Проблемите на детските градини във Варна-2

  • 43 318
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 178
Калинче, той кмета гледа да ни запознае бе душице .. Кво по добро време от новогодишната нощ, леко подпийнали  Drunk
Ако някой от компанията знае къде живее кмета, след като сме подали молбите и сме се опознали на опашката, да минем да му благодарим  #2gunfire #Cussing out
Сериозно се замислям дали да не пусна документите на диването за тази ясла на Чаталджа, мноооог малък още бе . Ако иска от напролет пак ли сега се подават документите???

# 16
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Mоли, това ли е официалната информация за Пловдив?
Можеш ли да ми пратиш на лични статистика как са се движили местата в ДГ - брой деца в група също, колко градини имате и всичко от към 2000 година да речем или каковто можеп да дадеп като инфо.
Съшо приемаме всякаква помощ от сдружението. Но сме минали на ЛС да обсъждаме подобни теми, защото напоследък много гости четат темата  Mr. Green Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 595
Градината до пазарчето на Младост беше на у-ще Знание и сила, а не на Малкия принц, доколкото помня. Знам, че се махнаха от там заради финансови проблеми на у-щето и се преместиха някъде около Бризовете или поне в тази посока. Даже незнам дали още съществуват...Утре ще разпитам една позната за повече инфо и ще ви пиша

# 18
  • Мнения: 376
Това, че не пиша напоследък незначи, че не следя темата. И утре мисля да дойда ако не настане някоя буря де.
Исках да питам работи ли някой по въпроса за искане на публично извинение от кмета, затова, че ни лепна политически пристрастия? Все си мисля, че така ще получим още гласност по въпроса дори да не ни се извини.
В Аспарухово има ли закрити детски градини?
В София от доста години съществува правилото......щом ще строиш голям магазин или сграда, то в същия квартал си обвързан с облагородяването на детските площатки. Пред моя блок например Билла сложиха люлки и парзалки, боядисаха всичко наоколо и наслагаха нови пейки. (магазина го построиха на две спирки от нас). Искам да кажа, че не е необходимо да се търси например нов терен (какъвто вече надали има) ами да се облагородят вече съществуващите, но одтавна запустели площадки.

# 19
  • Мнения: 578
Да Иве, работим! Ще има официално искане!

# 20
  • Мнения: 578
Момичета има новости в ел. регистър:

http://it.varna.bg:4433/dzpriem/index.php?page=raioni&dz=4

# 21
  • Мнения: 1 277
Днес по Канал 1 гледах "101 въпроса за Европейския съюз". Предването беше посветено на детските градини. Спомена се, че от еврофондовете се отпускат средства за подобряване инфраструктурата на населените места, в т. ч. и за ремонт и строителство на детски градини. Така че "Бюджетът не стига " не е оправдание (макар че доколкото разбирам за община Варна не парите са проблем).

# 22
  • Мнения: 376
Е добре де последно не разбрах.............като има пари, къде е проблема?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 942
След като има пари, проблема е в това че Обшината не може да получи облаги от детските градини. Само се вкарва в излишни разходи. Освен това терените са скъпи, а рушветите малки за строителство на ДГ.

# 24
  • Мнения: 3 405
пратила съм на пощата на Мими едни материали за провеждане на пресконференция

# 25
  • Мнения: 578
Благодарим за материалите Анджи,
Излязла е още една статия днес 29.06 във в-к Народно дело, на стр.7, Този път е безпристрастна, но и незабележима.

# 26
  • Мнения: 503
Градината до пазарчето на Младост беше на у-ще Знание и сила, а не на Малкия принц, доколкото помня. Знам, че се махнаха от там заради финансови проблеми на у-щето и се преместиха някъде около Бризовете или поне в тази посока. Даже незнам дали още съществуват...Утре ще разпитам една позната за повече инфо и ще ви пиша
Съжалявам за грешката. Наистина беше "Знание и сила". Нас ни интересува повече факта, че преди е било общинска детска градина.

# 27
  • Мнения: 2 631
Днес записах и Алекс в стая 1301, жената беше много мила и любезна, каза, че яслата ще е на мястото на онкологията, тя е била едно време ясла, има още доста места, приемането каза че ще започне поетапно най-рано през октомври  Peace
Благодарности за информацията   bouquet

# 28
  • Мнения: 5 178
Днес записах и Алекс в стая 1301, жената беше много мила и любезна, каза, че яслата ще е на мястото на онкологията, тя е била едно време ясла, има още доста места, приемането каза че ще започне поетапно най-рано през октомври  Peace
Благодарности за информацията   bouquet

Сминсчо от кога мислиш да пускаш Алекс на ясла
Ако искам от април-май.2008 сега ли да подам молба
И какви други документи трябват..В момента сме на квартира, но до 10 дни се местим в наш апартамент, но там пък сега тече процедура по акт 16. Искат ли да живееш в района на Чаталджа

# 29
  • Мнения: 2 631
Коте, никакви документи не искат, подава се молба по образец на място, само ЕГНто на детето да знаеш  Peace Не искат да живееш в него район, макар че ние живеем там, но красенка доколто знам живее по-далеч и е подала молба  Peace
смятам да го пускам от есента още, но той какво смята ще видим тогава  hahaha
ако искаш отиди да питаш на място дали сега се подава молба за пролетта  Wink

Общи условия

Активация на акаунт