Отговори
# 60
  • Мнения: 1 817
Според информацията от този януари немско гражданство може да получи дете, когато
1. е родено тук
2. родителите са членове на европейския съюз
3. поне един от родителите е живял минимум 8 години в Германия

"ERWERB DER DEUTSCHEN STAATSANGEHÖRIGKEIT DURCH GEBURT
NACH § 4 ABS. 3 StAG AB DEM 01.01.2000, zuletzt geändert zum 01.01.2005

Durch die Geburt im Inland erwirbt ein Kind ausländischer Eltern die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn ein Elternteil:

1. seit acht Jahren rechtmäßig seinen gewöhnlichen Aufenthalt im Inland hat und
2. freizügigkeitsberechtigter Unionsbürger oder gleichgestellter Staatsangehöriger eines EWR-Staates (Norwegen, Island, Liechtenstein) ist oder
eine Aufenthaltserlaubnis-EU oder
eine Niederlassungserlaubnis
besitzt"

Информацията е от тук
http://www.frankfurt.de/sixcms/detail.php?id=2778&_ffmpar[_id_inhalt]=58269

# 61
  • Мнения: 7 091
Германски мацки, бихте ли ме осветлили по един въпрос. Pommes frites как го произнасят германците? Аз докато съм била в Германия съм го чувала само като Пом Фри, понеже идва от френски, в една друга тема в бисерите се чудим как е правилно.
 Peace

# 62
  • Мнения: 1 636
Ние каzваме поммес,чувам и помфрит. Абе важното е да се раzбираме  Wink.майтап бе6е,като един българин тук ме пита какво е "аба",че не zнаел.Но нормално,той като абер го е учил,от къде да се сети,че става въпрос zа съЩото.

# 63
  • Мнения: 11 316
Помес или само фрите. Падам от смях!
Особено като поръчат помес мит майо Sick

# 64
  • Мнения: 3 423
Какви фрите, бре, селски булки?!
В столицата се поръчват "помес".
Някой изчекнат може и "помфритс"
да каже. Но ще го помислят за сноб. Laughing

Помес мит майо е най-честото освинване.
Картофки с майонеза.

# 65
  • Мнения: 2 292
zа гражданството ако родителите не са де. и не са от три години в де. няма шанс zа немско гражданство (така е големият ми син, но малкия, който се роди след като навършихме три годишен престой тук има право да придобие немско гражданство)

можешли да поясниш, моля те, моята информация е, че при тези условия няма право .
с-рфи, да видиш днес как ме зяпна лелката в реформхаус, като и обясних, че искам да правя сапун и ми трябват някои съставки. каза , че не ги разбира тези работи и нямат.

# 66
  • Мнения: 7 091
Вий ме застреляхте булки! Как помес?! Аз като бях по Франкфурт-а хората си казваха пом фри  ooooh!

# 67
  • София
  • Мнения: 5 728
Ами ние не сме решили още и не знам та за града да не говорим!
Все пак ви благодаря за отговорите и си мисля да проверя в ЗК как стоят нещата!
 Hug  Hug  Hug

# 68
  • Мнения: 1 584
zа гражданството ако родителите не са де. и не са от три години в де. няма шанс zа немско гражданство (така е големият ми син, но малкия, който се роди след като навършихме три годишен престой тук има право да придобие немско гражданство)

На нас в Щандесамта ни казаха, че единия от родителите поне от 3г трябва да има унбефристет. После го проверявах и в нета и наистина е така. Аз бях 4г вече тук (без унбефристет), мъжът ми - над 5г (с унбефристет от скоро) и детето не получи гражданство  Rolling Eyes

Димяни, ти как мислиш да пътуваш? Авиокомпаниите доколкото знам след 32-ра седмица не взимат бременни на полет?

Tandoori, и в наше село се казва Помес. Явно е понемчено Confused

# 69
  • София
  • Мнения: 5 728
Ако тръгнем с кола бавно и славно Simple Smileс приспивания тук там, иначе знам че от 34 седмица вече няма как да се кача на самолет! 

# 70
  • Мнения: 2 292
zа гражданството ако родителите не са де. и не са от три години в де. няма шанс zа немско гражданство (така е големият ми син, но малкия, който се роди след като навършихме три годишен престой тук има право да придобие немско гражданство)

На нас в Щандесамта ни казаха, че единия от родителите поне от 3г трябва да има унбефристет. После го проверявах и в нета и наистина е така.
логично ми се вижда, zащото гражданство се дава след 8 мата година (нали не бъркам), а унбефристед след 5 тата ...

# 71
  • Мнения: 1 636
Унбефристет след третата.Тогава го и вzех.  Peace Но не zнам,дали важи само zа брак с половинка с ДЕ паспорт.Демек,ако съм zа италианеz женена мисля бяха 5  newsm78.

# 72
  • Мнения: 1 584
За мен беше 5г за унбефристет (60м внасяне на пенсионни осигуровки, достатъчно пари за издържане на теб и семейство ако имаш, достатъчно голямо жилище, тн, тн ..). В крайна сметка минах по друг параграф след като влязохме в ЕУ - след като съм работила 1г тук, преди да ни приемат в ЕУ съм имала право на унбефристет...

3г съм чувала, че е както в твоя слуяай при брак с немец.

Сега се замислих живот и здраве за второто дете - то вече ще е немски гражданин след като ние сме ЕУ? Следва ли нещо оттова за нас или си кандидатстваме по общата процедура след 8г престой newsm78 За щатите знам, че роденото дете получава гражданство там, но родителите нямат право да го използват като предтекст и да претендират за нещо на база гражданството на детето.

# 73
  • Мнения: 1 242
Димяни, аз не разбрах, ти искаш да родиш тук, или питаш в случай, че се случи по време на престоя?
Ако ще искаш специално да раждаш, кажи, поне клиника да ти препоръчаме. Hug

Но, където и по света да родиш, леко обебешорване ти желая! Hug

А и какво значение би имало за твоето дете в този голбализиращ се свят в крайна сметка едното гражданство?  Grinning


Здрасти и лека, мадами!

# 74
  • Germany
  • Мнения: 1 262
И при нас е помес мит майо Mr. Green Mr. Green, но често се чува и поммфрит - 50 на 50 е. Аз като казвам поммфрит сноб ли съм сега newsm78 ама учителката така каза, че е по-хубаво да се казва Laughing

Общи условия

Активация на акаунт