Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Има ли линкове към тази тема в другите форуми?
Има. И в Биберон, и в дир. бг.

# 16
  • Мнения: 4 585
Лицемерие е държавните мъже да се тръшкат,
че правят нещо за повишаване на раждаемостта
и в същия момент бивши детски градини да са
отдадени под наем на фирми.
Поткрепям всичко, което им нарушава рахътлъка
без значение дали е стачка на ватмани, протест на
медици или шествие на жените ни.
Съжалявам, че жените ни трябва да работят, защото паричките на
татко от двете работни места не стигат.

# 17
  • Мнения: 4 585
Че от какво да сме доволни в училищата.
Че един клон от топола се откършва и уби дете.
Че на третия етаж питбул /не безстопанствен/ ухапа дете?

За линкове. Имах предвид в БГ Мама - Татковци, деца с увреждания, отчетни?

# 18
  • Мнения: 2 353
  Ако успея да си изкрънкам един час закъснение в работата ще дойда.

# 19
  • Мнения: 1 941
ПОДКРЕПА!!!

# 20
  • Мнения: 3 540
Да Вълчо и аз имам големи деца и съм възмутена от образованието у нас. Но смятам,че не трябва да сме безразлични към НЕРЕДНОСТИТЕ.

# 21
  • Мнения: 1 470
   Все пак с твойта провокация,си изтеглила темата напред.Благодаря!
   БЛАГОДАРЯ И НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ,КОИТО ДОДЪРЖАТ ТЕМАТА,ЧЕ ДА СЕ ВИДИ ОТ ПОВЕЧЕ ХОРА!!!

# 22
  • Мнения: 920
   Все пак с твойта провокация,си изтеглила темата напред.Благодаря!
   БЛАГОДАРЯ И НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ,КОИТО ДОДЪРЖАТ ТЕМАТА,ЧЕ ДА СЕ ВИДИ ОТ ПОВЕЧЕ ХОРА!!!
И аз благодаря. Че много хора ще се замислят.

# 23
  • Мнения: 4 585
Мадам, спорим ли за нещо? Не разбирам.
Ако има свободни места в детските градини,
персоналът ще се бори за децата ни, а не да ни искат
1000 лв гювеч за близнаци.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 345
Аз смятам,че държавата трябва да подпомага майките. Ако заплатата ми беше достатъчна за да го отгледам по друг начин нямаше да си помисля за ясли. И да храната е гадна,но не поради средства, а поради недомислие на готвача и този който пазарува. Една вафла от 40 ст. може да бъде заменена с банан примерно и цената е същата. Вафла за закуска приемливо ли е ?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 345
Извинете ме г-жо, г-це Вие каква сте? Съдник, деспот или диктатор? Вие ли ще ми кажете да му купя банан? Купувам му ако искам и когато искам, а не когато ми кажат. Дала съм го на хора детето, които уж са по възпитани и образовани от мен. Разчитам, че закона за хранене за яслена група ще се спазва. Няма да възроптая дори таксата да се повиши, но детето ми да се храни здравословно. Вие извинете да не сте стара мома (пак простете за израза)? Дали имате деца? Ако имате Вие ли ги отгледахте и как? Живо се интересувам може пък да съм глупава и нещо от живота да ми убягва и да не знам как да си отгледам детето! ООо и се извинявам на държавата, че не си хванах мутра за мъж бъкан с пари за да не ми се налага да работя и съответно да се чудя кой да гледа детето. Извинете ме моля може би моето и стотици други деца не са български граждани и не заслужават държавата да им подсигури по-нормален живот по един или друг начин. Още нещо не се опитвайте да бойкотирате действията ни, като не Ви изнася моля напуснете темата пистолет не съм опряла да подкрепяте. Спрямо близнаците ами лесно или трудно смятам,че не е Ваша работа нали? Или може би е ? Махленската клю да е в течение на всичко що е свързано с мамите в бг и ако може благата само за Вас пък на нас останалите каквото остане от огризките ........ Мадам

# 26
  • Мнения: 3 423
Прочетох ви и наистина нищо не разбирам.
Нямам и поглед върху яслите и градините в
България, но мога да ви подхвърля, че това,
дали готвачите готвят добре, може някак да
се промени. Доста от детските градини или
ясли в Германия не са държавни, а са или на
някакви фондации, или на църквите, или пък
са родителски инициативи. Тези с родителските
инициативи обикновено са малки, някъде към
20 деца, смесена група. Всяко дете си носи от
вкъщи закуска, а родителите се редуват да
готвят за обяд. Всеки ден различен родител
носи, примерно, сос за спагети и няколко пакета
спагети, които се варят от възпитателите, както
и плодове или сладолед за следобедната закуска.
Родителите имат контрол над това, какво става в
детската градина. Има ли такъв тип градини у нас?
Защото и това е решение да се осигурят места.
Цените са същите, както при държавните градини.
Поемат се от службата за децата, пък родителите
доплащат в зависимост от доходите.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 345
Ето нещо на място казано  Grinning Тук такива градини няма, но и никой не се наема да прави. Защо да решим проблемите с още работа като може само да се вайкат. В един момент обаче ти казва някой ми държавата не е длъжна и толкова. Мислила съм точно за това пример дават им филия с масло и нищо отгоре буквално и сол нямаше опитах я мислех,че поне това има. Предлагах родителите да носим саламче или кашкавал да ама се дърпат нио,че при 20 деца ще занесат само веднъж

# 28
  • Мнения: 920
Ами аз точно това искам. Да видят, че някой е против. Че някой мисли с главата си.

Защо за всички ДГ да е 40 лв. Има много богати и много бедни. За някои 40 е  пей сърце, за други - непосилно. 

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 07:13 от Vivi

# 29
  • Мнения: 1 910
Лицемерие е държавните мъже да се тръшкат,
че правят нещо за повишаване на раждаемостта
и в същия момент бивши детски градини да са
отдадени под наем на фирми.

Така е. В Младост-1 има една детска градина, която стои празна, разпада се. Чакат да се разпадне още, да й падне цената възможно най-много, да я продадат заедно с терена (вероятно на този, който даде най-голям подкуп или е с най-здрави връзки)  и да изникне поредния блок. Това си е обществена тайна.

Мислила съм точно за това пример дават им филия с масло и нищо отгоре буквално и сол нямаше опитах я мислех,че поне това има.
Солта е вредна, така че има плюс в цялата ситуация.

Защо за всички ДГ да е 40 лв. Има много богати и много бедни. За някои 40 е  пей сърце, за други - непосилно. 
Аз мисля, че идеята таксата да зависи от доходите е отлична идея.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 03:27 от 7of9

Общи условия

Активация на акаунт