В памет на Стефани Кулева

  • 10 438
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Ванина, потресох се когато прочетох написаното от теб тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187851.300
Ето я и самата ужасяваща новина за Стефани :
http://www.monitor.bg/bulgaria/article?sid=&aid=124247&c … d=20&eid=1094

Сигурна съм че всички тук ще се присъединят към  думите ми: искрено съчувствам на цялото ти семейство. Борянка остана без една от любимите си каки, но всички ще имате едно ангелче хранител.  Praynig

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 00:22 от _Zara

# 1
# 2
  • Мнения: 542
...толкова е страшно, ... нелепо... нещо не мога да го проумея ... така да надживееш детето си

Съболезнования за майчицата и семейството. Cry

# 3
  • Мнения: 4 586
Голяма мъка е родител да погребва детето си.
Моите съболезнования, Ванина. Ангелчетата станаха две.




             




                 
                                 

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 01:05 от Wolf

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моите съболезнования - много е страшно, ужасно.

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
съжалявам
нямам думи за това коетоса ви причинили лекарите!

# 6
  • Мнения: 534
Иска ми се да проумея смисъла в тези трагедии.........Как?Кураж на родителите и покой на детската душа! Praynig

# 7
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Благодаря на всички за подкрепата, но все още нямам сили да бъда силна.
Стефани беше едно изключително дете. Много трезво разсъждаваше за годините си. Обичаше да помага на хора и животни. Мечтата ти й беше да стане ветеринарен лекар. Нямаше на гарата животно, което тя да не нахрани. Напоследък беше приютила едно много малко кученце, което беше още слепичко. Тя с беберон го хранеше ставаша дори нощно време. Кученцето оцеля под нейните грижи.
Стефи никога неподминаваше познатите за нея хора без да им се усмихне и им пожелаваше приятен ден. Носеше торбичките на възрастните хора до техния дом.
Целият град се стече да се прости с нея. Всички бяха потресени и не вярваха, че тяхното цвете или слънчице вече го няма,Тяхната мис " Коледно настроение".
Това беше тя.......................

# 8
  • Мнения: 1 710
Ванина, съболезнования. Сърцето ми плаче с вас и знам, че каквото и да кажа ще е малко. Дано Бог ви даде кураж и сили да превъзмогнете мъката и Стефани да остане като ангел-хранител над цялото ви семейство. Съжалявам и се  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 9
  • Мнения: 4 414
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
 Praynig мир на душата и Praynig

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не е истина. Не, нееееее...  Cry  Cry  Cry и не е честно.....

Мир на малката душичка  Praynig

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мила Ванина, откакто още преди време се регистрира, винаги съм се чудела защо Господ праща толкова много мъка на някои хора...
понякога си казвам - има си своя промисъл не го виждам аз...
но днес след твоята история - след този пореден кошмар в живота ти...нямам ни мисъл в главата, ни нищо
не разбирам и не знам дали искам да разбера
знам само че сърцето ми е смазано от толкова болка, а не знам как твоето продължава...може би както пееше Селин Дион  - продължава, защото само така и чрез теб и малката голяма кака ще продължи да живее - до сетния ти сдъх - с теб и близките си
голяма е мъката ти, огромна е загубата...надявам се да намериш примирение, утеха и достатъчно вяра зада продължиш напред и ти и семейството ти
дано Господ ви прати поне някаква утеха и примирение

# 12
  • Мнения: 474
Боже ужас,моите най-искрени съболезнования Sad Cry.Нека почива във мир малката душичка и да бъде ангел хранител за вашето семейство.

# 13
  • Мнения: 3 537
Ужасно е това! Sad
Съболезнования!

# 14
  • Мнения: 263
Искрено ви съчувствам и аз!
Съболезнования!

# 15
  • Мнения: 11 607
Съболезнования!

# 16
  • Мнения: 278
Няма думи, няма такива.  Weary

# 17
  • Мнения: 2 242
Няма думи, няма такива.  Weary
...

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Съболезнования на семейството.
Много е тъжно да си отиват дечица Cry Cry

# 19
  • Мнения: 1 234
Съболезнования! Нямам думи ...

# 20
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Нямам думи за нещастието, което ви е сполетяло. Мир на невинната детска душичка.

