Моля за съвет и мнение!

  • 1 851
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 160

Притеснителното е, че отначало е наддавала, а после е спряла. Също и това, че плаче и не заспива.


И мен това ми притеснява най много,ако е спокойна грамовете не ме интересуват!

Единствено ми хрумва като вариант да пробваш по-често да предлагаш друга храна, без да заместваш хранене

Мога да опитам така,дано пак не спре да суче!

# 16
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
А не мислиш ли, че може да е от жегите  Thinking
Моята дъщеря например когато е много топло отказва да яде друга храна освен кърма  Laughing

# 17
  • Мнения: 160
А не мислиш ли, че може да е от жегите  Thinking
Моята дъщеря например когато е много топло отказва да яде друга храна освен кърма  Laughing
Тя има проблем с наддаването от 5-6 месеца вече!Не мисля че е от жегите,а  и тя не ми отказва храна.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кърменето само по себе си действително е нещо чудесно - но да се ограничава храненето на дете, което не наддава добре, само с цел да бъде кърмено, не е най-разумната политика...
Разбирам, че положението в момента не отговаря на това, което си искала за момиченцето си и което по всякакъв начин си се борила да постигнеш и сигурно се чувстваш разочарована, виновна и много притеснена. Но за едно бебе е най-важното да бъде нахранено и да расте - а не непременно да бъде кърмено и да е на границата на гладуването (съжалявам, ако думата те стряска, но наддаване от грамове в продължение на месеци показва сериозен недостиг на храна за бебето). Не трябва кърменето да е на всяка цена и в един момент да е в ущърб на бебето, вместо да е от полза за растежа и развитието му.
Да увеличиш количеството на храните до количество, с което бебето ще се чувства щастливо и ще наддава добре, е разумен план. Дори това да е в ущърб на кърменето, ще е от полза за детето. А за поддържане ползите от кърменето за имунната система на детето са необходими много малки количества - от порядъка на 20-30мл дневно, които детето със сигурност ще поема, а и би могла да осигуряваш независимо дали суче - чрез изцеждане и добавяне към друга храна.

# 19
  • Мнения: 3 886
Защо не пробваш освен с кърмата да даваш адаптирано или кисело мляко като додаване??/каквото имаш възможност.НИе имахме проблем в 6 ти м есец тоест за 3 месеца беще наддала 200 гр но много повръщаше.После  нямахме проблем.Също ми изкарваше с 1 памперс цял ден Peaceне мисля че е сериозно.Но за свое успокоение опитай така ако искаш Peace PeaceИ прави ли сте пробно кърмене?

# 20
  • Мнения: 160
Защо не пробваш освен с кърмата да даваш адаптирано или кисело мляко като додаване??/каквото имаш възможност.НИе имахме проблем в 6 ти м есец тоест за 3 месеца беще наддала 200 гр но много повръщаше.После  нямахме проблем.Също ми изкарваше с 1 памперс цял ден Peaceне мисля че е сериозно.Но за свое успокоение опитай така ако искаш Peace PeaceИ прави ли сте пробно кърмене?

Определено,вече съм на мнение че храната и е малко,аз не мога да увелича повече от това кърмата,всичко пробвах,освен хапчета,значи трябва да додавам,но какво и колко незнам!Много съм объркана вече!На пробното кърмене 5 месец, сутринта изпи 80 грама!

# 21
  • Мнения: 585
Определено от това което  пишеш става ясно , че това което  приема детето като кърма и въобще като друга храна е много малко . Според мен явано имаш малко кърма не я мъчи предлагай и и друга храна , и дохранвай и с АМ , дори и да ти намалее или спре кърмата е по-добре детето да е нахранено дали с АМ , дали с кърма или друго отколкото вечно полугладно , но на кърма . Глада ще и се орази ина общото състояние , не само на килограмите . И аз изках да кърмя до година поне , но се наложи да дохранвам с АМ още на вторият месец , сука от мен до 3.5 месеца , а след това цедях до 5.5 месеца защото кърмата ми слизаше толкова по малко и бавано че детето ревеше и се отказваше ,когато отказа да суче на 3.5 м   със зор и горещи кърпи за 1 час изцеждах 30до 40грама кърма . Така че според мен детето ти определено е гладно и започни да дохранваш с каквото и да е .

