Проблемите на детските градини във Варна-2

  • 43 322
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 282
Записах очакваното предаване "Градът"по ефирна тв Варна. Aма е *.mpeg с размер 900 мб, и нямам софтуер за обработка и изрязване, така че няма да го качвам засега, ако някой иска, може да му го пратя по скайп.

В обзора пуснаха стандартната информация за мирния протест с деца и балони, абсолютно безлично и без коментар, завършваща така "...... в отговор на това кметът КЙ категорично заяви, че не може да се говори за бездействие от страна на общинската администрация".

После гост беше Веселин Данов. Опитах се да запиша възможно най-точно какво каза за проблема/възможностите с детските градини.
Цитат
Чак сега ли (2007) се сетихме, проблема е от моите детски години. Когато общинския съвет е слаб, кмета си прави каквото си иска (не искам да кажа сега, че е виновен точно кмета, говоря теоретично). Трябва от следващата сесия категорично да се каже: започваме да строим наведнъж 10 градини.
Ще ви кажа как става: даваме местата, които говорим в момента за пломби, на фирма Х, тя си строи пломбата, в замяна на това и даваме място, на което тя строи безвъзмездно детска градина. Защо да дават само апартаменти? Кои хора не уреждаме? Не уреждаме само нашите жени и нашите дъщери. Нали искаме да има българи? Нали искаме да има България? Е, добре, как да се издържат тези жени и деца? Как да ходи на работа и да ражда деца? И тука въпросът е друг - какво съсипваме. Знаете ли кое? България съсипваме. С това, че един общински съвет не може да каже: Отделяме, тази година да започнем, айде да не са 10, 3, ама за 100 деца решаваме проблема другата година изцяло, и другата година няма да има проблеми, като построят още 3. И тук ще ви дам един пример - какво стана с детската градина на Гладстон, която 2001 беше решено да се прави една огромна градина. Постоиха се два блока, някой плати под масата пари, и една детска градинка започна да се строи сега и вече се радват, че ще оправят проблема. Няма да го оправят така. Проблема ще се оправи и трябва да се оправи, когато във Варна кажем: Не на примиреността. Трябва да бъдем абсолютно непримирими.И аз още един път го казвам - ние не можем да се отнасяме така към нашето поколение. И друго - много голям проблем.При мен са идавали също около 10тина мои познати да ходатайствам - моля ти се, детето ми да отиде. Добре, аз ще ходатайствам. Е така са в детската градина децата. Значи в детската градина в момента са децата на: хора, които имат връзки, хора,които имат пари и могат да сменят дограмата на една детска градина или да я боядисат, или да дадат някой рушвет. Тези деца са вътре. Добре, а тези,които работят за 150-300 лева и хранят семейства с 4 деца, както една от тези майки ми каза? Добре, мъжа ми и аз работим. Имаме 600 лева, 4 души сме. Айде ела, аз като не работя, издържай с 300 лева 4 души. Как да стане? Каква социална политика водим? Значи категорично, всяко друго нещо за мен си е живо престъпление - другата сесия, сега, трябва да се вземе решение и от септември да почнем да строим, и ние да кажем - свършихме един мандат с нещо полезно накрая. Накрая! Взехме решение и осигуряваме парите. Парите няма нужда да ги осигуряваме, аз пак ви го казвам - има ресурси. Аз не съм добър политик, не съм добър администратор, но в бизнеса ме бива, и си го твърдя това нещо. Ето го едното решение - давам ти в Младост да построиш 5 етажна плмба, и вместо да ми дадеш от тия 5 етажа 30% на мен, ти заедно с мен строиш една детска градина. Общината дава примерно терена, едикойси я строи. В рамките на 1 година 1 детска градина става, и се решава проблема. И тоя проблем този кмет, или който идва, ще му построят паметник в буквалния смисъл, и ще бъде избираем, и ще кажат - това е, което се вижда. Не е въпроса какво ще ми обещаеш. Те хората свършиха с глупостите ни. И аз мога да ви говоря - изберете ме мен, утре мед и масло ще тече. Откъде? Нищо не мога да обещая. И аз се кандидатирам за кмет, пак ви го казвам, на инат, в този сезон на борби...
... следват малко предизборни думи по принцип, които лично на мен ми харесаха.

Рапорт даден!

# 46
  • Мнения: 1 640
Браво,Облаче!Наистина има резон в думите на Данов,то колко пломби направиха,колко кооперции построиха,все още има празни терени-нека станат градини,така и с безработицата ще се постигнат частични успехи/персонал се наема/.Не може Варна да е пълна само с жилищни блокове,хотели и хипермаркети!

# 47
  • Мнения: 2 282
Мойто мъжо е голяма работа! Имаме готов клип 2 мб. На кого да го пратя, да го качи където трябва, или къде да го кача?

# 48
  • Мнения: 578
Мойто мъжо е голяма работа! Имаме готов клип 2 мб. На кого да го пратя, да го качи където трябва, или къде да го кача?