# 21
  • Мнения: 183
Нямам думи  smile3518
Моите най - искрени съболезнования на семейството , дано намерите сили да продължат , много кураж им желая.
 Мир на малката душичка  Flowers Rose  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 22
  • Мнения: 2 543
Много, много съжалявам! Sad Дано Господ ви дава сили!

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ужасно. Мир на невинната и душа!

# 24
  • София
  • Мнения: 4 867
Съболезнования.... Знам, че няма значение какво ще напиша... Бъдете силни заради другите си деца.

# 25
  • Мнения: 1 113
Моите съболезнования ... толкова е ужасно това ....

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Моите съболезнования  Cry

# 27
  • Мнения: 2 891
Искрени съболезнования!

# 28
  • Мнения: 2 550
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

Случилото се е ужасно, дано намерите сили!  Cry

# 29
  • София
  • Мнения: 4 412
Съболезнования. Не знам какво да кажа, сигурна съм, че детето ви ще е малък ангел. Сили на вас Praynig Praynig Praynig

# 30
  • Мнения: 5 577
 Sad Толкова е нелепо и тъжно, че думите ми не стигат. Незнам, незнам какво и как да кажа, освен да пожелая сили на всички близки.

# 31
# 32
  • Мнения: 2 425
Приеми и моите съболезнования Cry

# 33
# 34
  • Мнения: 1 271
Много, много съжалявам! Sad Дано Господ ви дава сили!




 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 35
  • София
  • Мнения: 1 941
Мила майчице, Господ да ти дава сили!!!
 Cry Cry Cry

# 36
  • Мнения: 1 937
Мила майчице, кураж и сили и от мен.
Свещичка за Стефани!

# 37
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   Не знам какво да ви кажа, мили хора...Детенцето ще ви гледа и ще ви пази. Моите съболезнования.

# 38
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Много нелепа история Sad
Моите съболезнования на семейството Flowers Rose

# 39
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Моите съболезнования. Нека малката душичка почива в мир Praynig Бог да ви даде сили!

# 40
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Нека почива в мир...... Не знам има ли думи, които могат да успокояват в такъв случай Sad

# 41
  • Мнения: 4 915
Милото детенце!............. Cry
Нека душичката му почива в мир..........

# 42
  • Мнения: 480
Приемете моите съболезнования!
толкова съжалявам.....

# 43
  • Мнения: 238
Моите съболезнования!  Flowers Rose Flowers Rose

# 44
  • Мнения: 442
много много тъжно  Cry
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose  на малката `мис коледно настроение`
моите съболезнования

# 45
  • Мнения: 1 193
Моите съболезнования.

# 46
  • Мнения: 3 116
Съжалявам  Cry Cry Cry

 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 47
  • Мнения: 6 315
Много съжалявам! Нека почива в мир!

Много сили ви пожелавам, за да продължите напред!

# 48
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Думите не стигат...  Flowers Rose Flowers Rose

# 49
  • Мнения: 1 072
 Flowers Rose   Flowers Rose   Flowers Rose 

# 50
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Моите съболезнования... Много е тежко, не намирам думи   Cry Cry Cry...

# 51
  • Мнения: 86
Нямам думи  Cry Cry Cry
Приемете, мой те най-искренни съболезнования  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 52
  • Мнения: 3 591
Прегръщам ви  силно.

Sad Sad Sad

# 53
  • Мнения: 74
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers RoseПОКЛОН ПРЕД СВЕТЛАТА ТИ ПАМЕТ, МИЛО ДЕТЕНЦЕ!!!!! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose  Искренни съболезнования и от нас. Кураж на теб майче  и на семейството ти!!! Дръж се заради другите си дечица!!! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 54
  • Мнения: 3 540
smile3518 smile3518 smile3518

Думите са излишни! Скръбта е ОГРОМНА!!!!! Мойте съболезнования!

# 55
  • София
  • Мнения: 2 262
Моята подкрепа за вас!  Flowers Rose Flowers Rose

# 56
  • Мнения: 521
Искрени съболезнования,Ванина...
Да почива в мир Стефани...

# 57
  • Мнения: 189
Моите съболезнования!

# 58
Моите съболезнования, едва ли има по голяма мъка на този свят.Нека бог ви дава сила. Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 59
  • Варна
  • Мнения: 82
Моите най-искрени съболезнования .

