Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Много неприятно... говори с възпитателките и директорката.
В нашата ДГ също са със сборни групи - засега с една от техните госпожи. Оплаквания нямам, нито детето. Гледат ги добре - но са госпожи от същата ДГ на другите групи, не приходящи.

# 16
  • Мнения: 1 237
Моето дете ходи на градина от средата на юни и е в сборна група.Направи ми впечатление първите дни,че като я взема изпива по 2 шишета вода,питах я дали пие вода в градината и тя каза "не".На другия ден направих забележка за това,че е топло и да й дават по-често вода,а госпожата ми отвърна,че си имали режим,иначе всички щели да ходят напикани. ooooh! Shocked #Crazy

# 17
  • Мнения: 5 468
Боже мили. Като прочетох на всички мненията и ме разтресе яд. Защо не й вдигна на тази скандал и не я попита, тя колко вода е излочила през вчерашния ден? Майко мила!!!
Ето за това ще бъде протеста в петък - да не се почива толкова дълго в градините, за да няма сборни групи.
Нямала шише!!! А чаши?  Tired

# 18
  • Мнения: 3 268
По литър и половина на ден трябва да пие детето на ден вода.Как да стане това?!

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 има си водичка в гардеробчето,когато и се пие отива и пие,никой не и забранява. Peace

# 20
  • Мнения: 3 456
стефани, непременно повдиги въпроса. Тя нормална ли е тая. Вода да не дава на детето. #Cussing out

# 21
  • Мнения: 3 268
има си водичка в гардеробчето,когато и се пие отива и пие,никой не и забранява. Peace
И моята дъщеря има шишенце,но този ден не го намерили.По този повод детето е трябвало да припадне от жажда.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 710
Може да не е много по темата,но да споделя какво ми прави впечатление.Дъщеря ми е на ясла от два месеца,една седмица ходи,после 10-14 дни не ходи,но това е друга тема.Детето е на 2 години,но не говори още,а само казва отделни думи и то на нейния си език.
И всеки път като я взимам от там трябва да ходя не с нещо за ядене,а с вода.В яслата не им разрешават шишета или чашки,пият от метални чаши и имам чувството,че пият вода по час.И какво се получава като я взема пие като смок...
Съжалявам за лиричното отклонение.

# 23
  • Мнения: 3 456
Може да не е много по темата,но да споделя какво ми прави впечатление.Дъщеря ми е на ясла от два месеца,една седмица ходи,после 10-14 дни не ходи,но това е друга тема.Детето е на 2 години,но не говори още,а само казва отделни думи и то на нейния си език.
И всеки път като я взимам от там трябва да ходя не с нещо за ядене,а с вода.В яслата не им разрешават шишета или чашки,пият от метални чаши и имам чувството,че пият вода по час.И какво се получава като я взема пие като смок...
Съжалявам за лиричното отклонение.
Как така пият по час. Съберете се майките и го обсъдете с учителките. Това е престъпно !!!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 062
Добре де, аз не разбирам защо се мълчи? Не се заяждам, наистина не мога да разбера.....Има една поговорка - "Когато човек пие вода и змията не го закача".
Страх ви е да не би да си променят отношението към детето ли, какво? За мен това е престъпно, наистина. Особено посред лято.
Тук не иде реч за вдигане на скандали и прочие конфликти, а за нормален, човешки разговор с учителките. Ако не стане - с директор. Ако не - нагоре. До получаване на резултат.

Не знам, аз не бих си замълчала. В никакъв случай.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 710
Това е само мое предположение не съм го видяла с очите си,но е факт,че детето е жадно всеки път като го взимам.Освен това тя все още не пие добре от обикновена чаша,трудно и е и според мен не се напива с вода.Сега като е в къщи като си види чашката с накрайника когато е жадна си я  взима и пие,отделно и аз и предлагам.
Предполагам че им предлагат вода,но не толкова често,колкото аз го правя.Трябва да поразпитам да видя какъв ще бъде отговора.

# 26
  • Мнения: 6 206
Може да не е много по темата,но да споделя какво ми прави впечатление.Дъщеря ми е на ясла от два месеца,една седмица ходи,после 10-14 дни не ходи,но това е друга тема.Детето е на 2 години,но не говори още,а само казва отделни думи и то на нейния си език.
И всеки път като я взимам от там трябва да ходя не с нещо за ядене,а с вода.В яслата не им разрешават шишета или чашки,пият от метални чаши и имам чувството,че пият вода по час.И какво се получава като я взема пие като смок...
Съжалявам за лиричното отклонение.
В яслите всичко се прави по час. Няма как иначе две жени да се оправят с 20 деца и дисциплината е без компромиси. Винаги съм се чудила как децата сядат мирно и просто си стоят като възрастни хора. Това е толкова непривично за двегодишни деца... После ги подкарват като добитък към гърнетата, към водата и тн т Това е голата истина, 20 деца, 2-ма възрастни - това е начина.

# 27
  • Мнения: 2 818
Мда, след един такъв ден почти без вода, Алина беше болна с висока Т Sad Прегряла беше доста, че и вероятно слънчасала, не си беше сложила шапката, а излизат дори преди 16ч  ooooh! Бяха в друга "сборна" група, само! с лелка... свършила им била водата в голямата(10л) бутилка и затова не ги пълнели  ooooh! Набързо й обяснихме, че ако е свършила да пие от чешмата, ама си изкара с Т два дни.... Надявам се да не се повтори...

# 28
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Искам само да уточня,че нашите госпожи тя много ги обича,те са прекрасни и много добре се грижат за децата.Тези,за които говоря са само за този месец за сборната група,дежурни.Изобщо не им пука.
Какво е това бе хора... В тия горещени, най-малкото вода на чешмата няма ли?

 А при нас, нищо, че са сборна група раздаваха вода и сокове НА ВСИЧКИ, от големи разфасовки... Родителите похвалиха госпожите

# 29
  • Мнения: 7 391
Боже мили. Като прочетох на всички мненията и ме разтресе яд. Защо не й вдигна на тази скандал и не я попита, тя колко вода е излочила през вчерашния ден? Майко мила!!!
Ето за това ще бъде протеста в петък - да не се почива толкова дълго в градините, за да няма сборни групи.
Нямала шише!!! А чаши?  Tired
  Не ми стана ясно каква е връзката между водата и отпуските на персонала? newsm78  Ако някой не си върши работата е без значение дали отпуската му е дълга или къса,дали групата е сборна или - не.Аз съм си научила децата да контактуват с възрастни и връстници /дори малкия на 2 год/ и си искат всичко ,което им е необходимо и до сега никой не им е отказал.А в групите си имат автомати за вода и пият колкото си искат,чашките са до автомата и не е проблем всеки да си вземе когато иска.И въпреки всичко се подреждат в първото кафе "за вода,сок" и каквото друго им хрумне.Никога не съм си мислила,че правят това от глад и жажда , а защото всички обичаме след като излезем от работа и ДГ,ДЯ да седнем в кварталното кафе сега на сладолед и на това,което всеки обича.Май ние сме си им предали навиците пък някой друг ни е виновен.И все по-често се убеждавам,че плюем по "зрънчовци и други вредни храни" а кафенцата са пълни с дечица от градините току що взети  хрупащи какви ли не храници неподходящи според много от мамите във форума и децата НЕ са с баби и дядовци,които обикновено им ги дават  Mr. Green въпреки забраните на мамите. Twisted Evil  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт