Какви лещи за очи ползвате? :)

  • 110 977
  • 702
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
O, такива проблеми имах с българските, че вече никога.  Naughty

От години изпозлвам Baush&Lomb в повечето случаи тримесечните, но с по-високото водно съдържание сменяла съм и някои други марки, общо взето съм доволна. От известно време със Purevision на Baush&Lomb, те са силиконови,едномесечни, могат да се носят без да се свалят един месец. Аз горе-долу на една седмица ги свалям. Съвсем се разглезих с тези лещи, но съм много доволна.  Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 823
И разтвора и лещите ми са на Bausch&Lomb.Лещите ми са за 3 месеца с 38,6 водно съдържание.Мн съм доволна.
Аз съм с Bausch & Lomb които са за 1г.
Винаги съм носила такива, вече 6г и не съм имала проблем досега. Доволна съм и не съм ги сменяла.

А колко струват за една година?

# 17
  • Мнения: 236
Аз съм отскоро с лещи Bausch&Lomb тримесечни. Доволна съм, но понякога имам чувствам, че ми са адски сухи очите и ми глождят.Вие слагате ли някакви капки и нормално ли е да имам подобни оплаквания.Също искам да попитам: Винаги ли си купувате от специалните разтвори за лещи.Аз си купих също на Bausch&Lomb, но една колежка каза че ползвала обикновен физиологичен разтвор за 3 лв.  Rolling Eyes Ако няма разлика защо да давам в пъти повече за другото  newsm78

# 18
  • Мнения: 22 434
И разтвора и лещите ми са на Bausch&Lomb.Лещите ми са за 3 месеца с 38,6 водно съдържание.Мн съм доволна.
Аз съм с Bausch & Lomb които са за 1г.
Винаги съм носила такива, вече 6г и не съм имала проблем досега. Доволна съм и не съм ги сменяла.

А колко струват за една година?

30лв е за 1бр. леща, така че комплекта излиза 60лв.
За другите, 3месечни и 6месечни нямам представа каква е цената.

# 19
  • Мнения: 4 621
Baush & Lomb за 3 месеца Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
Дълги години ползвах Baush & Lomb едногодишни. Бях изключително доволна.

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 4 294
Ползвам Baush & Lomb тримесечни, излизат ми 20 лв. двете.
За годината давам 80 лв. , а някой тук беше писал че едногодишните струват 60 лв.
За 20 лева по-евтино, мисля че не си заслужава да купувам едногодишни. Предпочитам да ги сменям по-често.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 294
...Също искам да попитам: Винаги ли си купувате от специалните разтвори за лещи.Аз си купих също на Bausch&Lomb, но една колежка каза че ползвала обикновен физиологичен разтвор за 3 лв.  Rolling Eyes Ако няма разлика защо да давам в пъти повече за другото  newsm78

Аз отдавна ползвам от разтвора на Bausch&Lomb и не бих го заменила с обикновенния физиологичен разтвор  Naughty

# 24
  • Мнения: 1 425
...Също искам да попитам: Винаги ли си купувате от специалните разтвори за лещи.Аз си купих също на Bausch&Lomb, но една колежка каза че ползвала обикновен физиологичен разтвор за 3 лв.  Rolling Eyes Ако няма разлика защо да давам в пъти повече за другото  newsm78
Ами защото има разлика Simple Smile Аз обикновен физиологичен разтвор не съм ползвал. Ама съм ползвал българските и  B&L e чувствително по-добър. Като имаш предвид че аз съм на принципа винаги да подкрепям българските производители при равни други условия. Разбира се и с българските пак се преживява. Инцидентно съм си слагал лещите за една вечер дори във чешмяна вода със сол и пак съм си ги носил после.  Laughing
Но специално в този случай не бих взел какво да е - все пак очите ми не са от днес за утре.

# 25
  • Мнения: 236
[ във чешмяна вода със сол

Не ти ли дразнеше от тази сол после  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 425
Е ти да не помисли, че съм сипал 2 лъжици? Simple Smile то се слага съвсем малко - за да се приближи водата до плътността на физиологичен разтвор.
Един приятел ми беше казал, че така е правил. Ама то тоя номер не е за всеки ден. Тогава просто ми се наложи да нощувам на гости съвсем инцидентно, нямах контейнерче, нямах течност, късно, аптеките затворени.
Ако не се уцели добре съотношението предполагам че дори може да се повредят лещите, отделно че чешмяната вода не я знаеш какво има в нея. С други думи: не правете така вкъщи  Twisted Evil
Ама тогава или трябваше да пробвам така или да ги изхвърля, а бяха сравнително нови. А с лещи ня спя в никакъв случай!

# 27
  • София
  • Мнения: 461
Аз имам едногодишни цветни лещи на B&L. Нещо обаче не мога да свикна, постоянно нещо ме дразнят. Нося ги един ден и после пак проблеми. Ако си купя обикновени едномесечни или тримесечни би ли могло са се подобри положението? Дали би трябвало да има разлика? newsm78

# 28
  • Мнения: 399
Аз имам едногодишни цветни лещи на B&L. Нещо обаче не мога да свикна, постоянно нещо ме дразнят. Нося ги един ден и после пак проблеми. Ако си купя обикновени едномесечни или тримесечни би ли могло са се подобри положението? Дали би трябвало да има разлика? newsm78

Моите цветни ги носих 8 мец,ама с голям зор!  ooooh!
Минах пак на безцветни и нямам проблеми! От две години съм с тримесечни,но не помня марката!  Embarassed Само знам,че са немски и струват 9 лв едната! Много съм доволна!  Peace
Преди 7-8 г ползвах български,но не ми харесваха!

# 29
  • Мнения: 3 205
Разликата между физиологичния разтвор и разтворите, които са специално за лещи, е, че физиологичният разтвор не обеззаразява, т.е. не премахва протеините от лещите (собствени протеини на окото, както и бактерии, гъбички и прочие). Ако решиш да минеш на този вариант (което не го препоръчвам), трябва да си вземеш таблетки за премахване на протеините и да слагаш по една таблетка в разтвора веднъж седмично.
Иначе варианта със солта и аз съм го прилагала  Mr. Green  Но е много неприятен.

Общи условия

Активация на акаунт