Мнения за строители и инвеститори

  • 59 232
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 794
Добро мнение.
Пиши на лични какво точно те интересува.

Бяха продали вече хубавите си апартаменти, за това не ти писах.

Сега поредното ми питане за строител, дано някой има информация Simple Smile
ЛПСтрой ООД (www.lpstroy.com) имат няколко построени сгради в Младост 1А
Ако някой знае нещо да казва Simple Smile

# 16
  • Мнения: 337
Гласувам "ЗА" ArtBuildUp http://www.artbuild-up.com/
Имаме апратамент в тяхна сграда. Купихме го на зелено. Бяха коректни в сроковете (даже изпреварваха с около месец) и предадоха всичко както е по договор.

# 17
  • Мнения: 1 288
записвам се да следя темата. и аз се интересувам предимно от апартаменти в младост.
за лпстрой първо казаха едни цени, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

ами май вече не е безумие. Младост е един супер скъп район вече.

# 19
  • Мнения: 647
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

...Младост е един супер скъп район вече.
А остана ли някой евтин въобще?
Безумието е в това , че построяването на 1 м2 луксозно строителство/ доста луксозно при това/ излиза около 350 евро , а ние го плащаме на 1000 евро !

# 20
  • София
  • Мнения: 794
[
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

ами май вече не е безумие. Младост е един супер скъп район вече.

Има нещо вярно, до нас в Младост 2 има и такива, които продават и над 1000 Е/кв (Артекс и Лафа Комерс)
а Младост 1 и Младост 1А по принцип са по-скъпи райони от Младост 2.  А цените скочиха безумно много за последните няколко месеца.

# 21
  • Мнения: 1 426
С две ръце гласувам за фирма Контракт сити. Имаме апартамент в техен блок точно така купен "на зелено". Изпълниха всичко в срок, качеството е на ниво! Доволна съм!  newsm10

а ааз не  newsm11

# 22
  • Мнения: 303
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

...Младост е един супер скъп район вече.
А остана ли някой евтин въобще?
Безумието е в това , че построяването на 1 м2 луксозно строителство/ доста луксозно при това/ излиза около 350 евро , а ние го плащаме на 1000 евро !

Пропускаш цената на земята, разходи за проектиране, инфраструктура и прочие. Освен това на зелено цената е по-ниска. Че има добра печалба, спор няма, само дето не  200%, както си мислиш.

# 23
  • София
  • Мнения: 215
С две ръце гласувам за фирма Контракт сити. Имаме апартамент в техен блок точно така купен "на зелено". Изпълниха всичко в срок, качеството е на ниво! Доволна съм!  newsm10

а ааз не  newsm11

 Моля ти се, сподели защо ?  Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 794
С две ръце гласувам за фирма Контракт сити. Имаме апартамент в техен блок точно така купен "на зелено". Изпълниха всичко в срок, качеството е на ниво! Доволна съм!  newsm10

а ааз не  newsm11
Да, за Контракт сити съм чувала само добри неща, това е първото отрицателно мнение, което чувам за тази фирма.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
lo80, не знам ти до къде стигна в намирането на жилище, но аз съм втрещена  Shocked. За сетен път се убеждавам, че няма нито една вярна и актуална информация в Нет-а.
А да платиш 80м2, но реално да живееш в 55м2, само щото си в т.нар. ново строителство вече ми се струва прекалено  Crossing Arms

Сподели, плз...
ТИ какво откри и разбра?  Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 794
lo80, не знам ти до къде стигна в намирането на жилище, но аз съм втрещена Shocked. За сетен път се убеждавам, че няма нито една вярна и актуална информация в Нет-а.
А да платиш 80м2, но реално да живееш в 55м2, само щото си в т.нар. ново строителство вече ми се струва прекалено  Crossing Arms

Сподели, плз...
ТИ какво откри и разбра?  Thinking

Ние вече "купихме" жилище, но още не смея да се похваля... Т.е. подписахме договор със строителя и дадохме първата вноска, която е с наши средства. По договор до 45 дена трябва да дадеме втората вноска, която вече е с банков кредит. И сега бера големи ядове с банката- Пощенска банка.
Всеки ден се обаждат да искат нови и нови документи, които стават готови примерно за 5 работни дни или за 10 работни дни... Залудях! Всеки път казват-това е последното и след ден-два-седмица се обаждат да искат още нещо!
На 11 септември подписахме договора със строителя и веднага след това отидохме в банката. Вече имахме разгледани документи и предварително одобрение за кредит, та бяхме по напреднали. Имахме и част от документите подготвени. Занесохме веднага и документите от строителя. Хората знаеха какво е нужно за банката и ни ги дадоха веднага.
Е, скоро месец ще стане, от банката още се помоткват! Днес се обадиха за пореден път да искат поредната гъзобришка! Е да, ама тя става за 30 работни дни!!!
Излудях направо! Тези 45 дена по договор няма да ни стигнат за никъде, като ги гледам банкерите как действат! Страх ме хваща!

Иначе купихме жилище от ЛП Строй, без агенция. Аз последно бях спряла да звъня по обявите от интернет, обикалях по строежите и щраках табелите, после звънях директно на строителите.

Стискам палци бързо да си намериш жилище и да нямаш ядове с банката после.

# 27
  • Мнения: 1 426
С две ръце гласувам за фирма Контракт сити. Имаме апартамент в техен блок точно така купен "на зелено". Изпълниха всичко в срок, качеството е на ниво! Доволна съм!  newsm10

а ааз не  newsm11
Да, за Контракт сити съм чувала само добри неща, това е първото отрицателно мнение, което чувам за тази фирма.

не само отрицателно мнение, но дори смятам да ги съдя изключително некоректно постъпиха. Сумата не е голяма, но самия факт че постъпиха доста подмолно и вече 2 години не си направиха труда да изпълнят обещаното.
п.с. подизпълнителите им са ужасни и никога нищо не им е наред, пробутват ужасно скапана дограма и т.н. мога цяла страница да изпиша.......

# 28
  • Мнения: 647
... и т.н. мога цяла страница да изпиша.......
Ами напиши я ! За някой може да е важна.Аз нямам впечетления от тази фирма ,така , че нищо лично!

# 29
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Писала съм по въпроса, но не знам къде, затова и тук ще си кажа мнението. Взехме си апартамент от  фирма Римен Вътков http://vatkov.com/, мога да кажа, че направиха всичко в срок и са много коректни, както сме доволни от самата сграда като изпълнение. Нашият апартамент е в комплекс Перлите и техен инвеситор е Транчинвест- мисля, че са италианска фирма. С тях всъщност сключихме сделката  и са много коректни и изпълнителни. Не съм сигурна обаче, че всички сгради са на Транчинвест, които се предлагат от Румен Вътков. Само мога да кажа (и всички може да видите), че в сайта им има обявени цени на всички апартаменти които предлагат и отговарят 100% на реалноста. Колкото пише толкова и давате, описани са и какво влиза като цена - мазета и общи части. Не пише само, че влиза и % от земята но това се включва в договора, но не се доплаща за нея. Наистина обявените цени и площа на апартаментите са реални. Това е от мен.

Общи условия

Активация на акаунт