Попаднах в кофти ситуация

  • 4 858
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 040
И аз те разбирам напълно. В сходно положение съм изпадала, когато зетя на баш шефа ми, все ме караше да ходим да пием бира след работа. Всеки път се измъквах като хлъзгава риба и понякога ми костваше доста усилия. Той пък дори ми звънеше да ми напомни, че съм му обещала и не можело така...направо по едно време го обърна на тормоз. Иначе много симпатично момче, ама що не води жена си на бира след работа (тя работи в същата фирма) ами мен?
Споделих с колежка - оказа се, че и при нея се е пробвал. А моята заместничка дори я уволниха заради него. Споделих и с мъжа ми (тогава ми беше гадже) - той много се ядоса, а е доста ревнив и беше готов на радикални мерки.
Та, искам да ти кажа че на някои мъже им е в кръвта да са такива - да се пробват, да флиртуват...Но винаги ми е било чудно жените до тях не се ли усещат?
На твое място на опитите са натискане, бих се отдръпвала веднага, за да покажа че ми е неприятно. А ако споделяш с мъжа ти , прецени как той би реагирал, особено ако е по-ревнив.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Следващия път, когато "неволно " се отърка в тебе му кажи АЕ ДА НЕ СЕ ПИПАМЕ В ТАЗИ ЖЕГА...достатъчно силно, за да оставиш съмнение в него дали жена му не те е чула...
другия вариант е просто да му кажеш, че не си от хората, които обичат да ги докосват други хора...
и също класиката...седиш на една ръка разстояние от него ВИНАГИ  Peace

# 17
  • Мнения: 526
Следващия път, когато "неволно " се отърка в тебе му кажи АЕ ДА НЕ СЕ ПИПАМЕ В ТАЗИ ЖЕГА...достатъчно силно, за да оставиш съмнение в него дали жена му не те е чула...
другия вариант е просто да му кажеш, че не си от хората, които обичат да ги докосват други хора...
и също класиката...седиш на една ръка разстояние от него ВИНАГИ  Peace
Все едно мойте мисли Mr. GreenИ аз бих го изрязала така Twisted Evil,но ако искаш да запазиш това семейство като приятели,бъди малко по-деликатна.Ако съмненията ти се затвърдят и той продължи,тактично му покажи,че това не ти е приятно.Дано да разрешиш тази ситуация по най-добрия начин.

# 18
  • Мнения: X
Не Caprari, не съм. Това не значи че нямам мнение. Също така не значи, че това което се е случила на теб, във същия вид ще се случи на авторката.  Peace

Не мога да разбера как хората говорят за Америка без да са ходили там!
Gercho, не се заяждам; разбира се ,че е нормално да имаш мнение.
Но ако трябва да избирам между приятели от такъв сорт като описаните от авторката  и доверието на съпруга ми ,избирам второто.Ако и да се стигне до скандал с другото семейство.Все пак мирът и хармонията са по-важни в моето семейство.При нас не се стигна до там, де.
Далеч съм от мисълта,  че това което се е случило на мен ще се случи в същия вид на авторката.
Ако съпругът й е мъж на място ще й повярва и ще се справят двамата със ситуацията.Защо трябва тя сама да се чуди какво да направи при положение, че те са семейни преятели и последиците от нейната постъпка ще се изтърпяват и от мъжа й.
Е, и от жената на коцкара ,но както вече казах, за мен на първо място е моето семейство и спокойствието на членовете му.

# 19
Много благодаря на всички за разбирането. Не искам да разговарям с мъжа ми преди всичко, защото той много харесва този човек. Не сме от най-общителните на света и имахме големи опасения идвайки на новото място дали ще успеем да си намерим "среда". И появата на това семейство ни дойде като невероятна екстра - имаме толкова много общи неща, мъжете се забавляват, децата се забавляват, жената е супер точна... А и както казах, ще живеем врата до врата поне 25 години. Дистанцирам се - доколкото мога, никога не оставам насаме с него, гледам да спазвам дори две ръце разстояние, но от това май му става по-интересно - наистина не мога да го обясня с думи - всяко действие само по себе си изглежда невинно, но шестото ми чувство говори друго...
А за размяната на двойки - не изглеждат такива хора, не ми изглежда вероятно.
Ще трябва да давам по-твърд отпор, и ако продължава, ще трябва да предприема по-твърди стъпки.

# 20
  • Мнения: X
Не искам да разговарям с мъжа ми преди всичко, защото той много харесва този човек.

Дали го харесва толкова, че да го остави да се  натиска на жена му?Или още повече-направо да я изчука...
А и както казах, ще живеем врата до врата поне 25 години.

Точно заради това трябва да реагираш навреме и адекватно!Защото дори и да се  скарате с тях, все някога ще ви мине. Но я си помисли ако загубиш доверието на мъжа си как ще го върнеш? И дали ?!И колко време ще ти отнеме?!

Дистанцирам се - доколкото мога, никога не оставам насаме с него, гледам да спазвам дори две ръце разстояние, но от това май му става по-интересно - наистина не мога да го обясня с думи - всяко действие само по себе си изглежда невинно, но шестото ми чувство говори друго...


Да, разбирам те за какво говориш.Не е нужно да го обясняваш.Една жена винаги усеща тези неща.
Съгласна съм, че колкото повече му се дърпаш-толкова по-интересна му ставаш.Провокираш ловеца в него.
                             
                                             
                                            ***********************************


Ако съм ти се сторила малко груба по-горе, съжалявам, но понякога човек има нужда от здраво разтърсване, за да се освести. Peace

Пожелавам ти само едно: след време да не пускаш друга анонимка в този подфорум или съседен нему... Peace

                    Дано си ме разбрала правилно! Hug

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 15:17 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 17 407
КАто четох, първото, което ми дойде на акъла е, д акажа на мъжа си... Ей тъй- на майтап да му спомена само. НЕ съм от жените, които всичко докладват, ама в тази ситуация мисля, че така бих постъпила. И аз не знам що....

# 22
  • Мнения: 372
Но сега съм в безизходица.

  Чак пък в безизходица да си????????
 Дори не виждам кой знае какъв проблем в твоя случая.Някой мъже си остават свалячи за цял живот,ама на тебе какво ти пука?Жена му да си го мисли.Просто на шега му кажи нещо или директно  на него ,че не ти е приятно и той сам ще спре.А ако намесиш жена му или съпруга си ще стане една.............. и ще отвориш друга тема по въпроса.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Не знам защо през главата ти минават първо вариантите да говориш с друг, а не с него! Мисля, че след като усещаш тези неща можеш да му покажеш, че ти е неприятно. Първо с красноречиви жестове, а после директно. Аз поне така бих направила. Щом пишеш тук, значи си сигурна, че "не ти се привижда". Значи можеш и директно да покажеш, че не харесваш подобни отношения!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 352
Чак пък в безизходица да си????????
Дори не виждам кой знае какъв проблем в твоя случая. Някой мъже си остават свалячи за цял живот,ама на тебе какво ти пука?Жена му да си го мисли. Просто на шега му кажи нещо или директно  на него ,че не ти е приятно и той сам ще спре. А ако намесиш жена му или съпруга си ще стане една.............. и ще отвориш друга тема по въпроса.
Подкрепям това мнение с две ръце.  Peace

# 25
  • Мнения: 17 407
 Аз не бих нарекла това натискане, а невинно флиртче някакво. Изобщо може и да не иска да я изчуква човекът, не виждам смисъл да говори с него... ПО- скоро да не му обръща внимание, пък може и да му мине Mr. Green

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не сте за завиждане, щом си търсите "среда" измежду комшиите! Приятели нямате ли?

А по темата - преди години ми се случи мъж на моя приятелка да ми се слага. Говорих с приятелката си, оказа се, че не съм първата. Както и да е, те се разведоха, но не заради мен, естествено, а приятелката си ми е приятелка и до ден днешен.

След това имах още по-гадно преживяване, защото упорито се опитваше да ме сваля мъж на колежка. Този път говорих направо с него, не знам дали престана, защото се е стреснал или просто, защото колежката напусна и аз излязох извън полезрението му.

За вашата ситуация - ние не ви познаваме и не можем да дадем най-адекватния съвет.

Доколкото ми се струва си мислещ човек. Не търси отговорите на въпросите си тук. В различните ситуации се реагира по различен начин. Стигни сама до оптималното решение.

# 27
Аз ще ти отговоря като гост, но си имам и причини.
Изпадала съм в подобна ситуация 2 пъти. Ще ги разкажа и двата, ти си направи изводите. Познаваш съпруга си, но него все още не.
Та, първи случай - живеех с бившия си приятел. Имахме си групичка, познати от години, едната двойка - негови стари приятели, другото - семейството на моята приятелка от детските години. Именно с нейния съпруг започна ей-така съвсем невинно лек флирт. И аз си мислех, че си въобразявам, после вече бях сигурна, че не си въобразявам. И аз първоначално деликатно намеквах и подсказвах, че нищо такова не може да се получи между нас. Впоследствие не деликатно, а директно и в прав текст. Споделих с приятеля си когато нещата "позагрубяха" за да не замесвам приятелката си, някак не можех да й кажа, че бащата на децата й ми прави директни намеци с думи и действия. Надявах се, че като е ревнив ще си поприказват по мъжки. Е, поприказваха си, само че решили да ми спретнат изненада - тройка. Прибирам се една вечер, те двамата вече заседнали на масата, а след малко моичкия ме привика в спалнята да ми кажел нещо. Нещото се оказа, че желаел да реализира мечтата ми  Sick за тройка с друг мъж и избрал него. Чудно как не съм знаела за какво си мечтая, де, ама това е друг въпрос. От изненадата ме извади позвъняването на вратата. Дойде още един изненадващ гост, който развали работата без да иска. От първите намеци до изненадата мина една година. Сега си се чудя каква патка съм била тогава, ама човек понякога се учи от опита си, който не е задължително да е приятен.

Втория случай бе с колега. Вече омъжена за сегашния си съпруг. Двамата се познаваха, фирмата е малка и организира семейни сбирки. Споделих със съпруга ми, но нещата в този случай се разминаха само с деликатни намеци от моя страна, че нищо такова не може да се случи.

Всичко зависи от това, какви хора са участниците в картинката и естествено доколко ги познаваш ти. И аз си мислех че познавам достатъчно добре както приятеля ми, с който бях вече 7 години, така и съпругът на приятелката ми /все пак него от цели 10 години, преди още да се запозная с гаджето си/, така че ВНИМАВАЙ.

# 28
  • Мнения: 2 563
Не мога да кажа на мъжа ми, защото ще ме обяви за луда.

Защо?! Аз точно това бих направила... Мъжът ти би трябвало да ти има стопроцентоево доверие!

# 29
Не сте за завиждане, щом си търсите "среда" измежду комшиите! Приятели нямате ли?

Не виждам нищо лошо в това човек да си търси среда, в която да се интегрира именно на мястото, където ще прекара по-голямата част от живота си. Още повече приятелите ни останаха на 350 км от София  и през последните 2 години се виждаме с тях само през отпуската Sad

Не мога да кажа на мъжа ми, защото ще ме обяви за луда.

Защо?! Аз точно това бих направила... Мъжът ти би трябвало да ти има стопроцентоево доверие!

Вече казах по-нагоре - не става въпрос за доверие, има ми. Просто ще бъде разочарован. Затова си мислех, че трябва да опитам да се справя сама. Колкото повече замесени има, толкова повече се скапва идеята за "мирно съвместно съществуване", дори и да не останем първи приятели, съседи сме, децата ни ще растат заедно - много е глупаво да враждуваме и да се гледаме на "въпреки".

Общи условия

Активация на акаунт