# 60
# 61
  • Мнения: 1 035
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose newsm17Моля се за малкото ангелче

# 62
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Мила Невада,  когато лекарката излезе да ми съобщи страшната вест се държа много арогантно. Започна, че всичко възможно направила,  на детенцето но не могла да го спаси. Аз й казах, какво толкова е направила, тъй като чакахме линейката близо 40 мин. и когато дойде вие викам не й сложихте кислороден апарат, в момента детето ми беше с пулс.
 Много съм Благодорна на спасителите, че дадоха момчетата всичко от себе си дори й върнаха живота, просто й трябваше кислроден апарат.
Тя започна да ми крещи, защо съм й държала такъв тон, тя направо се хвърляла върху детето през цялото време до болницата. Знаела ли съм аз ,че тя на 13г. била загубила баща.  Врътна се и дори не ми оказа някаква помощ, моите приятели , които бяха около мен ме държаха,защото нямах сили и дори те ми дадоха лекарства за успокоение. 
Когато дойде на плажа линейката дори нямаше носилка, за да принесат Стефито до нея. Спасителите се редуваха на щафета да я принесат.Те също ми казаха, че сигурно ще ме вземат в линейката, но лекарката ме изблъска,просто ме изхвърли от линейката, може би, за да не вид, че линейката не е оборудвана с необходимата апаратура..Аз съм бягала след линейката и когато виждах, че изоставам минах по странична улица да я пресрещна. Застанах срещу линейката, но не ми спряха и ме подминаха. Незнаех точно, в коя болница я водят, но предположих и с такси приснигтах само за около 6 мин. 
Простете нямам повече сили да пиша...........

# 63
  • София
  • Мнения: 4 884
Моите най-искрени съболезнования, Ванина.....Толкова много съжалявам за случилото се...

# 64
# 65
  • Мнения: 1 163
Моите най-искрени съболезнования за малкото ангелче. Потресена съм меко казано от безотговорността на нашите доктори. Такива лекари не трябва да практикуват изобщо.
Как могат да оставят това прекрасно създание да си отиде ей така поради тяхната немърливост. Нямам думи........................................................................
Нека почива в мир малката душичка. newsm17 newsm17 newsm17 Ще се моля за детенцето.

# 66
  • Мнения: 2 232
Ванина, това е безумие направо.......... Cry Cry Cryсъди ,,лекарката"ако имаш сили,  не може така да останат нещата....

Още веднъж нека почива в Мир малката красавица. Flowers Rose Flowers Rose

# 67
  • Мнения: 1 426
Ванина, мила, ужасена съм, думи нямам!
Кога, как и защо човек може да загуби човечността си?
Как така една майка ще бъде изхвърлена да тича подир линейката?
Какво общо има в случая бащата на лекарката - освен, че не е имал време да я научи на човечност.
Какво сърце трябва да има един човек, че да се се разкрещи срещу  потресената майка, да се врътне и да я остави, без да й окаже помощ в най-ужасния за нея момент?

Да, тогава и аз като Ирикар, Дежа Ву и другите майки ще ти кажа: ако намериш още сили в себе си, тази лекарка трябва да бъде съдена. Тя не е кой да е човек, тя се е клела да помага на хората... 

От мене имаш цялата морална и - кажи само какво! - материална подкрепа, която мога да ти дам.

И едно цветенце за малкото прекрасно ангелче Стефи  Flowers Rose

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... безмълвна...  Cry
Господи, защо? А защо ПАК?

Почивай в мир, мило дете...   Praynig Praynig Praynig

Ванина  Hug

# 69
  • Мнения: 2 249
божеееее Praynig Praynig Praynig сега виждам темата-не мога да се осъзная-моите най-искрени съболезнования

а за лекарката-нямам думи-трябва да  съдите,трябва всички да знаят името й и на екипа и кой е виновен #Cussing out не мога да се примиря -не мога да се примиря с цялото бездушие на лекарите за които чета тук, и за грешките на същите тези за които дечица страдат цял живот-трябва да има възмездие #2gunfire

моля за се мир на невинната душичка Praynig Praynig Praynig

# 70
  • София
  • Мнения: 2 356
чак сега прочетох, потресена съм, мир на малката душичка  Cry
дано Господ ви даде сили, сигурна съм, че тя е при него  Praynig

# 71
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Боже, какъв ужас! Нямам думи... ЗАЩО?!!
Дано почива в мир малкото ангелче  Praynig. Много кураж на теб, Ванина, и на цялото ти семейство!

Просто не мога да проумея!!!

