ФЕВРУАРИ още е далече, но в коремчето на мам&

  • 14 921
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
Здравейте и от мен момичета,
ох не ми говорете за сън. Замирише ли ми на възглавница и е моя. Добре че съм още в болнични и не ходя на работа, че просто не знам как бих устискала. А и от тези хапчета които трябва да пия до 12г.с. Утрогестан, направо не знам къде съм.
За килограмите, качила съм 1 ама имам такова коремче все едно съм във четвъртия поне. Бях чувала, че при второ си личало по отрано preggo и за мен май се оказа вярно. Вие как сте с коремчетата?

Лек ден на всички Hug

# 76
  • Мнения: 4 242
А Гери не бой се душо, и аз съм +1 кг за сега, даже варира, ту го има, ту го няма, но корема ми е видим, ще кача снимки тия дни, дето казваш направо като за четвърти месец ooooh! И с втората бременост бях така, според акушерката след първата бременност вече коремната стена е преразтегната и си знае пътя, за това личи по рано а и за това ще усетим бебетата около месец по рано от първескините. Дъщеря си усетих още в 13г.с., плацентата ми беше залепена за гърба ми и всички нейни движения ги виждах ясно, особено като легнех по гръб Grinning

# 77
Интересното е , че коремчето си го имам като съм права, а като легна направо ми залепва за гърба. Добре, че знам че има бебе вътре, за да напипвам някакви подутинки. А първото го усетих някъде към средата на четвъртия, сега си мисля че наистина това ще стане по рано, както ти казваш може и в 13гс  Heart Eyes

# 78
  • гр.София, далече, далече на Запад
  • Мнения: 16
 Laughing Да се запиша и аз - термин 05.02.2008г., гр.София, Люлин сити

# 79
  • София
  • Мнения: 595
Здравейте и от мен. И аз си имам маллка точица, но нещо още не мога да се зарадвам истински...Съмненията ми настанаха след като 5 дни след овулацията, гърдите станаха много чувствителни и напрегнати. След това нямах търпение да настъпи датата за менструация, за да си направя тест. 2 дни след датата на менструацията си направих тест, който беше положителен  Party На следващия ден отидох на АГ, в частен кабинет с мисълта, че след като си плащам, ще ми обясняват, ще ми обърнат внимание...Уви, не се получи точно така. Стандратният ми преглед беше не повече от 5 сек., а видеозона (коремен) не повече от минута, на който тя видя "нещо", започнало да се вгнездява, ама още не можело да се види. Мен доста ме обезпокои това, защото по това време бях в трета седмица от зачеването (5 г.с.) и по книгите и сайтовете, които съм изчела би трябвало отдавна да се е вгнездило в матката. Днес отидох на АГ с направление, като мислех, 4е обстойно ще ме прегледат, ще ми направят ехо, ще ми назначат всякакви изследвания...Но уви...отново не стана така. С вагинален ехограф ми потвърдиха бременност, каза ми 5 седмица (по моите изчисления трябва да съм 6-та), дадоха ми снимчица, и ме изпратиха да си ходя. Да съм идела пак в началото на август. А до тогава, питах аз? Ами до тогава, нищо...пиете си фолиева киселина и това е. Без никакви изследвания до тогава, без витамини...
Момичета, така ли редно? Такъв ли е реда? Аз съм много обезпокоена...Никой ли няма да ми каже кога ми термина, какво да правя? Как така след 3-я месец ще ме завеждата като бременна и чак тогава ще започват изследванията и т.н.?  Нали точно до тогава са най-важните месеци с най-голям риск...
Охххх, нищо не разбирам вече  Confused

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Привет и от мен. Laughing
Днес ходих на док и чухме сърчицето.На седмото небе съм. newsm44
Термина ми е за 20:02:2008г.Аз съм добре,нямам гадене и повръщане,но се изморявам бързо.Не ми се спи както на някой други,даже вечер немога да спя.Качила съм около 1 кило,но и го свалям от време на време.И моя корем е като на бременна в 4 месец.

# 81
  • Мнения: 419
Desitka, термина ти можем и ние да ти го изчислим като ни кажеш кога ти е била последната менструация.
А за отношението на лекарите...ми никак не се учудвам..
А доколкото знам изследванията кръв и урина се правят някъде към 10 г.с седмица.
Не се притеснявай, нали си видяла твоята "точица"

# 82
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Аз утре отивам на изследвания - дано този път да успея да дам кръв и урина, че миналата седмица нещо не се получи.
Относно корема, какво да ви кажа и аз все едно съм в 4 месец. Мисля си, че е от отпускането. Аз по принцип си имам коремче, но преди вземах мерки - коремни преси, упражнения за корем почти всеки ден и т.н. Откакто започнах да се съмнявам, че съм бременна спрях всичко и вече си личи Embarassed
Да се похваля - вече не ми се спи чак толкова, както в началото и съм малко по-жива! Започвам активно да се движа и разхождам, че вече съм +1 кг. Хубавото е, че не повръщам и не ми е лошо, само от време на време ми се гади малко и се чувствам леко замаяна.
Хубава вечер на всички!

