Имате ли отоци?

  • 1 481
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 554
И моите крачка се подуват от около седмица, сутрин са си готинки и имам кокалчета Joy, но като постоя малко права се подуват. Няма как така ще е, едва ли нещо може да ти помогне, освен повече почивка  Peace

# 16
  • Мнения: 229
Аз се подувам вече от доста време и е голям проблем. Понякога ако стоя много време на стол с краката надолу стигам до адски болки.
За краката помага или легнало положение, или вдигнати нагоре крака. Ако преди това ги накисна в студена вода блаженството е почти пълно.
За ръцете до тук ми е по-проблемо и най-странното е, че се субъждам с подути пръсти!  Rolling Eyes Лекарката ми и тя се чуди и мисли че било, защото спя в една поза, ама аз много си се въртя. Досега не съм открила лек и просто забравих за всякакви бижута за ръце, вкл. халката.
Като цяло лекарите на всичките ми болежки тип подуване, безсъние и тем подобни отговарят по следния начин: "Като родиш, моментално ще ти мине."
Хубаво е да си изследваш урината - нивото на албумин.
А, да, и още нещо - на сестра ми (която също е бременна в момента, само с 2 седмици разлика от мен) й казаха, че било заради позицията на бебето. Било застанало по-странно и затова глезените й се опитвали да станат по-дебели от прасците. Е в този случай вече съвсем няма какво да се направи... Но универсалното си остава де - студена вода и лежане.

# 17
  • Мнения: 367
И аз имам този проблем от няколко седмици.Много е неприятно и незнам какво да направя.Вдигам краката,топя ги в студена вода,ама полза никаква.Сутрин са добре,а после стават ужасни.Не мога да си вляза и в обувките ooooh!Ако някой открие лек ще следя темичката newsm78

# 18
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз освен отоци имах и страшни болки в десния глезен. Мажех се с Фастум Гел по препоръка на гинекологът ми.

# 19
  • Мнения: 3 416
Вероятно се дължи на висок албумин,ще ти предложа няколко дневна "диета" изпробвана от една от ноемврийките и според нея с резултат-значи три дни предимно на варени картофи с извара,ако можеш се постарай да ограничиш приема на други храни,мисля,че ще има ефект Peace

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За момента нямам подобни проблеми.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 285
Имам и още как! Много ме е яд, защото първия път нямах и мислех, че и сега ще се размине. Ще опитам това, което са казали момичетата: по-малко сол, по-малко вода (то колко по-малко, аз почти не пия течности), номера с картофите и изварата и повдигане на краката вечер. Ако има ефект, ще пиша дано има полза и за други майчета.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 899
На мен ми отичат глезените, когато седя дълго време на стол. Обикновено се оправят, когато излезна на разходка за 20-тина минути, после в банята със студената вода и накрая ги мажа с крема на Чико Mamma Dona - Antistress за крака. Усещането е блаженно отпускане   Hug

# 23
  • Мнения: 724
Почти нищо не ми помагаше гледах повече да почивам.

# 24
  • Мнения: 367
Искам да ви кажа,че снощи и днес хапнах картофено пюре с извара и вдигах краката си по 1 час-разликата е видима.Дано и при вас помогне Hug

# 25
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
А може ли да се мажат с ЛЕОТОН ГЕЛ?   Аз имам, но не смея да ги намажа - все пак рекапство е , а и не зная дали ще има някакъв ефект?

Общи условия

Активация на акаунт