# 72
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Ванина,ужасно съжалявам.  Cry
Почивай в мир,Стефани.

# 73
  • Мнения: 25 728
Ужасно е, когато загиват деца.
Още по-ужасно е, когато това са "нашите" деца!
Нека малката душичка почива в мир!  Praynig

# 74
  • Мнения: 1 810
Никакви думи не могат да успокоят родителите. Винаги съм искала да поема част от чуждата болка, за да се облекчи малко тя, но не става. Най-искрени съболезнования.
Не всички лекари са бездушни, но повечето са претръпнали. Болна тема в болен свят.

Почивай в мир, невинна душице  Flowers Rose

# 75
  • София
  • Мнения: 205
Господи! Не мога да повярвам! Ванина, имате от мен и цялото ми семейство  най-искрени съболезнования. Гледам и снимките - това слънчево дете, миличката Стефани...не зная какво да напиша...

# 76
  • София
  • Мнения: 171
Моите съболезнования!  Cry

# 77
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
 Flowers Rose

# 78
  • Мнения: 2 961
Моите съболезнование! Прегръщам те силно и ти пожелавам сили за да го преодолееш!

# 79
  • Мнения: 619
Съжалявам много наистина!!! Cry
Знам ,че нитодумите нито действията могат да те утешат,но бъди сигурна!
Милото ти момиче сега е на едно много по-хубаво и по-сигурно място!!!
Мир на праха й!!!

# 80
  • София
  • Мнения: 1 333
Моите най-искренни съболезнования!
Стефи сега е на по-добро място.
Сили за теб  Hug и цялото ти семейство.

# 81
  • Мнения: 544
Нямам думи!Потресена съм! Sad
Моите съболезнования! Hug

# 82
  • Мнения: X
ужасно

мила майчице, Господ сили да ти дава да се пребориш в този тежък момент

майка ми и вуйчо ми съдиха безрезултатно БП Бургас, защото оставиха дядо ми да умре на улицата от виското кръвно - класическо - забавиха се 1 час при свободни коли и макс 5 мин необходими да се стигне до адреса (ресторант в центъра), после само са го превозили, без да направят нищо друго

а за докторката - тя ще си получи заслуженото, ако не на този свят, то другаде

прегръщам те и плача с теб

# 83
  • Мнения: 2 356
  Моите съболезнования. Ужасно тъжно.

# 84
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Ванина, моите най- искрени съболезнования. Ужасно много съжалявам.

# 85
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Просто  ooooh!

Ванина, страшното е за нас на земята.  Hug

# 86
  • Мнения: 774
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Мой те съболезнования!

# 87
  • Мнения: 524
Искрени съболезнования!

# 88
  • Мнения: 35
 Ванина, много съжалявам! Приеми най-искренните ми съболезнования от мен и семейството ми! Едва днес видях и не можах да повярвам. Ако имаш нужда от нещо пиши. Много ми е мъчно! Дръж се!

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Моите искрени съболезнования!  Flowers Rose Flowers Rose

# 90
  • София
  • Мнения: 3 121
Мило майче, сега прочетох за ужасната загуба в семейството ви и вече за кой ли път във форума търся подходящи думи, с които да изразя потреса си и тъгата от тази страшна новина. Много съжалявам за нелепата трагедия! Защо така е било писано на детенцето ти.....толкова е тъжно! С нищо не бих могла да те утеша, само се надявам, че поне мъничко ти помагаме, като знаеш, че всички тук мислим за теб, за Стефани, молим се да преживеете загубата и ви прегръщаме много силно!  Hug Hug Hug

Когато си в състояние, би ли написала какво точно се случи, как стана? С двете ми деца цяло лято сме на морето, синът ми е колкото твоята дъщеря, може да плува и го пускам сам, затова се тревожа, защото явно нещастието става за секунди.....Моля те, пиши, когато можеш!
Още веднъж, безкрайно съжалявам! 

