БАНКА ЗА МАЙЧИНА КЪРМА търси дарителки!

  • 7 403
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всъщност даването на кърма от една майка на друга на чисто приятелски начала се практикува доста по-често, отколкото лекарите предполагат. Но лекарката от банката е права, че винаги съществува някакъв риск - например не се правят рутинно изследвания за спин, за разни видове хепатити и вируси, както и за вътрешни паразити. Тези неща (с изключение на спин!) рядко са от значение за здрави доносени бебета, но ако бебето е недоносено, болно или с друг проблем (което често мотивира майката да се замисли за начин да снабдява бебето с кърма, а като няма вариант за изследвана от банката, да прибегне до познати) тогава може да се окажат много важни и дори съдбоносни.
В твоите чуденки засягаш много въпроси, които са важни - например това за заплащането. Банките по света работят изключително с безвъзмездно предоставена кърма от доброволни донорки (никъде не се плаща за кърмата! от етични съображения - счита се, че заплащането би накарало някои жени да предизвикат хиперлактация с комерсиална цел в ущърб на собственото си здраве и това на бебето си). Там приемат и кърма, която майката е цедила и замразила в дома си преди това без предварителен оглед на условия и т.н. - изобщо нещата са изключително различни от тукашните порядки и функционират пак добре и в полза на бебетата. Но реалностите за нашата банка са такива - добри или лоши, все пак още я има и функционира, та макар и само на територията на София - защото можеше и това да нямаме, ако преди няколко години бяха приели постановлението за тоталното й закриване. Въпреки недостатъците и некоректното им поведение спрямо донорките (визирам съзнателното укриване на информация за ефекта от хиперлактацията върху бебето на донорката и собствения й организъм), все пак тя върши една страхотна работа с огромна полза за болните и алергични бебенца.

# 16
  • Мнения: 1 593
A дали приемат вече замразена кърма, например изцедена преди 2 месеца? Свършва ми фризера, а за да замразя още, трябва да почна да хвърлям по-старата.
Ааа, май не можа, жалко

# 17
  • Мнения: 394
а мен ме е яд, че няма банки по другите градове, не само в софия. нямаше да има такъв недостиг сигурно. аз имам голямо желание да дарявам кърма, но се оказа невъзможно. преди май си е имало във всеки голям град.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
От разговори с една мама преди време знам, че в Пловдив са приемали донорска кърма в домовете Майка и дете, но пак с едно кофти условие - майката да ходи да се цеди там на място пред тях, т.е. замразена кърма не биха приели и те. Но е факт, че в някои неонатологични отделения и в някои домове биха приели кърма, ако майката се цеди там на място (и след необходимите изследвания, естествено).

# 19
  • Мнения: 629
Замразена кърма в собствени съдове (пликчета, контейнери, буркани и каквото и да било ) не приемат със сигурност. Идея си нямам защо. Нали все пак се тества за бактериално замърсяване  newsm78 Може би евентуални химикали, които биха попаднали от пластмасите да не могат да се уловят. Но май просто си карат по наредби и правила написани още със създаването на банката в края на 80-те години. Иначе това май е единствената банка от този тип на целия Балкански п-в, невероятно и тъжно, но факт.  Cry И добре, че я има и нея. Както е казала Хедра наистина не едно и две алергични и болни деца са имали шанса да пораснат и евентуално да надраснат своите проблеми.

# 20
Аз имам много кърма-по литър на ден в излишък.Пращам на едно бебе,но има поне за още едно.Какво да правя?

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Какти сигурно си видяла вече, банка за кърма има само в София, така че опцията да я даряваш в нея не се получава. Какво мислиш за опит за регулиране на кърмата и постепенно спиране на цеденето, за да не произвеждаш излишни количества, а само колкото е нужно за твоето бебе? Многото мляко си има своите недостатъци и много изтощава организма ти, особено ако не приемаш допълнително витамини и калций.

# 22
  • Мнения: 17
Момичета,подарявам замразена кърма в стерилни бурканчета от аптеката.Ако някой я иска да се обади 0889988667

# 23
  • Мнения: 1 173
 Бебето ми досега суче единствено и само от гърдатата, а аз имам много замразена кърма от първите 2 месеца. Сега ще трябва да я хвърля  Cry , ама си я пазих, защото никога не можех да съм сигурна какво и как може да се случи с мен, а исках бебчето да продължава да си е на майчино млекце...
 Донякъде ми е тъпо, че ще я хвърля, а и с такава любов я събирах за черни дни Wink ,но няма друг начин...

# 24
Аз също кърмя и имам понятие какво означават 300мл. Моето бебче е на 6 мес. и вече го кърмя само сутрин и вечер.Въпреки това имам достатъчно кърма за да дам и на други нуждаещи се бебчета!Но също не одобрявам изискванията,който са поставили за дарение  Naughty  Неможе да очакваш от майки,който кърмят да имат излишно количество мляко и то над 300мл. Това е абсурдно!!! (тя и държавата ни е "държава на абсурдите").................. #2gunfire

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Преди години имаше банка за майчина кърма във Варна. Затвориха я, защото нямаше желаещи да купуват.  Sad
Аз изцеждах и носех кърма в банката. когато заместих едно-две кърмения носех по около 1л-1.4л кърма на ден. Но пък цеденето ми отнемаше доста време.

# 26
  • Мнения: 690
Донякъде ми е тъпо, че ще я хвърля, а и с такава любов я събирах за черни дни Wink ,но няма друг начин...


защо ще я хвърляш  newsm78 можеш да правиш с нея кашите и кремчета  Peace

жалко наистина, че уредбата и нормативите са им такива  ooooh! иначе всеки ако можеше да дари поне по 50-100 мл., щяха да събират много-много повече, отколкото сега  Sad

Общи условия

Активация на акаунт