попаднах в много неудобна ситуация...

  • 1 452
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 698
Аз обикновено се държа все едно нищо му няма на съответното детенце - нито много разговорливо, нито с уплаха - защото и двете издават "особено отношение". Мисля, че си се държала съвсем адекватно - просто стоиш плътно до твоето гардже и това е...
Като е сред по-големи деца Борис, съм особено внимателна - оставям го да пообщува няколко минути и го измъквам с думите "хайде, майче, да не досаждаме на каките"  Laughing

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Лично аз си мисля, че при такъв изблик е добре майката /твоя случай/ да каже нещо мило, да каже ще се видим утре и да се отдалечи с детето.

Мисля, че това е най-добрият съвет. И аз съм като тебе - все се чудя дали в дадена ситуация съм реагирала правилно или не. Но тук все пак става въпрос за детето ти и майчиният ти инстинкт те е накарал да реагираш бързо. Бъди благодарна, че си реагирала така, че можеше детето ти без око да остане.
Колкото и да не искаме да третираме различно дечицата с увреждания, понякога е за тяхно добро. Това не значи, че човек не е толерантен или съпричастен.

# 17
  • Мнения: 7 821
По Молба на авторката.

Общи условия

Активация на акаунт