# 91
  • София
  • Мнения: 9 880
Съжалявам,много съжалявам! Cry

# 92
  • Мнения: 4 176
Мила Невада,  когато лекарката излезе да ми съобщи страшната вест се държа много арогантно. Започна, че всичко възможно направила,  на детенцето но не могла да го спаси. Аз й казах, какво толкова е направила, тъй като чакахме линейката близо 40 мин. и когато дойде вие викам не й сложихте кислороден апарат, в момента детето ми беше с пулс.
 Много съм Благодорна на спасителите, че дадоха момчетата всичко от себе си дори й върнаха живота, просто й трябваше кислроден апарат.
Тя започна да ми крещи, защо съм й държала такъв тон, тя направо се хвърляла върху детето през цялото време до болницата. Знаела ли съм аз ,че тя на 13г. била загубила баща.  Врътна се и дори не ми оказа някаква помощ, моите приятели , които бяха около мен ме държаха,защото нямах сили и дори те ми дадоха лекарства за успокоение. 
Когато дойде на плажа линейката дори нямаше носилка, за да принесат Стефито до нея. Спасителите се редуваха на щафета да я принесат.Те също ми казаха, че сигурно ще ме вземат в линейката, но лекарката ме изблъска,просто ме изхвърли от линейката, може би, за да не вид, че линейката не е оборудвана с необходимата апаратура..Аз съм бягала след линейката и когато виждах, че изоставам минах по странична улица да я пресрещна. Застанах срещу линейката, но не ми спряха и ме подминаха. Незнаех точно, в коя болница я водят, но предположих и с такси приснигтах само за около 6 мин. 
Простете нямам повече сили да пиша...........
Охххх мила майчице,
прегръщам те и ми идва да крещя  от безсилие и отчаяние.
Къде живеем ние и защо живеем тук? Не загуби ли България достатъчно деца?
Приеми моите съболезнования.

# 93
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Преди 2 дена се навършиха 9 дни откакто Стефито ни напусна завинаги.

В момента прокуратурата и МВР  разследват случая и след няколко дена ще имам резултат. Тогава дано да имам повече сили да ви пиша.

# 94
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преди 2 дена се навършиха 9 дни откакто Стефито ни напусна завинаги.

В момента прокуратурата и МВР  разследват случая и след няколко дена ще имам резултат. Тогава дано да имам повече сили да ви пиша.
Много сили и кураж да преодолееш болката... В подфорум Родители, преживели загуба, можеш да получиш морална подкрепа и разбиране от други майки, сблъскали се с най-трудното изпитание, което може да предложи животът.

# 95
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Надявам се на малко възмездие.
Няма думи, с които да опиша болката си като те чета, а не знам каква е твоята....
Моля се поне малко правосъдие да получите - няма да ви върне дъщерята, но поне да възмезди нелепата смърт на малкото дете!

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 12:34 от Maia Stoitseva

# 96
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Моите съболезнования!

# 97
  • София
  • Мнения: 2 210
ЗАЩО? Господи- ЗАЩО???

Почивай в мир мило, хубаво детенце.
Мила майчице, бъди силна.
Моите искрени съболезнования. Cry

# 98
  • Мнения: 3 504
Моите съболезнования, тъгата е огромна, празнина в душата, която никога няма да се изпълни! Cry Cry Cry

# 99
  • София
  • Мнения: 1 368
Едва сега прочетох за случилото се.Моите съболезнования!Бъди силна!

# 100
  • Мнения: 572
Няма господ! Нима това е за добро?  Има само добри приятели!  Бъдете силни, това си повтарям всеки ден

# 101
  • Мнения: 183
Господи,защо се случват такива неща Sad
мир на милата душичка и много сила на родителите!

# 102
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Моите съболезнования!  Cry

# 103
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Мир на малката душичка! Praynig Cry

# 104
  • Мнения: 48
Мило семейство приемете моите най-искрени съболезнования.Знам,че няма думи от които да ви стане по леко.Знам,че болката ви никога не ще мине.Но знам,че трябва да намерите сили и да живеете -защото другите ви дечица се нуждаят от вас.Прегръщам ви силно!Ако имате нужда от подкрепа, аз ще съм винаги на среща!
Поклон пред паметта на това прекрасно ангелче!

П.П. На 27.10.2000г. точно десет дни след като празнувахме 15-тия рожден ден на сестричката ми СИЛВИЯ-тя почина. Знаеш какъв удър беше за цялото ми семейство ,но тогава човек става още по силен.От този ден на сам съм благодарна,че имам такива прекрасни родители,че имам човек който е безрезервно до мен и най-много съм благодарна за дъщеричката с която бог ме дари и внесе смисъл в живота ми.

# 105
  • Мнения: 604
Ванина Кулева, само исках да ти кажа, че сте в мислите ми.
Прегръщам те!  Hug
 Flowers Rose за невинната детска душичка

Общи условия

Активация на акаунт