Задачите по математика от изпита след 7 клас

  • 2 275
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Какво ги загоркясвахте бе, повечето задачи няма нужда да се решават, а отпадат отговорите, които не могат да бъдат верни, докато остане 1. Така е при тестове. Има деца, дето са ги очаткали. На първата задача веднага се вижда, че знаменателя ще е 21. Има само 1 знаменател в отговорите 21. За къв чеп да я пресмятам?
Зад 2    5/6 от х =80,  х= 6/5 по 80 = 96 кинта
зад 3    5% от 180 = 0.05*180 = 9 с някакви нули или десетична запетая. Само 1 отговор има с цифра 9, той е, другите не ме интересуват, спирам да смятам.

понеже си обигран (да не кажа на 40+  Mr. Green), ти е лесно.
Ама става дума за душици, дето са от около 14г. на тоз свят. Отгде толкоз опит в тях?

# 16
  • Мнения: 3 740
Ама нали изпитът е конкурсен?
Някои съобразяват по-бързо, други са се упражнявали повече - съответно ще имат по-висок резултат. За тези, които не са се справили - нищо не е фатално, ще се подготвят по-добре за следващите конкурси в живота си.
Ако им дадат за 3 часа 3 лесни задачи и всички ги решат за 6, как ще се осъществи подборът?

# 17
  • Мнения: 25 620
Според учителката на сина ми, задачите са подбрани така, че да дадат предимство на децата, които учат от 5-ти клас в МГ.
Това добре, но има една подробност - в колко града в страната има такива паралелки? В наше село няма!
Друго - има задача, която включва материал, който не се изучава според един от вариантите на учебника. Досега такава задача не е давана на изпит, именно поради тази причина. Сега обаче има такава - става въпрос за задачата за сплави. Някои учители даже не са си правили труда да преподават този материал. Слава богу, на моя син са му преподавали и е една от малкото, за които е сигурен, че я е решил вярно. Но тези деца, които са ощетени?
Подборът на задачите също търпи критики, поне според неговата учителка. А тя все пак се занимава с подготовка на ученици от дълги години, а и не само за 7-ми клас, но и за ВУЗ, и САТ. Поне на нея имам доверие, че знае какво говори.  Thinking

# 18
  • Мнения: 4 585
Зад 41 ме кефи.   Joy

# 19
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
за мен лично задачите са много. нямам дете на изпит, но имам голям стаж с математиката.
аз също ги започнах така по цитата на Wolf , но децата дали могат да поддържат концентрация ?
дали са им давали листчета за доп.изчисления?

# 20
  • Мнения: 4 585
Имат листи, защото има задачи, коио трябва да пресметнат и да напишат отговора на листа.
Мен не ми трябваше лист и химикал, но аз съм от втори випуск на МГ "Д-р проф акад Никола Обрешков".
За протокола, нямам неизвинени отсъствия. На калпавия водолаз, водораслите му пречат.
Кажи баба "генкю"! - това за взимането на частни уроци.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249

Тая я сбърках!  Embarassed  Защото ме мързи да мисля и най-вече защото подходих към нея с пренебрежение и снизхождение.  newsm43

Но пък на 44 отговорих вярно.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт