Да спра ли нощното хранене?

  • 1 101
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Винаги ми се е будила нощем, нормално - по 2-3 пъти, като напъне някой зъб - през половин час. Вероятно е възможно да я откажеш да суче, за мен е по-лесно да я накърмя, отколкото да давам води, да гушкам, да разнасям и т.н. И без това денем вече не ме търси много-много, ако и спра нощното кърмене току виж се отбила. Поне при нас кърменето е  безотказен метод за приспиване.

# 16
  • София
  • Мнения: 958
Мисля си, че е чудесно, че таткото е станал!!! Ако се съгласи да продъпжи да става и да я успокоява през нощта с каквото се успокоява, без теб, а с него ще бъде полезно за нея и за теб, и за всички. Именно таткото е този, който помага на детето и трябва да скъса психологическата пъпна връв между майка и дете, което изобщо НЕ изключва детето да си се кърми. Но обикновено нощното кърмене не е свързано с глад, а с потребност от мама. И ако се появи тате е чудесно за бъдещето!!!

# 17
  • Мнения: 572
Тъкмо мислех да ви попитам "А докога на 3-часов режим" и вие сте го споменали вече. Елито понякога прескача до към 3 и половина - 4 часова разлика, обикновено сутринта, но напоследък пак си е през 3 часа основно.

А малко встрани от темата - вчера купих едни бисквитки за бебе над 6 месеца, на Хипп, но сега видях, че съдържат глутен  #Crazy - какво ще ме посъветвате? Тя вчера нахапа една, нищо й няма, но... newsm78

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 09:45 от шамЕнет

# 18
  • Мнения: 1 081
Беше на два месеца и половина мисля. Не сме имали проблеми, той самия така поиска. Но има даце си искат нощното хранене и до две години, така, че настоявай, но не прекалено.

# 19
  • Мнения: 122
моето мнение е да се водиш от детето-то ще ти подскаже.Ние сме на кърмене на поискване.До втория месец ние се будехме по два пъти нощем-около два и после около четири часа,после в шест.На два мес и половина от самосебе си отпадна кърменето в два часа.Сега сме на три мес и почти не се будим вече през нощта и всичко това от самосебе си.Аз не съм се намесвала изобщо.Просто тя сама налага режима си на хранене.

Общи условия

Активация на акаунт