Деца обути с чехли и джапанки.

  • 12 573
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Синът ми сам не иска да излиза по чехли, но той вече е преминал възрастта, в която трябва много до се внимава за деформации на ходилата. Като малък му купувах оропедични до близо тригодишна възраст и след това обикновени.

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Държа детето ми да е обуто с качествени и стабилни обувки!Джапанки и чехли не му купувам! Без туй дори със сандали които са отворени отпред пада, а какво остава с чехли ooooh!

# 17
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Дъщеря ми наскоро откри какво е това джапанки Mr. Green....и сега не мога да я откъсна от тях ooooh!. Ако е за кратко излизане до магазина, обува тях, но за разходки и игри си носи сандалите.

# 18
  • Мнения: 3 622
Синът ми има джапанки, но ги обува само ако ходим на плаж или басеин през другото време предпочитам да е с удобни сандали  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
 Джапанки ползват за баня и за плаж. Напоследък малкият не иска да си носи сандалите за вкъщи, а обува джапанки, съответно на 5-тата минута са захвърлени някъде. ОБожават да ходят боси.
 По принцип знам, че е много полезно да се ходи бос - на времето баба ни караше да тичаме боси, за здраве. А лекарите препоръчват и на деца с рахит.
 Обаче пък как се разширяват краката от това ходене бос...не е истина ooooh!

# 20
  • Мнения: 4 841
Моето мнение се покрива с това на Free Soul:

Каката не ходи с чехли и джапанки, а със сандали, защото много тича и се катери. У дома е боса и зима, и лете.

Но и досега не съм купувала специално ортопедични обувки за детето си. Пък и до първи клас да ги носи, ми се струва абсолютно ненужно. Нарочно съм търсила възможно най-меки подметки и без високи глезени.

Според мен, и това, което съм чела, обувките напротив - трябва да са възможно най-меки, а не с твърди глезени, фортове и сводове.
Здравото краче няма нужда от "патерици".

Когато детето е проходило според готовността си, самостоятелно и без излишни родителски амбиции да ходи рано-рано, крачетата се развиват чудесно без никакви помощни средства като ортопедични обувки.

Всеки знае, че най-добре е да се ходи бос.

Ето и статия по въпроса за обувките: За избора на детски обувки

Аз пък напоследък забелязвам друга "модна тенденция" - 2-4 годишни момиченца с чехли с токче. Изглежда ми нелепо и неудобно.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз купувам обучки и сандали, че моето много тича. Има си и джапанки, но те са за в къщи ако иска да ги обуе - купих ги за да не обува нашите и да се пребие някъде с тях. Но обикновено е боса. Веднъж купих ортопедични обувки - не ме е яд за сумата която дадох, а че 2 седмици по-късно се оказа че не са и удобни и категорично отказваше да ги обуе /беше малка и крачето и бързо растеше и като ги видеше почваше да реве/. Затова купувам нещо което да и е удобно и да може да тича спокойно...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Благодаря ви за отговорите, момичета
Доктора, при който ходихме е доста възрастен и може би като представител на старата школа малко е пресилил нещата.  newsm78
Мен лично ме притесни не толкова оформянето на крачето от ортопедичните обувки, колкото подхлъзването и падането като тичат и се катерят с чехлите.
И моята ходи в къщи с чехли от 3 годишна. На малкия за сега сме му купили сандалки за у дома, ама той не признава нищо на краката си и си шляпа бос.

# 23
  • Мнения: 4 668
Не му обувам джапанки , защото много тича и ще се пребие ... но не съм съгласна с това , че до еди - каква си възраст трябва да са с обувки поддържащи крачето  Sick
Говорила съм с много лекари , които казват че щом детето е проходило стабилно , т.е. минал е периодът на прохождането и вече ходи крачето е напълно готово / глезенът / да поемат тежеста и да се справят сами без да им е нужна поддръжка .
Не случайно е най - добре да се ходи бос  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 768
На скоро купих на малката такива чехли, страшно са удобни:



Оригиналните CROCS са малко скъпи за чехли, но пък братята китайци точно са ги изкопирали  Grinning и може да се намерят на добра цена.

# 25
  • Мнения: 4 965
Носят джапанки, но такива, които имат и каишка около глезена и прилепват по крачето, та не се налага да ги влачат.
Чехли не им купувам.
Навън ги водя със сандалки.

...Има 2 противоречащи си мнения на ортопеди, но аз споделям това за прохождането късно, само (без проходилки) и босо (или с меки обувки). Смятам, че ортопедичните обувки, може и да са полезни, но само ако са съвсем по мярка, ако не са могат да доведат до повече вреди отколкото ползи и по тази причина децата почти не са носили такива.
...

А и в тази жега не бих им сложила затворени обувки - опасността от гъбички ме притеснява далеч повече.

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В изминалите безумно горещи дни, ходеха само с джапанки - силиконови, които плътно прилепват по крачето. Не мога да искам от тях да ходят със сандали. Пък и едната е на 4, другата - на 7г. Като бяха по-малки, не съм им купувала джапанки. У нас ходят боси. Крачетата им са добре оформени. На тази възраст нямат нужда от придържане на глезена.

# 27
  • Мнения: 6 206

Оригиналните CROCS са малко скъпи за чехли, но пък братята китайци точно са ги изкопирали  Grinning и може да се намерят на добра цена.
Разликата в матряла е огромна.  Simple Smile
Има защо оргиналните да струват повече пари...
Има подобен модел на Адидас, невероятен, само че ние като пълни каръци в Пловдив е само в розово нашия номер.
Специално за детето си не пестя пари за обувки, да са живи и здрави, тези които подаряват.
Но ортопедични не съм и няма и да купя. И без това никъде не съм виждала.

# 28
  • Мнения: 819
Чак това лято започна да ходи с джапанки, до миналата година бях твърдо против и много се възмущавах. За 2-годишно дете пък ми се вижда абсурд.  Не съм купувала специално ортопедични обувки, за мен е важно обувката да е лека и да се огъва.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
eta, страхотни са. Виждам тук-там на нечии крак и много ми харесват.

Джапанки и чехли, само у дома за банята. Навън - не. Види ми се циганско  Sick

Общи условия

Активация на акаунт