цикъл  Peace

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 22:33 от Аpv

# 3
  • Мнения: 635
Здравейте, лохиите ми свършиха според мен на 30 ден, но на 40 ден ми протече кръв, и спря за два дни като не беше обилно само в началото протече , свърши и след седмица пак така 2дни и свършва, днес пак ми протече и не тече много само в началото, а ме боли корема като при мензис, дали какво става ! По принцип идва ли ти като кърмиш и редовен цикъл ли е , дали е цикъл или още се изчиствам ?????
 

# 4
  • София
  • Мнения: 1 423
ЦвЕТенЦе®, възможно е да е менструация.
Лохиите ми спряха към 40-тия ден, а менструация се появи 8 месеца след раждането (но аз кърмихPeace

kler, има мами които кърмят и си имат редовен цикъл. При мен нямаше  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 368
Честито бебче! Да ви е живо и здраво   bouquet

Седмица след спирането на лоххите вече имах цикъл  Peace

# 6
  • Мнения: 209
Дойде ми около края на първия месец след раждането, а кърмих до края на втория месец. Според мен няма връзка между двете.
Няма за какво да се притесняваш... това е врамките на нормалното : Wink

# 7
  • Мнения: 689
Лохиите ми спряха към втория месец. Кърмих до края на 4-ия. Един месец след това ми дойде.

# 8
  • Мнения: 13 870
Здравейте мамчета.
А редовен ли ви е цикълът след като ви дойде ?
Лохиите ми свършиха за 50 дена, след месец ми дойде, после с закъснение от 5 дена пак ми дойде, а сега на третият път ми закъснява с 20 дена, а ме боли ниско долу от една седмица. По принцип имах много редовен мензис преди да родя...Забравих да спомена че кърмя и че е изключено да съм бременна...

# 9
  • Мнения: 209
...Забравих да спомена че кърмя и че е изключено да съм бременна...
Въобще не е изключено да си бременна, когато кърмиш Stop

# 10
  • Мнения: 2 258
Благодаря за отговорите,момичета.Днес отново ходих,защото получих кръвоизлив.Тече и не спира...Какво е това чудо-незнам.Било нормално,било от хормоните....Дано да спре,че не мога да мръдна...

# 11
  • Мнения: 1 273
! По принцип идва ли ти като кърмиш и редовен цикъл ли е , дали е цикъл или още се изчиствам ?????
 
Аз кърмя и имам редовен цикъл Peace

# 12
  • Мнения: 13 870
...Забравих да спомена че кърмя и че е изключено да съм бременна...
Въобще не е изключено да си бременна, когато кърмиш Stop

мила Бренда ,
не съм бременна не защото кърмя, а поради липса на секс Simple Smile
...

# 13
  • Мнения: 209
...Забравих да спомена че кърмя и че е изключено да съм бременна...
Въобще не е изключено да си бременна, когато кърмиш Stop

мила Бренда ,
не съм бременна не защото кърмя, а поради липса на секс Simple Smile
...
Така, както си написала в предишния си постинг, излиза, че не си бременна, понеже  кърмиш.
Хм, може и аз да не съм разбрала..... Thinking
 Hug

# 14
  • Мнения: 4 621
Да ти е живо и здраво детенцето  bouquet
При мен менструацията дойде, веднага след като ми спряха лохиите.

# 15
  • Мнения: 393
  Ще мине време преди цикълът ти да се нормализира,нищо чудно ,че си получила кръвоизлив-често се случва.Моят цикъл се възстанови точно 2 месеца след като родих, въпреки че кърмех, и все още е нередовен.

# 16
  • Мнения: 66
На 50-я ден ми дойде, въпреки че кърмех. Тече ден-два и спря, след седмица пак така, след още две  пак така. 26 дена след като за първи път прокървих, имах само зацапване, което премина на един ден.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 369
Около петдесетия ден след раждането бях на преглед и доки видя една хуууубава овулация. А аз вече бях имала един цикъл...