Прати го на iva-bebe, за до го качи на сайта ни. Браво на г-н Данов!

# 49
  • Мнения: 578
Още една статия по темата с интересни коментари след нея!:
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2520&sectio … =2&id=0000601

# 50
  • Мнения: 503
JuliaP, пратих ти снимки на мейла от "Детското градче"

# 51
# 52
# 53
  • Мнения: 2 282
И някъде между другото трябва да кажем едно Благодарим! на Девин и Аро за водата и сокчетата, които осигуриха за протеста. Първата ми реакция беше "има ли смисъл, всички си носим", но когато изпихме и нашата и девинската, изпитах голяма благодарност, че някой се е погрижил.

# 54
  • Мнения: 8 769
Моля, тези, които сериозно са решили да вземат участие в организацията, да ми пишат на лс. Ще им обясня защо.
СПЕШНО е!
Мерси!

# 55
  • Варна
  • Мнения: 758
Ние имахме малко здравословни проблеми и даже не следих как вървят нещата.
Днес гледах по Мсат някакъв, дето не му разбрах името, но май е комунист и обяснява, че идеята как да се решат проблемите ни била негова  newsm78
Интересното беше, че първо обясняваше, как не било важно кой ни е подстрекавал за протеста (и го повтрори 2 пъти, за да стане съвсем ясно, че сме маша някаква си),
последва "не може за 2 г. да оправим това, което е рушено 10 г." (не разбрах, защо за 2 след като това е края на втория мандат на кмета),
после "ще строим тук, строим там"
а накрая взе да обяснява, как всъщност сме били прави и това наистина било сероизен проблем.
Хубавото е, че каза, че уж мислят по въпроса за училищата.

# 56
  • Мнения: 8 769
Вчера разпратихме писмото с опровержение на обвиненията в политическа поръчка до медиите.
Следете днес вестниците, да видим ще излезе ли нещо.
iva-bebe, да ти го пратя, за да го качиш на сйта, става ли?
Има и още нещо.
Искам да помоля всеки да разпитва и да се интересува от факти за детски градини и ясли-продадени, реституирани, съборени, закрити и прочие. Трябват ни факти!
Нека кой каквото научи да публикува тук.
Добре би било да организираме и някоя и друга снимка на проблемните обекти.
Аз вчера научих (може и да е било писано, не помня) от мои приятели, че ДГ Мир 42 (под сладкарница Синчец) е разполовена, защото едната й част е реституирана и сега на нейно място се строи кооперация. Съответно капацитета на групата е намален. Да не говорим за строителната мръсотия и пушилката, в която се гледат децата там!

# 57
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
....Аз вчера научих (може и да е било писано, не помня) от мои приятели, че ДГ Мир 42 (под сладкарница Синчец) е разполовена, защото едната й част е реституирана и сега на нейно място се строи кооперация. Съответно капацитета на групата е намален. Да не говорим за строителната мръсотия и пушилката, в която се гледат децата там!

Това е долу до Морската градина нали, аз редовно минавам от там, ужас е, точно до ДГ се строи кооперция, а самата ДГ е с едно миниатюрно сенчесто дворче, днес можеше да направя снимка, ама сме вързани в къщи, а уж щяхме да тръгваме рано за село, като се върнем другата седмица ще отида да я щракна ако не сте я снимали още

# 58
  • Мнения: 143
Момичета относно ДГ"Мир"42 не само че,я реституираха ами и по-големите групи ходят в съседните блокове ooooh! и само ако видите в единия блок през какви метални стълби се минава а това се пада от задната страна на блока който е 16ет.и всички си хвърлят боклука от балкона просто гледката е потресаваща Sick #2gunfire Но проблемите не се изчерпват с това  Naughty децата понеже нямат заградена детска площадка и за това ги водят в морската градина и представете си 30 деца и две учителки и две лели как се справят и очите им не знам на колко стават че,да не изгубят някое детенце ooooh!
Не знам дали няма да ви прозвучи малко налудничаво ама като знам как крадат деца особено във Варна косата ми настръхва само като си помисля Cry #Cussing out
А относно строежа ситуацията е просто  #2gunfire #2gunfire малките групи играят в двора на старата сграда който е крайно не достатъчен и няма никакви катерушки но пък има шум и прахуляк от строежа в излишък Twisted Evil

п.с. аз живея през една пресечка и като малка съм ходила точно там и слава богу дете то ми го приеха в ОДЗ" П.Берон" а не в ДГ"Мир"42

# 59
  • Мнения: 3 405
Цитат
Майки, участвали в митинга срещу липсата на места в детските градини и ясли във Варна искат извинение, че протестът им преди седмица е бил наречен “политическа поръчка”, съобщава “Морски труд”. Te настояват кметът на Варна Кирил Йорданов и директорът на просветната дирекция в общината Коста Базитов да им се извинят публично. В противен случай майките са готови да съдят и двамата.

Източник Moreto. net (цитирайки в. Морски труд) http://www.moreto.net/News1.php?NID=1183528398701656&NC=9

Общи условия

Активация на акаунт