Съкращават отпуска за майчинство!!!

  • 10 453
  • 215
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 559
Личното ми мнение 1 година платен отпуск по майчинство + двойно пари - от моята камбанария това е варианта. После като се върнеш на работа да плащат някаква сума, до навършване на 2 години на детето.

# 16
  • Мнения: 433
Аз съм дълбоко възмутена. Прочетох статията в "Стандарт" Баси и доводите дето си е спретнала Христова :"....млади майки се оплакаха, че са ги уволнили, когато са обявили бременността си." и още: "Според анкета на списание "9 месеца" обаче 25 процента от работещите бременни жени се оплакват от лошо отношение на работодателите, а 15 на сто се страхуват от уволнение. " Болшинството обаче явно няма проблеми с времетраенето на майчинството.Що не влезе тая министърка малко във форума да прочете някое и друго мнение, пък после да решава дали да внася такова предложение.  #Sniper

# 17
  • София
  • Мнения: 625
Прочетох статията! Весела Драганова щяла да пише проектозакон за защита на майките! Къде щяхме да бъдем без такива "радетели" за правата на майките!
Всеки уважаващ себе си професионалист щял да се върне на работа след 8 месеца!!!
 #Crazy  #Crazy  #Crazy
Е не всички сме такива професионалисти!!! Някои от нас искат поне до 3 годинки да са професионални майки, а след това професионални кариеристи!!! Който иска да си се връща на работа! Никой никого не  е спрял! Но да те принуждават да се върнеш, е това вече на нищо не прилича!
Направо ми се гади от тия хора, нищо, че вече не съм бременна!!! Sick  Sick  Sick

# 18
  • Мнения: 433
Цитат на: anya

Всеки уважаващ себе си професионалист щял да се върне на работа след 8 месеца!!!
 #Crazy  #Crazy  #Crazy


Всеки уважаващ себе си професионалист може да се върне на работа след 8 месеца без да намаляват майчинството. Нека имаме все пак право на избор.  За едни мизерни 130 лв. на месец се стискат. Как не ги е срам! Голямо поощрение да раждаш деца в нашата мила родина, няма що!

# 19
  • София
  • Мнения: 301
Нещо малко сбъркана тая статия! В подзаглавието цитират намаляване на майчинството на 6 мес., а в самата статия - намаляване на половина, т.е. 1 година?! Shocked  Та кое е вярното?!

Големи приказки се изприказваха за насърчаване на раждаемостта в България!!! И това ако е поредният начин да се насърчи българката да ражда повече - тури му пепел! #Shocked

# 20
  • Мнения: 1 289
Думи нямам. Imp  Моята майка е била в майчинство 8 месеца и само тя си знае как е намерила начин някой да отчува отрочето, докато стане на 2,5 години за детска градина.
Цитат на: anya
Е не всички сме такива професионалисти!!! Някои от нас искат поне до 3 годинки да са професионални майки, а след това професионални кариеристи!!! Който иска да си се връща на работа! Никой никого не е спрял! Но да те принуждават да се върнеш, е това вече на нищо не прилича!

С две ръце те подкрепям. Който иска да се връща на 1-вия месец, който иска на 2-та година. Нека това си е решение на майките. Не отново някой друг да взема решения вместо нас. Човек винаги може да се усъвършенства, дори в домашни условия. Така че връщането на работа по-рано не е критерий за професионализъм. За съжаление финансовите условия в страната го налагат. Ако съпругът ми получаваше достойна заплата, щях да си гледам детенцето до 10-годишна възраст. А не да правят предучилищната задължителна и разни даскалици да го правят на лудо.

# 21
  • Мнения: 432
Аз изпратих гневно писмо ама надали някой ще обърне внимание Imp . Посъветвах да направят справка за мнението на мамите по въпроса и поместих линк към темата, така 4е моми4ета, давайте всеки да си каже мнението. Честно казано много се съмнявам някой да си направи труда да се допита до нашето мнение ама...

# 22
  • Мнения: 1 976
пълна идиотщина! Надявам се поне някой да се застъпи за майките. Не стига , че трябва да се живее с мизерните майчински, ами и това да ти отнемат. Ами кой ще ни гледа дечицата! Може би Весела Драганова е замислила нов бизнес!?!
Трябва да имаме право на избор!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това наистина е поредната глурост, избълвало соц. министерството!!! Въпрос на избор е - ако иска майката и сега може да се върне на работа още на 6 месец!!! Дори и двойно пари да дават, пак няма да е добре за майки, които няма къде да си оставят децата, когато навършат годинка! Направо нямам думи!!!