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 16:58 от zvezdobroyka

# 83
  • Мнения: 11
Аз съм утре на лекар. Може ли някой да ми каже какво се прави при първото посещение и като стана въпрос за изследванията...какво да очаквам (или да изисквам) от лекаря? Иначе и аз умирам за сън, а от вчера започна и да ми е лошо. Ама ще търпим, като се е стигнало дотук Wink А за корема май още не личи. Аз тъкмо бях влезнала малко във форма за лятото и сега...Но това ми е най-малкия проблем!  Simple Smile Притеснявам се малко само за утре.

# 84
  • Мнения: 102
Здравейте сладки мами!

Да ви се пооплача малко - ухапа ме кърлеж #Cussing out направо съм  #Crazy Вчера мръднахме до Пловдив като спахме в едно много хубаво село до Ямбол, и на сутринта - изненада! Такова друго скоростно каране до интензивното няма! Беж до Нова загора! Така си изкарахме акъла!  ooooh! Не ме питайте къде ме намери тоя кърлеж и от всичките десет човека точно мен намери да захапе! На всичкото отгоре нямам имунизация, а инжекция против тетанус не посмяха да ми бият!  Sad

# 85
  • София
  • Мнения: 595
Абе то термина аз съм си го сметнала -29.02/01.03 -не е в него проблема. Последната ми менструация беше на 26.05.  Аз се притеснявам, че не ми назначават никакви изследвания. И тук,  и на много други места съм чела, че първият преглед е най-продължителен, обстоен, разпитват бъдещата майка за всичко-начин на живот, работа, заболявания, болести в семейството, а за прегледите...цитонамазка, ПКК, кръвна захар, урина, кръвна група, резус фактор, СПИН (по желание), Васерман (сифилис) и т.н. А на мен-нищо...Една цитонамазка съм си направила миналата седмица в частния кабинет, в който ходих и резултатите ще ми излязат чак към 10-ти...Две седмици за резултати от цитонамазка... Rolling Eyes
Да не говорим, че съм с леко завишена кръвна захар и инсулинова резистентност, пиех Сиофор цяла година, включително и първите две седмици от бремеността. Казах на лекарката днес, тя каза, че нямало никакъв проблем, че съм го пила в нчалото, ако не съм го спряла още, да го спра.

Руфинка, ще чакам с нетърпение утре да споделиш как е минал твоят първи преглед, за да направя сравнение как е тук в БГ и как е при вас в Германия (ако правилно съм тазбрала, че живееш там).

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 18:48 от desitka*

# 86
  • София
  • Мнения: 7
Аз съм утре на лекар. Може ли някой да ми каже какво се прави при първото посещение и като стана въпрос за изследванията...какво да очаквам (или да изисквам) от лекаря? Иначе и аз умирам за сън, а от вчера започна и да ми е лошо. Ама ще търпим, като се е стигнало дотук Wink А за корема май още не личи. Аз тъкмо бях влезнала малко във форма за лятото и сега...Но това ми е най-малкия проблем!  Simple Smile Притеснявам се малко само за утре.

Аз отидох на лекар в 6 седмица, въпреки многобройните убеждения на "бабите" как не се ходи толкова рано и т.н. Прегледа ме с вагинален ехограф и видяхме плодното сакче. Каза, че изследвания се правят по-късно, едва като се регистрира сърдечна дейност и ми каза да отида след 2 седмици. Иначе каза да се пазя, да не вземам лекарства, да спра цигарите, ако пуша, да избягвам задимени места и т.н. Все неща, които вече знаех. Пита също как се чувствам и май е това. Дано съм била от полза!
Успех!

# 87
  • Мнения: 663
desitka, ако си отишла с направление- то важи 45 дни , имаш право на още един преглед по него и чак тогава ще си вземеш направлението за цялата бременност. И аз съм така ходих на 18 юни, а следващия ми час е чак на 16 юли, вече нямам търпение, особено   всички като пишат как вече са си чули сърчицата... А този първи преглед, за който пишеш е вече като се запишеш на консултация там те питат тези неща и ти водят картон, а сега преполагам си била на преглед само за потвърждение на бременноста.
gigamiga, къде те е намерил тоя кърлеж, дано да няма последствия. Praynig
Аз за дебелеенето и по-рано се оплаках,  постоянно ми е лошо и съм залепена за леглото- няма как да не ми се отрази, а и съм си бая предразположена. Надявам се като премине периода с гаденето, да се взема в ръце. Хайде поздрави на всички и лек ден!

# 88
  • София
  • Мнения: 595
Да, за потвърждение бях. Решила съм в края на следващата седмица да си платя за един преглед с ехо и после в началото на август да ида както ми каза лекарката, явно това ще е втори преглед, в който още ще ми важи направлението. Много ти благодаря zdrawi4, определено ме поуспокои. bouquet
А вие кога казахте на близки, роднини, приятели...? Аз още на никой не съм казала, само аз и мъжът ми знаем...И вие, разбира се Simple Smile

# 89
  • Мнения: 102

А вие кога казахте на близки, роднини, приятели...? Аз още на никой не съм казала, само аз и мъжът ми знаем...И вие, разбира се Simple Smile

Ние мислехме да кажем само на родителите, обаче с този мой кърлеж новината се разпростря повече от очакваното Wink Като един близък познат, който е лекар даже вече има предположение за пола - момче  Laughing Направо ме разби като ми го изтърси!!!! А аз още даже на съм получила официално потвърждение, че има бременност и само чупя пръсти!

Общи условия

Активация на акаунт