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Определено,вече съм на мнение че храната и е малко,аз не мога да увелича повече от това кърмата,всичко пробвах,освен хапчета,значи трябва да додавам,но какво и колко незнам!Много съм объркана вече!На пробното кърмене 5 месец, сутринта изпи 80 грама!
Изпи от шише или изсука от теб?

# 23
  • Мнения: 585
И още това че плаче много определено в случая може да е знак че е гладна , това че не може да седи и т.н .също не е много нормално на нейната възраст, да не е изоставане от недохранване . Според с мен с риск да ти спре кърмата храни детето и с твърда храна и с АМ ако е нужно .

# 24
  • Мнения: 160
Определено,вече съм на мнение че храната и е малко,аз не мога да увелича повече от това кърмата,всичко пробвах,освен хапчета,значи трябва да додавам,но какво и колко не знам!Много съм объркана вече!На пробното кърмене 5 месец, сутринта изпи 80 грама!
Изпи от шише или изсука от теб?
Изсука от мен.

Дайте ми съвет по какъв начин да додавам,кога,по колко и какво!
 
Силно се надявах че с увеличаване броя на кърменията,нещата ще се нормализират ,но не успях!

Някакъв съвет за хапчета за увеличаване на кърмата,ако някой приема да сподели!

Аз помолих моят личен лекар да ми предпише,и педиатърката  също ,но ми отказаха с мотив че вече достатъчно съм я кърмила и няма нужда повече,дори и гинеколога си попитах ,а той ми каза :каквото си могла да дадеш до 6 месец си му дала след това ни използват за залъгалка!!!

# 25
  • Мнения: 3 886
Определено,вече съм на мнение че храната и е малко,аз не мога да увелича повече от това кърмата,всичко пробвах,освен хапчета,значи трябва да додавам,но какво и колко не знам!Много съм объркана вече!На пробното кърмене 5 месец, сутринта изпи 80 грама!
Изпи от шише или изсука от теб?
Изсука от мен.

Дайте ми съвет по какъв начин да додавам,кога,по колко и какво!
 
Силно се надявах че с увеличаване броя на кърменията,нещата ще се нормализират ,но не успях!

Някакъв съвет за хапчета за увеличаване на кърмата,ако някой приема да сподели!

Аз помолих моят личен лекар да ми предпише,и педиатърката  също ,но ми отказаха с мотив че вече достатъчно съм я кърмила и няма нужда повече,дори и гинеколога си попитах ,а той ми каза :каквото си могла да дадеш до 6 месец си му дала след това ни използват за залъгалка!!!
МИ  мисля че това е нищо дегакто тя си е гладна.Почни с даване на кисело мляко с лъжичка да речем половината кофичка.После и додавай кърма.Така ем ще си я кърмиш до когато самото бебе се отбиеХем ще се засища по добре.Лично аз така бих направила..А и го правя въпреки че имам много кърма винаги около 1-2 часа преди да легне и давам мляко на данон от малките.После кърмата при което доста суче и си спинка спокойно Peace PeaceНе спираи да си я кърмиш>Колкото имаш толкова.Но с лъжичката като  даваш няма да се отбие.Почнеш ли с шише  по бързо се отбиват   bouquet

# 26
  • Мнения: 160
Определено,вече съм на мнение че храната и е малко,аз не мога да увелича повече от това кърмата,всичко пробвах,освен хапчета,значи трябва да додавам,но какво и колко не знам!Много съм объркана вече!На пробното кърмене 5 месец, сутринта изпи 80 грама!
Изпи от шише или изсука от теб?
Изсука от мен.

Дайте ми съвет по какъв начин да додавам,кога,по колко и какво!
 
Силно се надявах че с увеличаване броя на кърменията,нещата ще се нормализират ,но не успях!

Някакъв съвет за хапчета за увеличаване на кърмата,ако някой приема да сподели!

Аз помолих моят личен лекар да ми предпише,и педиатърката  също ,но ми отказаха с мотив че вече достатъчно съм я кърмила и няма нужда повече,дори и гинеколога си попитах ,а той ми каза :каквото си могла да дадеш до 6 месец си му дала след това ни използват за залъгалка!!!
МИ  мисля че това е нищо дегакто тя си е гладна.Почни с даване на кисело мляко с лъжичка да речем половината кофичка.После и додавай кърма.Така ем ще си я кърмиш до когато самото бебе се отбиеХем ще се засища по добре.Лично аз така бих направила..А и го правя въпреки че имам много кърма винаги около 1-2 часа преди да легне и давам мляко на данон от малките.После кърмата при което доста суче и си спинка спокойно Peace PeaceНе спираи да си я кърмиш>Колкото имаш толкова.Но с лъжичката като  даваш няма да се отбие.Почнеш ли с шише  по бързо се отбиват   bouquet



