Май вече станах лелка :?

  • 3 647
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Отдавна ме наричат "леля", нищо че съм само на 27 години.  Rolling Eyes
Като ме видят с двете деца ( на 6г и 1г ) и веднага попадам в тази графа.
Предпочитам децата на приятелките ми да ме наричат по име, но децата на американците които познавам, винаги ми слагат "мис" пред името - било признак на уважение.

# 16
  • София
  • Мнения: 688
Ох, жената и госпожА са ме наричали, ама някак си го пропусках покрай ушите, все пак дядото, дето продава солети в градинката ме нарича момиче още  Laughing
Ама щом взех да строявам децата по улиците...

Сигурно следващото ще е да викна полиция, ако тинейджърите над нас си правят купон с джангър след 12 часа  newsm78

# 17
  • Мнения: 2 550
Не ми се е случвало да ме нарекат " лельо " Naughty Обаче е редовно обръщението " Жената...", което ми се струва не по-малко обидно  Crossing Arms

ох, това е ужасно...в състояние е да ме вбеси  Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 289
Другарчетата на синчето по детските площадки се обръщат към мен с "како" или "какичката" на мен пък ми става неудобно от родители им и ги поправям, че съм леля, макар да не се възприемам още като такава  Laughing

# 19
  • Мнения: 920
Сигурно следващото ще е да викна полиция, ако тинейджърите над нас си правят купон с джангър след 12 часа  newsm78

Полиция може да не викнеш, но ако детето ти едвам е заспало, ти не помниш от кога не си спала, сигурно няма да се присъедисиш весело към купона.

Но случката ме зарадва утринно - младежът се е извинил, вместо да те напсува.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Сетих се весела случка с моя син - на година, може би и нещо newsm78, тъкмо изговаряше първите думички.

Разглеждаме албум със снимки и попадам на една отпреди бременността, с баща му сме още гаджета.
Питам го : "Кой е това?", отговаря - "Тати",  "А това кой е?" - отговор: "Какичка"  Laughing

А сетих се още едно, писала съм го в детските бисери, ама и тук - връщам се към делови живот след майчинството и сутринта се слагам в костюмче, дифузер на косицата, среднотежък грим и чавето се провиква7 "Тате, виж, мама станала на леличка"  Joy

Айде със здраве и за по-дълго лелички, преди да проличи "златната" възраст.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
В нашата къща детето казва леля само на две много близки мои приятелки, които са ми като сестри (аз нямам) и то по тяхно настояване.
Всички други са на име.

На непознати я уча да казва госпожа и господин, но отвреме-навреме изтървам и аз по някоя "леля".

След една сличка на площадката много внимавам с "бабите", че току-виж съм обидила смъртно някого. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 742
какво е дифузер?

На мен не ми пречи да съм лелка  Grinning
По-скоро бих се чувствала нелепо да драпам да се държа като младежка- важното е да остаряваме с достойнство.
Лили Иванова например ми е жалка.

# 23
  • Мнения: 3 268
Не смятам да ставам лелка поне още 10 години! Naughty

# 24
  • Мнения: 78
И аз все още минавам за момиче и г-ца и това ми е приятно. А на площадката,
където си извеждам детето е прието хлапетата
да наричат другите майки по име...
Това ми харесва и племенникът ми на 2 години ми вика Бени и
това адски много ми харесва.

# 25
  • Мнения: 3 423
Не си станала лелка. Станала си майка на съзнанието.
Ако има сериозни глоби и хора на реда, няма да ти се
налага да се правиш на лелка, а ще си въртиш дупето
като дама и ще се чувстваш не леля, а мадам. Поздравявам
те за гражданската ти съвест! Все тая как изглеждаш иначе.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Аз пък на времето - голям мерак за леля, като се роди племенника ми лельосвах всички наред. Сега обаче децата на повечето ми познати се обръщат към мен по име, макар че в повечето случаи съм по-голяма и от родителите им, - ми голям кеф.

А това с жената наистина е неприятно. Аз затова използвам "дамата" за значително по-възрастни от мен клиентки и "момичето" за всички малко над моята възраст. Ми така де "прави на другите това което искаш да правят на теб"

# 27
  • Мнения: 134
Аз станах леля на 15 год. и ми беше много неприятно племеницата ми да ми вика лельо - ама нейсе свикнах - къде ще отида.Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 1 103
Аз пък оня ден се издразник на момчето в МакДоналдс, което ми продаде сандвича и ми говореше на ти. Все пак очаквам на тази респектираща вече възраст (29) разни случайни продавачи да не се държат фимилиарно с мен.

# 29
  • Мнения: 4 585
Заострят ми вниманието на изрази от типа "женаТА", "жена МИ", "жената НА ЕДИ КОЙ СИ".
Звучи ми като знак за собственост, нотариален акт, фактура, касов фискален бон, гаранционна карта.
Как да не му изчукаш жената на такъв, пък после да си залепи тапията за граждански брак под рогата.
Ела Вълчо, изяж ме. Ела Вълчо, изяж жена МИ. Ела Вълчо, из... жена МИ.

Общи условия

Активация на акаунт