# 24
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Цитат на: Prisila
Аз съм дълбоко възмутена. Прочетох статията в "Стандарт" Баси и доводите дето си е спретнала Христова :"....млади майки се оплакаха, че са ги уволнили, когато са обявили бременността си." и още: "Според анкета на списание "9 месеца" обаче 25 процента от работещите бременни жени се оплакват от лошо отношение на работодателите, а 15 на сто се страхуват от уволнение. " Болшинството обаче явно няма проблеми с времетраенето на майчинството.Що не влезе тая министърка малко във форума да прочете някое и друго мнение, пък после да решава дали да внася такова предложение.  #Sniper


Ама тези доводи подкрепят обратната теза - че трябва да се защитят майките, а не да им се намаляват правата!!! Що за идиотщина? То и сега ако някоя жена иска да се върне по-рано на работа никой не и пречи, нали така? 8 месеца, 1 месец, 1 година - какъв е проблема, че да отрежат и всички останали. Спомням си за един неформален разговор с една жена, която после се оказа, че е психолог - тя ми каза, че първите две години са много важни за развитието на човека - тогава той/тя се научава да обича, и то се научава от майка си, и още на това що е нежност, грижа и сигурност, и още..... Защо пък трябва да ни го отнемат. Аз съм по-съгласна да не ми плащат нищо /то и тези 130 лв пари ли са/, но да имам право на поне 2 години отпуск по майчинство и да ми пазят местото. А госпожа министърката да не се грижи за професионализма ми - аз ще си му бера грижа за това! OFF - тя нали си отгледала нейните, а сега какво толкова да му мисли за другите.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 707
Е бясна съм!!!Никога не съм искала да си седя 3 години в къщи,но това пък е прекалено!
Коя умна глава го измисли,може би тази на Весела Драганова?Не знам дали се е захванала с нов бизнес и дали визира себе си като голям “голям професионалист“,но е факт:
На 1 месец заряза дъщеря си за да стане “голям професионалист“–политик.Е че то за изпускане ли е?Особено, когато заплатата ти е над 1000 лв. още през 2001 година.И още една малка подробност цялата рода майка,свекърва и леля са строени да гледат детето.
Дали всички майки имат необходимото подкрепление от родата за да си оставят отрочетата?
Дали си заслужава тяхната професия и заплата да си оставят децата на 6 месеца и евентуално да плащат на детегледачка?

# 26
Цитат на: Ali97
Е бясна съм!!!Никога не съм искала да си седя 3 години в къщи,но това пък е прекалено!
Коя умна глава го измисли,може би тази на Весела Драганова?Не знам дали се е захванала с нов бизнес и дали визира себе си като голям “голям професионалист“,но е факт:
На 1 месец заряза дъщеря си за да стане “голям професионалист“–политик.Е че то за изпускане ли е?Особено, когато заплатата ти е над 1000 лв. още през 2001 година.И още една малка подробност цялата рода майка,свекърва и леля са строени да гледат детето.
Дали всички майки имат необходимото подкрепление от родата за да си оставят отрочетата?
Дали си заслужава тяхната професия и заплата да си оставят децата на 6 месеца и евентуално да плащат на детегледачка?



 #Milti  #Milti  #Milti   202uu

# 27
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Tova e strashna glupost i nevqrvam da se prieme!..imat prekaleno malko vreme do izborite slava bogu. Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil
Tozi srok 6 meseca i super malyk..deteto ti stava na 9 meseca i nieto e za qsla nito nishto. Ami ako nqmash babi koito da ti pomagat?!..kakvo pravish?!..za takiva nedomislici trqbva da se iskat ostavki!..

# 28
  • Мнения: 294
А къде да си оставим децата да ни ги гледат на 6м. или годинка? И като ги оставим как ще ни ги гледат, точно когато им се изгражда имунна система и всичко останало. От такива "кадърни" специалисти в яслата на моя приятелка детенцето е с бронхопневмония.
Много благодаря за повишението на майчинството, но предпочитам да си стоя вкъщи и да си гледам детето. Да не казвам, че същото майчинство е по-скоро обида, отколкото стимулиране на раждаемостта. Я да им дадат на тия дето ги мислят тези закони по 130лв. да видим как ще изкарат месеца  Imp

# 29
  • Мнения: 2 040
На каква се прави тая, че да знае кога е готова една майка да се връща на работа. Нищо не й пречи да си стоят така нещата и всяка ще си прецени сама за себе си. Тя едва ли ги е гледала нейните само 6 месеца, ако има деца изобщо - незнам нищо за нея, знам само че това е просто АБСУРД. Те нали оправиха всичко друго, та до тва опряха сега.

Общи условия

Активация на акаунт