# 18
  • Мнения: 88
Здравейте мами!
Аз искам да ви попитам колко време продължи първия ви цикъл. На мен преди да забременея беше около 5 дена, а сега вече ми тече 2-ра седмица. Казаха ми че е нормално да има аномалии при първия цикъл след раждане, но мен това ме притеснява. А забравих да кажа че пиех противозачатъчни Ясмин, но това не попречи да си ми дойде...

# 19
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
С дъщеря ми дойде след месец, със сина ми след 9мес и половина.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
7 месеца и половина след раждането.  Peace

# 21
При мен лохиите продължиха 20 дни и точно месец след раждането- цикъл.... който се оказа изключително редовен  Confused  И аз кърмя.В дебелите книги пише,че това са изключения,но я виж колко много мами ти споделят съдбата   Grinning   Не се притеснявай.

# 22
  • Мнения: 143
Една седмица след като ми спряха лохиите (това стана към 30-тия ден) ми дойде цикъла. Аз също кърмя.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Честито бебче! Да ви е живо и здраво   bouquet

Седмица след спирането на лоххите вече имах цикъл  Peace

и при мен беше така  Peace

# 24
  • Мнения: 81
Към 30-я ден след раждането лохиите ми намаляха до минимум и на следващия ден - изненада! - чиста, бистра кръв. Звъннах на гинеколожката ми и тя ми каза че е възможно да е вече цикъла. Имало и такива случаи.  Ще видим колко ще ми продължи само.

# 25
  • Мнения: 1 128
При мен цикъла дойде осем месеца и половина след раждането.
Мисля,че е напълно възможно да е цикъл.

# 26
  • Мнения: 1 744
Здравейте мамчета.
А редовен ли ви е цикълът след като ви дойде ?
Лохиите ми свършиха за 50 дена, след месец ми дойде, после с закъснение от 5 дена пак ми дойде, а сега на третият път ми закъснява с 20 дена, а ме боли ниско долу от една седмица. По принцип имах много редовен мензис преди да родя...Забравих да спомена че кърмя и че е изключено да съм бременна...

При мен пък обратното - преди да родя цикълът ми продължаваше по 6-7 дни, а сега по 3-4. Аз кърмих до 8 месец, но ми дойде на 13 месец. И е редовен засега, докато преди все ми закъсняваше с по 4-5 дни. Всичко е от хормоните. Не се притеснявай. Peace

# 27
  • Мнения: 3 069
На мен ми дойде на 30-я ден след раждането.
Беше страшно обилен, чак се уплаших да не би да е кръвоизлив.....така, че е възможно!

# 28
  • Мнения: 492
Лохиите ми спряха около 50-я ден. След месец имах цикъл, но беше по-кратък от времето преди да родя.

# 29
  • Мнения: 1 243
Лохиите ми вървяха около 3 седмици след като спря мина седмица и ми доиде мензиса вървеше ми отначало на 35-36 дена по 3-4 дена тече а преди ми идваше на 28-29 дена ми вървеше по 5-6 дена и сега пак ми идва на 28-29 дена и пак тече по 3-4 дена Peace

# 30
  • Мнения: 254
Ха сега де!Лохиите ми се точиха до 40ия ден ( т.е. миналата седмица) и тъкмо рахатясах, че поне от там вече нищо не тече ( щото от гърдите си тече ей тъй на ...) и вчера пак текна нещо обилно.
Реших, че е М и се фрустрирах доста, но после пък изчезна Confused
Тотално се обърках.
Така или иначе  вдругиден отивам на рутинния преглед след раждането и ще разбера каква е тази история... newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 44 229
Simple Smile може , щом лекар така ти е казал сигурно е точно така.
при мен беше - лихии 2,5месеца, първи цикъл 6 месеца след раждането.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 826
Не се притеснявай че е обилна.При мен почти година след раждането беше така,а после се нормализира.

# 33
  • Мнения: 143
Една седмица след като ми спряха лохиите (това стана към 30-тия ден) ми дойде цикъла. Аз също кърмя.
Това ми е първия пост по темата, но след като спря въпросния цикъл отидох на доктор и ми казаха, че не е било цикъл, така че сега още си чакам  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 537
Цветенце, на мен ми дойде 2 седмици след като ми спряха лохиите и аз понеже бях чувала от много майки, че докато кърмели не им идвало или пък чак към 6-7 месец и бях спокойна, че няма да има такова чудо още дълго  Laughing Да, ама не, не ми било писано да се порадвам Simple Smile Така че може и цикълът ти да е, на мен първият път ми вървя много силно и аз мислех, че съм вдигнала нещо тежко.

