За изкуството на хранене в китайски ресторант

  • 3 950
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Само на мен ли не ми се отварят линковете Sad

# 16
Трябва да си тежък балък за да ходиш в ресторант, който е собственост на жълти хора със странни очи и съмнителна хигиена, които на всичкото отгоре традиционно нямат нищо против транзита на хлебарки през кухнята им.

Има фешън, но има и фешън виктимс.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 074
Лейди, пробвай пак Wink
Понякога пада, затова сменихме фирмата, но пак има понякога някакви проблеми.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Прочетох ги. Много ми хареса.  Hug

# 19
# 20
  • Мнения: 2 492
Обичам много китайска кухня , но не и тази в нашите китайски ресторанти .
На китайски ресторант ходя само , като съм в чужбина ... досега не съм се разочаровала .
Препоръчай някой тук в София , който да отговаря на описаните неща в статията .
Тогава може и да отида .
И понеже обичам китайско , си го правя самичка ... поне любимия ми ориз - вече съм се специализирала , имам си и тиган за приготвянето му - Уок .
Ето и една статия за този тиган , като и малко рецепти .
http://kulinar.gbg.bg/articleview.php?aid=9

# 21
  • Мнения: 2 000
до ден днешен не можах да се науча да ям  с пръчиците Embarassed
и ако  трябва да ям с  само с тях - може би тогава ще отслабна Laughing

# 22
  • Мнения: 9 865
Мога да ям с пръчици, ама може и да не е правилно.
Изкуство и китайски ресторант ми се разминават.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 074
Обичам много китайска кухня , но не и тази в нашите китайски ресторанти .
На китайски ресторант ходя само , като съм в чужбина ... досега не съм се разочаровала .
Препоръчай някой тук в София , който да отговаря на описаните неща в статията .
Тогава може и да отида .
И понеже обичам китайско , си го правя самичка ... поне любимия ми ориз - вече съм се специализирала , имам си и тиган за приготвянето му - Уок .
Ето и една статия за този тиган , като и малко рецепти .
http://kulinar.gbg.bg/articleview.php?aid=9

За съжаление изцяло такъв ресторант тук няма да намериш, но този до зала Универсиада е гарантирано добър. Напоследък само там ходя. Ама не ми се щеше да казвам, че ще му налетите, хехе, и после няма да се намери място за мен Wink
Иначе чувала съм добри отзиви за този в х-л Плиска, яла съм там, но със специална делегация. Поръчайте си там тиквен десерт - убийствено вкусно!
Има един, който е на спирката след Красно село по посока бул. България. Там има чудесни вегетариански специалитети. Отново - информация отпреди една година.
Друг един се намира много близо до Петте кьошета по посока стария цирк, на самия булевард с трамваите. Обаче най-добър за мен си е този до Универсиада, просто няма сравнение с другите. Каквото и да си поръчате все е хубаво.

Предлагам следното. Нека всеки разкаже за впечатленията си от разни китайски ресторанти и да направим класация на най-добрите?

# 24
  • София
  • Мнения: 10 825
\Радвам се, че този до зала Универсиада е между най-добрите в София. Любим ми е и ходим в него от години.  Heart Eyes Същите собственици имат ресторант и близо до пожарната на Раковски.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 074
Знам го, но там готвачът е друг.
В китайските ресторанти всичко зависи от готвача, те не могат и да искат да поддържат същото качество в една верига ресторанти.
Сетих се за още един приличен, но просто приличен, нищо особено - този на Левски в отсечката Дондуков - Сточна гара, над клуб Фенс.

Общи условия

Активация на акаунт