Не ми се иска да бързам още с кисело мляко!Тя си хапва с удоволствие каши и пюренца,но се двоумя по какъв начин да и организирам храненето,дали да има закуска ,обяд и вечеря,или да кърмя всяко хранене и додавам след това твърда храна колкото иска?
Хубавото е че от няколко дни почна да пълни памперсите с пишкане,а само с 200 грама съм увеличила твърдата храна!

# 27
  • Мнения: 585
Да кърмиш преди всяко хранене  или между храненията

# 28
  • Мнения: 147
Здравей! Знам колко ти се иска да кърмиш бебчето си - това е нормалната реакция на всяка мама, но както е написала и Hedra - не бива да се изпада в крайности!!! А ако бебенцето плаче - уви, това е почти сигурен белег за глад. Не ти пиша това, за да те шашкам още повече - напротив! Искам само да ти споделя моя опит накратко: сега сме почти на 9 мес., но имахме период - около3-4 месец, когато поради разни фактори кърмата ми бе намаляла и ... стигнахме до дохранване с АМ, колкото и да не ми се искаше. Това обаче се отрази добре не само на бебока, а и на мен, защоот се поуспокоих и когато започнах по малко да измествам обедното хранене и започна да се събира повече кърма... а освен това аз бях много упорита и се доизцеждах (независимо колко мога да изцедя - правех го) и се получи в един прекрасен момент така, че бебо си сучеше и като му подавах шишинцето с адаптираното мляко - той го буташе с ръчички и си стискаше устата...та така при нас и до сега си се кърмим успешно, без да дохранвам с АМ и се надявам да продължим и занапред.
Моят съвет е да не се отказваш от кърменето, но и да не го превръщаш в идея фикс! Ако е нужно - дохранвай, а аз от сърце ти желая да успеете да махнете добавката по-нататък, ако е възможно, но дори и да не се получи - горе главата! Все пак здравето на бебето е на първо място!!!
Прегръщам ви и желая успех  Hug. !!!

# 29
  • Мнения: 988
Според мен в никакъв случай още кисело мляко, а АМ. Ще ти обясня защо мисля така - детето явно има нужда от силна и пълноценна храна, след кърмата това е АМ. Киселото мляко е много по-нискокалорично, в пъти по-нискомаслено, за съдържание на витамини и други полезни неща да не говорим.

Не че е лоша храна, добра е, но между другото, а не за детенце което има нужда от засилващо хранене!

Също така бих те посъветвала да даваш АМ след кърмата, за да не намалее, и може би допълнително между храненията с твърда храна. Като начало не гони количествата АМ предписани за възрастта,  а додавай примерно по 100 грама след кърмене. Ако го изсуква до дупка, явно може и още. Води се по нея.

Кашите и твърдата храна също са хубаво нещо, но на тази възраст от тях няма нито да качи толкова, нито да получи толкова полезни вещества, както от едно балансирано АМ.

Кърмиш ли я нощем или и даваш водичка като (ако) се събуди? По-добре кърми, моята също е дребничка но си изсуква основното количество кърма прз нощта и призори.

Иначе на вашата възраст Вени беше 7 100, а на годинка - 8 200, далеч не си беше утроила теглото (родена 3 6001, изписана 3 300) но е много активна, здрава, силна и весела, развива се като по учебник и нито лекарката и, нито аз се притесняваме вече от теглото и. Но важно е да отбележа,  че с изключение на една дупка на 3-4 месеца когато се оказа че има здравословен проблем (урологична инфекция), тя наддава постоянно и предсказуемо - около 5-600 гр първите месеци, после 400, сега по 200-300 всеки месец, и също така бавно, но стабилно на височина. А при вас притеснително е това, че последните месеци не наддава, както и сухите памперси Sad

Аз бих започнала АМ. И се успокой, нещата са оправими, просто действай  Hug Впрочем това, че ще додаваш АМ, ако продължаваш да и предлагаш първо да суче, не означава непременно че ще ти спре кърмата. Както е писала Петинка, добавката се маха после пак, съвсем не е невъзможно. Сега важното е бебето да е здраво, а ти - спокойна!

Общи условия

Активация на акаунт