Здравейте мамчета.
А редовен ли ви е цикълът след като ви дойде ?
Лохиите ми свършиха за 50 дена, след месец ми дойде, после с закъснение от 5 дена пак ми дойде, а сега на третият път ми закъснява с 20 дена, а ме боли ниско долу от една седмица. По принцип имах много редовен мензис преди да родя...Забравих да спомена че кърмя и че е изключено да съм бременна...

Ами не може да се каже, че е редовен. Веднъж дойде 3-4 дни по - рано, друг път 3-4 до 6 дни по - късно. Веднъж така се бях уплашила. А и последния път ми вървя по слабо и доктора като ме стресна, че може да съм бременна.. ooooh!  Ама е нормално да имаш промени, аз имам колежка, на която след разждането едно че почнало много силно да й върви, направо все едно има кръвоизлив, друго че е станала много нередовна и почнала да пие хапчета, за да го регулира. И така. Споко   bouquet

# 35
  • Мнения: 353
Здравейте!
Аз какво да кажа родих преди 3 месеца. Имах лохии до 30 ден и след около 1мес само един ден ми процапа нещо и това беше. До сега не ми е идвало изобщо от както съм родила. И спрях да кърмя в края на 2 месец. И така вече 1 мес. нито менструация нито кърмене и до кога ще продължи така. Възможно ли е? newsm78
Мисля да посетя пак моята докторка но все не остава време!

# 36
  • Мнения: 537
Аз@, за да си по - спокойна иди на лекар, ама аз съм чувала, че докато се набушуват хормоните може да има такова закъснение Simple Smile А и докато се регулира може да мине доста време. При мен не е имало такова нещо, но последния път ми вървя само 4 дни от 6 и дано да няма нищо изненадващо, че ми е много рано за второ Simple Smile

# 37
  • Мнения: 353
ЗДравей petti  дано да е от хормоните, че на мен пък ми е съвсем рано за третото.
С първото раждане ми дойде като по книга, а сега още го няма. Cry

# 38
  • Мнения: 857
Извинете за тъпия ъпрос но на какво казвате "лохии" Embarassed Embarassed Embarassed

# 39
  • Мнения: 143
Извинете за тъпия ъпрос но на какво казвате "лохии" Embarassed Embarassed Embarassed
Явно не си раждала. Лохиите са кръвта, която изтича след раждането, продължава при всяка жена различно, но средно около 30 дни. Не го обясних изобщо медицински  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 649
При мен през първите няколко месеца - 2 или 3 бяха, ми беше точно така ръждиво. После се нормализира.
Здравейте!
Аз какво да кажа родих преди 3 месеца. Имах лохии до 30 ден и след около 1мес само един ден ми процапа нещо и това беше. До сега не ми е идвало изобщо от както съм родила. И спрях да кърмя в края на 2 месец. И така вече 1 мес. нито менструация нито кърмене и до кога ще продължи така. Възможно ли е? newsm78
Мисля да посетя пак моята докторка но все не остава време!
При майка ми не й е идвало  два месеца след като е спряла да ни кърми, и тримата, може би и при теб ще е така.

# 41
  • Мнения: 1 672
при мен менструацията дойде на 47 ден


# 42
  • Мнения: 244

Седмица след спирането на лоххите вече имах цикъл  Peace

И при мен така.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 72
При мен менструацията дойде точно но 40 ден а кърмих почти до края на 3 месец.Цикъла ми е точно на 28 дни но е доста по обилен и продължителен от преди/надявам се да е от горещините/

# 44
  • Мнения: 143
Хайде и аз с ново записване по темата: дойде ми точно една година след като забременях (последния ми цикъл беше в началото на август 2006, а сега началото на септември 2007). Иначе още кърмя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт