За кърмата???????? Как да имам достатъчно мляко и как да отслабна?

  • 1 556
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Карат ме да ям, по-точно да се тъпча, за да съм имала кърма , но според мен няма смисъл само ще си увелича килограмите , а искам малко по малко дасги свалям.Благодаря Ви момичета!
За достатъчно производство на кърма майката има нужда от около 500-800 калории повече на ден, което грубо се разнява на чаша мляко, филия черен хляб и един-два плода Simple Smile Сама разбираш, че няма нужда да ядеш много - няма да стане повече млякото от това, най-много ханшът да увеличи обиколката си Laughing
В Библиотеката на форума (вж. окачените теми) има раздел за здраве и хранене на кърмачката, погледни там също Simple Smile Както и в другите раздели ще намериш статии колко кърма му трябва на бебето и как да знаеш кога е гладно и т.н.

# 16
  • Мнения: 8 242
Еха, на 16 дни бебе и вече за диети мисли.. Я малко поизчакай да ти се регулира кърмата и тогава се ограничавай.. Да няма после "ми тя ми спря на 40тия ден.."... Не е нужно да се тъпчеш, но не е нужно да се подлагаш на диети..
А и то си е до организъм.. Не само до кърмене  Rolling Eyes Първите 1-2 месеца Антон ми беше като залепен по 24 часа на ден и яко смучеше.. Аз нямах особено време да ям, почти не спях.. Е кърма имаше като за световно (той качи 3 кила за 2 месеца), ама не свалих и грам Crazy
За една година кърмене не свалих и 1 кило - ям не ям - кантара закован и толкоз  Confused
Сега чак започнах малко повече да се ограничавам и успях за 2 месеца да сваля 7 кг, което не е малко ама е бая далече от заветната цел  Tired

# 17
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Моята лична рецепта за отслабване по време на кърмене е..кърмене, кърмене, пак кърмене, ежедневни разходки навън, носейки бебето в слинг.

# 18
  • Мнения: 253
Аз се поддадох на тези приказки да хапвам повечко, когато кърмата ми беше понамаляла - резултатът е, че си лепнах 6-7 кг за 2 седмици. Не знам дали изобщо това ми помогна. Нещата се нормализираха с често кърмене и сега си хапвам съвсем нормално, така че да не ми е тежко, но пък и не стоя прегладняла. Мисля, че с качествена хрна в нормални количества ще успея да си сваля кг и да имам достатъчно кърма. Е, не става изведнъж, но предполагам за 2-3 месеца ще стане. 

# 19
  • Мнения: 373
По въпроса за лактогонния чай искам да отбележа, че явно има няколко вида, въпреки, че повечето мами, които го пият го наричат български чай за лактация. Аз специално съм си купувала два вида. Първия чай си го купих от аптека във Варна, в найлоново пликче, но съдържанието му е : кориандър, резене, копър и МЕНТА , а в някой от постингите прочетох че ментата може да намали кърмата. Затова потърсих лактогонен чай от билковата аптека ( вече в Бургас) и този който си купих  не съдържа мента и съставките са му повече. Мисля че втория чай има по-голям ефект.
Ние също се кърмим на поискване и интервалите ни варират от половин час до 3 часа. Не смея да  я изведа за повече от половин -един  час защото не знам кога ще врекне. Щосе отнася до кърмата ту има-ту няма, още не мога да разбера. А по отношение на яденето имам чувството че когато ям повече имампо-малко кърма защото организма ми се претоварва.

# 20
  • Мнения: 264
Да ви кажа, това за течностите го пише навсякъде, ама ето какво ми се случи на мен: Вчера и онзи ден ми беше лошо, от жегата ли от друго ли, не знам. Та за това не ядох много, обаче изядох цяла голяма диня двата дена, отделно се наливах и с айряни и снощи познайте - бебчо реве, че няма мляко.... Така че само с течности не става явно, или поне при мен не става. На мен много добре ми влияят спагетите и ориз с риба тон, после млеконадоя е рекорден!  Peace А пилето на грил също върши работа.  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 896
Мацка,
Яж колкото ти се яде - ни повече, ни по-малко. То самото производство на кърмата гори доста калории и при много жени (сред които и аз) си е супер средство за отслабване и даже за освобождаване от целулита, щото точно мастните депа се "източват" в кърмата.
Поне при мен така стана де. Няма да забележиш резултата моменталически, но аз например за 6 месеца кърмене бях 3 кила на минус спрямо теглото си от преди бременността. Хем тъпчех яко, просто щото ми се ядеше. Не при всички става така, но при една голяма част от кърмачките.
Ако по принцип не си едра и не си склонна към лесно пълнеене, имаш супер шанс да изкльощавееш от самосебе си, кърмейки си бебчето. (Това последното го казвам, щото леко те подозирам да не си една моя позната от Варна, която чакаше бебче през юни и която е слабичка и фина мацка с име подобно на твоя ник, само дето тя май чакаше момченце  Wink )
За лактогонните чайове, на мен и този на Хип ми действаше криво-ляво, но майката му е бебето да суче, всякакви други рецепти за увеличаване на кърмата са само съпътстващо средство.

# 22
  • Мнения: 106
Много ме успокоихте, благодаря на всички майчета!  bouquet

# 23
не се тревожи мила.сигурна съм,че почти всички,ако не всички мами са минали през тези терзания,особено в самото начало както е при теб.само не изпадай в паника,сега ти е нужно цялото спокойствие на света!вслушай се в съветите,които мамите са ти дали до тук(относно храната и течностите,които да поемаш).а колкото до килограмите,рано е още да мислиш за свалянето им.с времето и това ще стане.само търпение.и успех с кърменето
P.S а ,за  да те успокоя малко,ще ти кажа,че моят бебо още  заспива понякога докато суче,а е вече на 9 месеца Heart Eyes




# 24
  • Мнения: 5 500
Да кажа сега от опит: неделя сутрин ме хвана летен вирус, повръщане 7-8 пъти, следствие на което не ядох абсолютно нищо целия ден, имах Т 38, която допълнително ме пресуши. Пробвах малко вода, малко сок, не ми беше хубаво да ги пия. Взех само едно малко парче диня и това беше. Кърмих през целия ден без проблеми. В понеделник ядох само диня, пъпеш и малка чашка кисело мляко. Кърмих целия ден без проблеми. Днес вече обядвах. И вечерях. Без хляб, месо и картофи. И пак кърмих цял ден.
Извод: не храната прави кърмата! Поне при мен!
И отслабнах 2 кг  Peace

Общи условия

Активация на акаунт