Климатика в яслата . . .

  • 2 804
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 227
Мога ли да попитам-какъв е вашият максимум на охлаждане от климатика?Нашият охлажда до 30 градуса. Rolling EyesТ.е.ако навън е 45 градуса се получава разлика 15 градуса.

# 16
  • Мнения: 9


Просто не разбирам защо е това отношение и това скачане, който породи въпроса ми.
Градината няма да напиша коя е.
Писах, че детето се е разболяло преди два месеца, но не съм писала, че е от климатика. Аз се учудвам на това, че един ми е въпроса, но друго се коментира.
Просто исках да успокоя сестра ми, ако напразно се е обезпокоила.
При вчерашната Температура отчетена в София, колко е била в 17.00 часа не зная, но климатика е сложен на 25 градуса (така са казали госпожите).
Извинявам се, че попитах.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Днес, когато сестра ми е взела сина си от яслата е усетила хладен въздух в стаята. Времето на вън е много горещо и една такава разлика в температурите е опасна както за голям човек така и за едно дете. Нищо не е казала.
Но тази нощ детето кашля.
...........
 И сега когато се закрепи остава да се разболее от небрежността на учителките.
Вие как бихте постъпили?


........
Писах, че детето се е разболяло преди два месеца, но не съм писала, че е от климатика.
.........
И ти ме извини, но кашлянето също означава разболяване. И какво значи да се разболее от небрежността на учителките?

# 18
  • Мнения: 9
Благодаря за отговорите  и включването на всички които ми дадохте точен отговор по въпроса.
Така мога да помогна и да успокоя майката.
Аз лично не зная каква е допустимата разлика, която трябва да се спазва между външната и вътрешната температура.
Бях чула от медицинско лице, че не е добре за сърдечната дейност, но така ли е или не не зная.
Та и за това ми беше и питането.

# 19
  • Мнения: 9
Днес, когато сестра ми е взела сина си от яслата е усетила хладен въздух в стаята. Времето на вън е много горещо и една такава разлика в температурите е опасна както за голям човек така и за едно дете. Нищо не е казала.
Но тази нощ детето кашля.
...........
 И сега когато се закрепи остава да се разболее от небрежността на учителките.
Вие как бихте постъпили?


........
Писах, че детето се е разболяло преди два месеца, но не съм писала, че е от климатика.
.........
И ти ме извини, но кашлянето също означава разболяване. И какво значи да се разболее от небрежността на учителките?


Не искам да споря, но исках просто информация.
НЕ обвинявам никой в случая. Ако съм използвала неправилно думата  "небрежност. . ." и това е провокирало отношение, моля за извинение.

# 20
  • Мнения: 3 146
Климатикът е противопоказан принципно, хората прибягват до него при крайна нужда. Но да има в ясла ми се струва недопустимо! Както ми се струва недопустимо зимата в ДГ да е 35 градуса в стаята. И едното, и другото пораждат неестествена и нездравословна среда. Питайте лекар, ако смятате, че лъжа.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Колко сте наивни всички...
Баш климатика си разболява. Нали върти един и същи въздух (бъкан от вируси, бактерии и т.н.) и децата го дишат.
2+2=4, нали така  Flutter

Ай със здраве  Hug

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Колко сте наивни всички...
Баш климатика си разболява. Нали върти един и същи въздух (бъкан от вируси, бактерии и т.н.) и децата го дишат.
2+2=4, нали така  Flutter

Ай със здраве  Hug

  Ами все си мисля,че проветряват. CrazyИначе и без климатик ако не го правят децата пак си дишат същия въздух,бъкан от вируси и бактерии. Peace

# 23
  • Мнения: 7
Здравейте, и аз съм против климатиците, макар да ми е много приятно в тези ужасни жеги да съм в по-хладна среда.Моето дете е от 3 дни на детска градина, но миналата седмица като отидох да и подам изследжанията и да видя обстановката, беше по обед , децата спяха голички, не завити точно между два отворени прозореца. Ужасих се, за6тото никога не съм си позволявала детето ми да стои на течение въпреки жегите. Не казах нищо, но тръпна в момента ,дали няма да я прибера болна, защото ще се съгласите, може би, че течението е много коварно(особенно когато човек спи). Според мен най-добрият вариянт за ясли и градини (и не само)в жегите е вентилатор, насочен нагоре и един отворен прозорец, да се раздвижва въздуха.
така практикувам аз и повярваъте - приятно е и не се усеща голямата разлика в температурата.
Може би , ако спомена пред госпожите, ще се наложи да спонсорирам с вентилатор newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 3 688
вкъщи климатика е на 27градуса,нито ние нито хлапето (да чукна на дърво)сме на път да се разболеен,просто когато се приберем от изтощителна разходка навън,вкъщи на тази темепратура си почиваме идеално.Мисля че не е лощо това че са подсигурили удобство на децата.Ако майката се притеснява да сложи едно тънко елече в дрехите на детето и да помоли госпожите да му го обличат:)

# 25
  • Мнения: 819
Здравейте, и аз съм против климатиците, макар да ми е много приятно в тези ужасни жеги да съм в по-хладна среда.Моето дете е от 3 дни на детска градина, но миналата седмица като отидох да и подам изследжанията и да видя обстановката, беше по обед , децата спяха голички, не завити точно между два отворени прозореца. Ужасих се, за6тото никога не съм си позволявала детето ми да стои на течение въпреки жегите. Не казах нищо, но тръпна в момента ,дали няма да я прибера болна, защото ще се съгласите, може би, че течението е много коварно(особенно когато човек спи). Според мен най-добрият вариянт за ясли и градини (и не само)в жегите е вентилатор, насочен нагоре и един отворен прозорец, да се раздвижва въздуха.
така практикувам аз и повярваъте - приятно е и не се усеща голямата разлика в температурата.
Може би , ако спомена пред госпожите, ще се наложи да спонсорирам с вентилатор newsm78

Чувала съм, че в повечето градини редовно проветряват, като правят течение /не съм го виждала с очите си/. Повечето родители отдават боледуването на децата точно на това. НО, факт е също, че от 2-ра група нататък децата се разболяват много по-рядко, а надали променят начина на проветряване. За това си мисля, че надали е толкова фатално, в тия жеги децата изобщо няма да могат да заспят, ако не се раздвижи въздухът. Дъщеря ми също казва, че от няколко дена спели само по гащи, незавити.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Колко сте наивни всички...
Баш климатика си разболява. Нали върти един и същи въздух (бъкан от вируси, бактерии и т.н.) и децата го дишат.
2+2=4, нали така  Flutter

Ай със здраве  Hug

  Ами все си мисля,че проветряват. CrazyИначе и без климатик ако не го правят децата пак си дишат същия въздух,бъкан от вируси и бактерии. Peace

дано монтажната група да ги е предупредила лелите, че машината работа само при затворени прозорци и врати...

# 27
  • Мнения: 7
Моята дъщеря зимата спи без пижама, на температура 13 градуса,
лятото задължително гола- но никога на течение, това е убийствено.
Естествено, когато тръгнат на градина децата започват да боледуват и причините са различни.
Много ми е ясно , че никой не може да се грижи за детето ми по-добре от мен.
 Hug това е положението
късмет Peace

# 28
  • Мнения: 44
Работя в ДЯ.Вчера в игралнята беше 36градуса,с щори който са от преди 20год. също и вентилатора.Прозорец не посмяваме да отворим ,защото помещенията са с южно изложение и влиза горещ въздух.Дайте предложения какво  да се направи за да е приятно на децата.Аз съм за климатик,но в игралнята и да се включва когато децата са в другите помещения.

# 29
  • Мнения: 227
Р.Дайте предложения какво  да се направи за да е приятно на децата.Аз съм за климатик,но в игралнята и да се включва когато децата са в другите помещения.
Ами ако повечето родитнели са съгласни и се повдига въпрос за климатик,то това е отговора.Аз съм против и няма да си пусна детето ако има климатик.Друго решение е да се сменят щорите и да не се отварят прозорците след 10 часа сутринта.

Общи условия

Активация на акаунт