Крем за лице за мазна кожа, ама МНОГО лек

  • 9 009
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Да, и аз съм ползвала този гарние-крем от Пюър серията - много бях доволна. Този е подобен, даже е по-лек и наистина хидратира. Като го сложа сутрин, почти през целия не изпитвам нужда да си мия лицето по 100 пъти или да го чистя с разните ми там трикове и гелове Crazy
Към 13 лв. е някъде.
Ми всъщност като потребност на кожата усещам не толокова, даже хич не хидратацията, колкото да не ми лъщи и да не ми стават пъпки заради омазняването. По-скоро това трябва да е целта на крема. Искам да сложа нещо сутрин и да съм спокойна, че лицето ми през целия ден няма да лъщи.

Иначе ме заинтригувахте с този околоочен гел на Талодерма. А от къде могя да го купя? Срещала съм огромните теми за Талодерма, но не съм наясно какво представлява тази козметика, а и нямам време да търся. В смисъл дали е каталожна търговия или се продава в магазини? newsm78

Иначе СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ за съветите!   bouquet
Много ви обичам, защото сте едни такива услужливи и винаги готови за помощ  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 4 751
В аптеките се продава, а околоочният гел в магазините "Лечител". Аз от такъв магазин си го взех Peace

# 17
  • Мнения: 661
и аз съм в същото положение и нещото, от което съм най-доволна за лятото е околоочния гел с ройбос на Талодерма Peace и аз ти го препоръчвам, страхотен е просто  bouquet
И аз съм с него от окло 2 седмици. Ползвам го като нощен крем и кожата ми е в отлично състояние, много се избистри лицето ми и не ми излизат никакви пъпки  Crazy
Искате да кажете, че ползвате околоочния гел с ройбос и за крем за цялото лице, така ли?Само вечер ли го нанасяте или и като дневен крем?Аз имам такъв гел, но го ползвах само за очи.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 751
и аз съм в същото положение и нещото, от което съм най-доволна за лятото е околоочния гел с ройбос на Талодерма Peace и аз ти го препоръчвам, страхотен е просто  bouquet
И аз съм с него от окло 2 седмици. Ползвам го като нощен крем и кожата ми е в отлично състояние, много се избистри лицето ми и не ми излизат никакви пъпки  Crazy
Искате да кажете, че ползвате околоочния гел с ройбос и за крем за цялото лице, така ли?Само вечер ли го нанасяте или и като дневен крем?Аз имам такъв гел, но го ползвах само за очи.
Като нощен го ползвам сега в жегите. Достатъчен ми е; кожата ми е млада и все още няма кой знае какви нужди освен почистване и хидратация и с него ми е добре.Странното е, че като съм си го ползвала по предназначение- за контура, не ми харесва как го усещам, неприятен ми е. Crazy

# 19
  • Мнения: 1 952
По приниц съм със смесена кожа и овладявам положението, сега обаче...еее няма оправия в тая жега.
Значи мия си лицето с гелче, тоник, матиращ крем и след няма и два часа лъщя.
Казвайте спасение някакво.

# 20
  • Мнения: 12 789
viv@, сега в жегите и денем го използвам, стига да знам, че няма да се подвизавам на слънце през деня. Иначе наистина след намазването има едно особено усещане, като лепкавост, ама не точно, не знам как да го обясня. В темата за Талодерма бяха обяснили, че е поради наличието на много минерали в самия ройбос. Така или иначе, това усещане преминава за няколко минути и ти остава само добре хидратираната кожа

# 21
  • Мнения: 661
viv@, сега в жегите и денем го използвам, стига да знам, че няма да се подвизавам на слънце през деня. Иначе наистина след намазването има едно особено усещане, като лепкавост, ама не точно, не знам как да го обясня. В темата за Талодерма бяха обяснили, че е поради наличието на много минерали в самия ройбос. Така или иначе, това усещане преминава за няколко минути и ти остава само добре хидратираната кожа
МЕРСИ МНОГО!  bouquet

# 22
  • Мнения: 341
По приниц съм със смесена кожа и овладявам положението, сега обаче...еее няма оправия в тая жега.
Значи мия си лицето с гелче, тоник, матиращ крем и след няма и два часа лъщя.
Казвайте спасение някакво.

