Фолклор за отслабване и спорт - 5та част!

  • 13 642
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 021
О Ирка, а да се похалиш с нещо друго ..... Crazy  , с някое делфинче на два крака? мммм

# 76
  • Мнения: 1 021
Бременелки, а с вас ще пазим темата да не замине назад Wink и разбира се ще се радвам ако споделяте как се развиват нещата при вас  Hug Hug Hug Hug Hug
Цунки на тумбаците  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 277
Бременната Деси, казали ли са ти пола на бебоците бе? Много ми е интересно...
 newsm04

# 78
  • Бг
  • Мнения: 846
А вие колко хора знаете? Я дай да сверим часовниците!
Значи: 1. Право тракийско хоро /в трите му варианта/;
2. Дунавско; 3. Македонско /в петте варианта/; 4. Еленино; 5. Ширтоко; 6. Родопско хоро /в два варианта/ 7. Дайчово; 8. Трите пъти; 9. Пайдушко; 10. Граовско; 11. Шопско; 12. Ганкино; 13. Ангелова ръченица /страхотно хоро/; 14. Сиртаки; 15. Червенобрягска копаница; 16. Невестино; 17. Самоковско хоро /също много хубаво/; 18. Различни ръченици.
Може и да пропускам някое  newsm78. Кажете някое по завъртяно, което ние не сме го учили.

# 79
  • Мнения: 277
Alexa ми сви шайбата!!! Че те много хора са научили...
Alexa, това за колко време сте го учили??? Ние сме от Ноември, с малки прекъсвания, но знаем доста по-малко хора. Но пък ги знаем и играем завидно добре Wink Я потвърдете Simple Smile
Родопско не се сещам кое е, пайдушкото не сме учили (вярно звучим като в училище с това "не сме го учили Simple Smile ), невестино, ангелова ръченица, червенобрягската копаница, самоковското. Май тези не сме учили. Да си водим май записки за по-нататък Simple Smile че имаме още доста да учим май Wink

# 80
  • Мнения: 2 950
alexa_a , учили сме:
- право
- ширто
- дунавско
- дайчово
- граовско
- джангурица - много се гордеем с нея, защото е ужаааааасна  Grinning
- еленино
- гръцко
- копаница
- момичетата научиха и малашевско, но аз не го знам, защото забременях.

Цвети, звучи кофти обаче това лятно прекъсване е в наша полза - момичетата като че ли ни изчакват да се върнем в стройните редици! Joy В четвъртък съм в ЖК и тогава ще видя какво ще кажат. За сега казват момичета, но ме предупредиха, че нищо не е сигурно. на 9 юли съм на ФМ и там вече всичко се вижда и ще знаем! Hug Ти как си? лошо ли ти е? как си в жегите?

# 81
  • Бг
  • Мнения: 846
 Grinning Аз ходя от края на септември месец миналата година, кажи речи началото на октомври всяка събота и неделя. Честно да си призная от време на време съм пропускала, но в повечето случаи съм била на линия. Като се сетя в началото, че знаех само едно право хоро и една така наречена "Бяла роза", а сега съм много горда със себе си  Blush.
Ами родопското е много лесно, единият вариант е четири стъпки напред и приклякане, след което обръщаш посоката и четири стъпки пак и приклякане. Другото, на което му казва нашия учител родопско е близо до "Бяла роза" с минимални разлики, мен лично повече ме кефи от бялата роза.
А тази джангурица от кой край на България ? Предполагам, че е готина.
Аз както и по-горе споменах много се кефя на "Ангеловата ръченица" и самоковското. Търсих линк за самоковското, т.к. го играем на "Бяла роза", а мен не ме кефи на тази музика, защото по телевизята го бях гледала на една много готина македонска музика. Момичета незнам дали знаете, но по сателитния канал има едно предаване "Уроци по български" или "Български уроци", та там показват различни хора.
Определено обаче има ефект от тези хорца, стегнала съм се и показвам завидни танцови умения  Joy Joy Joy
Лек и успешен ден пожелавам на всички Ви  Heart Eyes.

# 82
  • Мнения: 2 950
Странно, да не би самоковското хоро да е друго име на джангурицата. Защото ние я играем нея на бала роза, но и на други сме я играли. Много е завъртяна и страшно изморителна, поне за мен.  newsm78

# 83
  • Мнения: 1 021
alexa_a    smile3501 smile3501 браво на вас!
А, колко хора се събирате и как процедирате ако някой не идва, каква такса плащате и т.н? Интересуват ме тези неща, защото при нас явно организацията нещо куца! Като гледам добре се справяте щом сте започнали с танците, приблизително по същото време, когато и ние, а сте научили доста повече хорца от нас!
Ние честно казано в началото бяхме много изпълнителни и учехме по 1 хорце на 2 седмици, ама в последствие само тъпчехме на едно място!

# 84
  • Бг
  • Мнения: 846
 Blush Благодаря. Всеки път бройката ни е различна, но минимум сме поне петима или аз не се сещам за случай, в който да сме били по-малко. Таксата ни е като вашата по 20,00 лв. на месец. Някой ако иска да идва еднократно, в смисъл не постоянно си плаща по 5,00 лв. на ходене, но излиза скъпичко така. При вас ми хареса това, че ако не ходиш целия месец плащаш по-малко докато при нас не е така. Аз дори бях от поизостаналите, когато отидох за първи път  Joy Joy Joy То и при нас имаше един такъв момент с тъпчене на едно място, но ние се разбунтувахме  newsm62 и променихме нещата.
Аз повече ходя за раздвижване, а и ми доставя удоволствие, не е така скучно както при фитнеса.
Странно, да не би самоковското хоро да е друго име на джангурицата. Защото ние я играем нея на бала роза, но и на други сме я играли. Много е завъртяна и страшно изморителна, поне за мен.  newsm78


Ами незнам, но мисля, че са различни хора. Другият път ще попитам и ще докладвам.

# 85
Мисля че ще е най-добре като се видим на есен тогава да се събират такси,ащото то е ясно че няма да можем да се съберем,пък така всяка по единично да плаща няма да стане!Прекалено мудно става пък и сега всеки хуква на някъде и просто няма смисъл... icanfly
айде целувки
ние заминаваме на море и ще си пишем пак Two Hearts newsm08 newsm51

# 86
  • Мнения: 634
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЦОМБЕЛИНКАААААААА 
newsm51 newsm51 newsm51

ДА СИ НИ ЖИВА И ЗДРАВA И ДА НИ ДАРЯВАШ ВСЕ ТАКА С ЧАРА СИ
  love001  love001

# 87
  • Мнения: 2 950
Цомбето днес рожденничка, а? Честито, Цомбе!!!  Hug Hug Hug Да си жива и здрава и все така готина! А ти къде се изгуби бе жено???? Да не запиваш по кръчмите около ден-дена?  Hug

Марги, весело изкарване! Поздрави на Ицо и да му кажеш да те маже повечко с мляко за слънце, че да не изгориш, че каквато си бялаааааа!  Hug

# 88
  • Мнения: 634
alexa_a,

Здравей и от мен Hug

Добре дошла в нашата темичка, ще обменяме опит, пък дано и някой път да се надиграваме заедно в някое кръчме Wink

Заповядай Самоковското, но е на Дико Илиев Simple Smile, друго не намерих.
На мен не ми прилича на Джангурица, различни хора са май.

# 89
  • Мнения: 634
Едно поздравче спешъл за Цомби по случай рождения ден Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт