как се спи с тумбалак

  • 2 554
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 069
Аз така обичам да спя по корем  но скоро няма да стане  Sick
На мен най-удобно ми е да спя на дясно

# 16
  • Мнения: 493
Спи както ти е удобно само по корем не NaughtyАз спя на ляво и на дясно,а и по гръб най-важното е да се чувстваш комфортно ти сама ще си прецениш с времето как ти  наи удобно,а това с възглавницата между краката наистина е много удобно особено когато си в по-напреднала бременност Peace Peace Peace

# 17
  • Мнения: 19 303
аз спях на една страна.слагах възглавница между краката,под корема и зад гърба Mr. Green и пак не можех да спя.събуждах се през час и всички възглавници бяха по пода или върху мъжа ми Joy
по гръб от един момент нататък не е хубаво да се спи,защото тежестта на бебето притиска артерията ,която го снабдява с хранит.вещества.

# 18
  • София
  • Мнения: 928
Аз спях настрани. Чувала съм, че било по-добре да се спи наляво. Защо не знам. А по повод на буденето от неудобната поза, по така или иначе през един час ходех до тоалетната, така че сменях и страните.

# 19
  • Мнения: 1 691
Спях както ми е удобно и мога да те уверя, че ако нещо не е хубаво за бебето (а то е много добре защитено), и на теб ще ти е дискомфортно. Аз отначало дори като ми пролича малко коремът, му намирах цаката да спя и по корем - подлагах си възглавница под гърдите Simple Smile После по гръб, настрани и почти по корем (единият крак свит много нагоре, другият изпънат).
Спях си доста спокойно и в напреднала бременност, максимум по 1-2 пъти съм ставала, а понякога и изобщо не се будех до сутринта.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз си спях до края почти по корем, както мата_космата е описала.  Simple Smile
По-голям проблем ми бяха киселините последните 1-2 месеца, заради които на няколко пъти се задушавах насън и после не смеех да заспя, за да не умра. Confused

# 21
  • Мнения: 195
Спя само настрани с възглавница м/у краката. По гръб не ми тежи, но хич не ми е удобно!

# 22
  • Мнения: 1 554
аз спя на ляво но пове4е на дясно то като ти порасне корема много много не се спи все нещо не ти е конфорктно  и аз съм с възглавница между краката  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 5 605
Виждам, че повечето мами са ти отговорили, но и аз да си кажа - определено по корем не можех. На ляво ми беше най-удобно, а и аз съм чувала, че така е най-добре за детето.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
Винаги спя настрани, обикновено надясно, като забременях също.
Знам, че е добре да се сои на лявата страна. Peace

# 25
  • Мнения: 393
  Много трудно се спи с тумбалак Joyно се свиква.На мен пък ми беше много удобно да спя по гръб.

# 26
  • Мнения: 814
Спя само настрани с възглавница м/у краката. По гръб не ми тежи, но хич не ми е удобно!

  И аз спя насрани с възглавница между краката, но честно казано ми все по трудно да се наспивам. Преди спях като пън, а сега спя някак си много леко- при най малкия шум се пробуждам. 

# 27
  • Мнения: 521
Най добре е да се спи обърнт наляво особено с напредването на бременността това го знам от уролога ми  Hug

# 28
  • Мнения: 173
Аз съм в 30та седмица. Лекарката ми казва, че може би ми е сбъркан термина, защото бебичито е с 2 седмици по-голямо и шкембака също. Откакто започна да  ми е трудно да се обръщам и тежко да спя, правя следното, ставам в 7-8 часа най-късно, не спя на обяд, заспивам много късно нарочно.

И като си легна на легълцето, мушна една възглавница между краката, се будя чак сутринта.

Относно лежането наляво - плацентата се кръвоснабдява по-добре така.

Но не ми тежи да спя и по гръб, нищо че е огромен шкембака.


Следвай си желанията на тялото. В 13та седмица, корема ти вероятно едва се забелязва.

Мини някой вторник и четвъртък покрай училището на 9 месеца да видиш какво значи корем.

# 29
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Спях настрани, с възглавница между коленете. Последните месеци спях полулегнала заради огромния корем.

Общи условия

Активация на акаунт