Еее, то и аз за тва питам, ама дали има такова? newsm78 Знаеш ли, аз имам едно добро средство против лъщене, ама не е крем. На Avene от серията Clenance (за мазна кожа) има един почистващ и матиращ лосион. Представлява синьо прозрочно шишенце, което съдържа течна фаза и утаяваща се на дъното прахообразна фаза. Когато се разклати, двете се смесват и се нанася с памуче. Прахообразната фаза има матеращ ефект и абсорбира мастната секреция. Аз го нанасям на носа, челото и брадичката и наистина матира. Но все пак е почистващо средство, не е крем. Струва около 16-17 лв.

# 23
  • Мнения: 493
Аз бих ти препоръчала крема на Гарние Есентиалс хидратира и мисля че щте бъдеш доволна  Peace

# 24
  • Мнения: 1 952
Не ми трябва хидратация обаче, а матиране.

# 25
  • София
  • Мнения: 76
Мога да ти препоръчам Hydracristal fluid na Uriage - продава се в аптеките - около 25-27 лв е. Те имат и една серия за мазна и проблемна кожа в зелено, но от нея съм пробвала само ексфолииращата маска, от която останах много доволна.
В същата аптека - тази на Славейков - момичето ми даде мостричка на някакъв крем за мазна кожа, матиращ, нещо от сорта на EXFOLIAC беше марката, а кремчето беше Ligne Femme (може да бъркам в правописа, но не е пред мен), но не съм го пробвала и не мога да дам отзиви.

# 26
  • Мнения: 2 427
А за мен най-добрият крем който съм ползвала е Сорбета HydAction на Диор.Много лека хидратираща емулсия,която оставя върху кожата някаква копринена гладкост и сочност,без да омазнява.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 328
Консултант в магазин ми го е казвал xenia .
Да,така е не е нужно да са на Клиник сапуна и почистващия лосион.Дори аз се замислям дали да не си сменя сапунчето с друга фирма,защото ми опъва доста кожата,тъй като ми е суха.
Напълно подкрепям, Люба - за това, че овлажняващият лосион/гел е само третата стъпка от почистващата серия на Клиник. Моята кожа е особена, с проблем, наречен себорея, така че трябва да внимавам нито да я изсуша, нито да я омазня прекалено. Но след трите стъпки задължително следва подходящ за сезона и типа кожа крем, а върху него при добро желание може да се нанесе Моисчър-а, пак на Клиник. А пропо, той може да се нанася и върху грим, през целия ден, когато кожата се почувства дехидратирана. Има и спрей от същата серия, и околоочен гел.
Но за това, че "третата" стъпка на Клиник в никакъв случай не замества крема, няма съмнение - той служи само за постигане оптимален воден баланс на кожата, така да се каже. Всичко останало го дава кремът. За пример ще пейстна упътването от самия сайт на Клиник, за употреба на Superdefense Triple Action Moisturizer - Apply daily after your Clinique 3-Step Skin Care program. Avoid eye area.

Що се отнася до предхождащите я две стъпки, лично аз съм доволна от течния сапун Extra-Mild и почистващия лосион 2 /за суха към комбинирана кожа/ - така успявам да почистя лицето си, без да го изсуша до степен, че да почне да се лющи. Овлажняващият лосион се оказа по-тежък за кожата ми, затова го оставих за зимата, а от пролетта ползвам гела.

# 28
  • Мнения: 173
Clarins Hydra Mat

Струва около 45 лева, като беше в комплект с прекрасна кутия, маска за лице и околоочен гел.

Страшно е икономичен и буквално ми изчезнаха порите. Козметичката ми беше изумена.

# 29
  • Мнения: 1 952
Clarins Hydra Mat

Струва около 45 лева, като беше в комплект с прекрасна кутия, маска за лице и околоочен гел.

Страшно е икономичен и буквално ми изчезнаха порите. Козметичката ми беше изумена.

Хм,  е това е приказка.
Ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт