Виждали ли сте? Собственици на кучета да събират акитата им?

  • 8 058
  • 184
  •   1
Отговори
# 120
  • Плевен
  • Мнения: 973
Но отново за съжаление, това в България и след сто години няма да се случи. В европа има градинки забранени за деца, т е разрешени само за кучета и градинки забранени за кучета, т е само за деца.................
Наистина е за съжаление, защото в България все някой ще се направи на неразбрал тарикат, коя градинка за кого е.

# 121
  • Мнения: 26
Чесно казано в България не съм виждала, може нещата да са се променили, но когато вървяхме по улици и градинки все се предупреждавахме за кучешки лайненца да не ги настъпим. А сега където съм доста често виждам, че хората вървят подир кученцата и почистват. Е, има и такива дето си правят оглушки. Но като цяло имат съзнанието и културата, че трябва. newsm75

# 122
  • Мнения: 583
Сигурно в Америка не си изхвърлят презервативите или торбичката с боклука през прозореца, но тук това е така, и още нещо - в нашия вход има унгарци под наем, ми те си изхвърлят боклука през прозореца, нали уж другите били възпитани само ние българите не, а!? newsm78

# 123
  • Мнения: 804
Сигурно в Америка не си изхвърлят презервативите или торбичката с боклука през прозореца, но тук това е така, и още нещо - в нашия вход има унгарци под наем, ми те си изхвърлят боклука през прозореца, нали уж другите били възпитани само ние българите не, а!? newsm78
Така като в България има хора които не го правят, така и в Унгария има такива които го правят. Ми той простакът си е космополитна личност - навсякъде вирее, но когато има реални глоби и санкции се респектира и си озаптява простотията.

# 124
  • Мнения: 4 392
Не и в България.

# 125
  • Мнения: 804
Естествено, аз за толкова години един глобен мърляч не съм видяла. Затова и унгарците са се отпуснали, видели са, че тук може...

# 126
  • Мнения: 1 798
Аз си ги събирам в найлоново пликче, ама друг не съм виждала да го прави. А и ми е много интересно как ще го стори при условие, че любимецът е през 3 полянки на четвъртата, а собственикът- на кафето пред блока. Tired

# 127
  • Мнения: 789
За съжаление още не съм видяла подобно чудо, но съм чувала - една колежка веднъж каза, че се изумила, когато някаква жена почистила след кучето си....

# 128
  • Мнения: 901
Виждала съм на едно денонощие (горе-долу, с прекачванията) път със самолет в посока запад. Ама то щото са тъпи хамериканците, ние Ентилигентните си ги газим акитата на кучетата. Те и отделни контейнери за листата и тревите от градините си имат и знаят в кой ден минава камионът за стъклото и в кой - този за хартията. Абе, тъпанари...

# 129
  • Мнения: 3 760
Виждам редовно. В центъра на София (около 5-те кьошета, НДК, бул. Витоша...). Не са стопаните на 2-3 кучета, а поне на 30. Но пък има доста бездомни, които рaзвалят доброто първо впечатление
Червеи в акито - вероятно кучето е бездомно, необезпаразитявано.
А аз какво да кажа, като около нас често има човешки лайна сутрин?  Sick

# 130
  • Мнения: 803
Виждала съм точно два пъти - веднъж на Витошка и веднъж на бул. Македония. И двата пъти собствениците бяха възрастни хора (около 60+).

# 131
  • Мнения: 796
Виждала съм само веднъж. В парка, в който рзхождам детето, положението откъм кучешки л... е отвратително. Преди две години имаше сложени две тенекиени кутии с надпис "почисти ли след нас" с пликчета вътре, които, разбира се, съвсем скоро бяха разбити и изскубнати от земята.  Като видя как някое куче си върши гнусната работа извън алеята за кучета, а тъпият му собственик нехайно стои и го гледа ми иде да го цапна с нещо.  Не кучето де ooooh!

# 132
  • Мнения: 3 317
 newsm78 Незнам дали 6те доживея да видя такова 4удо???

# 133
  • Мнения: 1 172
Да. Виждала съм. И то не в София, а в провинцията. И съм виждала как минувачите реагират с насмешка, вместо с одобрение на една такава постъпка. А после проблем им били акитата.... и как хем са им проблем, хем се посбутват и сочат съвестния стопанин на кучето и му се хилят, че чистил акито.

# 134
  • Мнения: 524
Как ще сравнявате бебе с куче, на кой живота е по-ценен, на бебето или кучето? Какво като ми кихне бебе? Не ми е приятно голямо куче да ми пръхти , особено срещу децата. Мой близък се е напикавал до 2ри клас, защото е бил уплашен от куче. Не ми е приятно като сложа детето да спи някое куче да вие на съседната тераса.

Общи условия

Активация на акаунт